Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat ajánlanát...

Milyen kutyafajtákat ajánlanátok, amikre jellemzőek az alábbiak?

Figyelt kérdés

- Kisebb testű, de nem túl kicsi, olyan (15-18) kg körüli testtömegű

- Télen-nyáron nagyon rövid szőrű, és nem hullajtja (hasonlóan a rövid szőrű magyar vizslához)

- Határozottan kutya formájú, tehát nem olyan nyomoronc, mint a mopsz vagy a palotapincsi vagy azok a mókuskutyák.

- Intelligens, rendkívül nyugodt természetű és nagyon ragaszkodó.


Ezek a tulajdonságok együtt milyen kutyafajtákra jellemzőek?



2012. máj. 25. 09:41
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Kvittagirl, de nagyon tetszenek, a fehér különösen. :) Valójában számomra a keverékeknek mindig van egyfajta bájuk, ami kedvesebbé teszi őket számomra.


Köszönöm a további tájékoztató válaszokat szőrügyileg! :)

2012. máj. 25. 13:01
 22/46 anonim ***** válasza:

Ők is aranyosak

[link]


[link]



Portugál vizikutya és spanyol vizikutya.Úgy hallottam nem nagyon hullik a szőre itt egy kép

Portugál: [link]


Spanyol: [link]


Uszkárok

óriás,közép,törpe

2012. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az uszkár megfelelő lenne neked. Több méretben van, és szerintem kutya formájú. Egyáltalán nem hullik a szőre, viszont nem rövid. (nem tudom ez mennyire baj...) Nagyon intelligens, könnyen tanítható, csodás természete van, és első kutyának is teljesen megfelelő.

[link]

[link]

2012. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

nekem is 14 évig élt volt uszkárom tényleg csodás társ,és nagyon intellingens kutya! Szőrhullás 0,3 havonta kozmetikus annyi! És nem muszáj ilyenre lenyiratni,lehet kölyökfazonra:

[link]

2012. máj. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
23-as vagyok. A nyírás fazonját úgyis te döntöd el, de mivel nem hullik a szőre, ezért nem is feltétlenül kell nyírni. Feltéve ha megfelelően gondozod. De ha a hosszú szőr nem jön be akkor sem kell ilyen idióta kinézetűre kozmetikázni, kölyökfazon, vagy mindenhol egyenletesen rövid is lehet.
2012. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Az uszkár valóban jó választás, de sürün kell ápolni a szőrüket, az az egy baja van, de abban biztos lehetsz, hogy nagyon okos kutyád lesz, úgy tudom hogy a 2. legokosabba világon. A beagle nem igazán nyugodt, róla lebeszélnélek, mert azt írtad h nyugodt kutyust szeretnél. Én a helyedben elnéznék egy menhelyre, mert rengeteg ilyen kutyát találsz, aki nem túl nagy, nem hullik a szőre, és nyugodt! Merre felé laksz? Nekem több menyhely is fent van facebookon, ha gondolod küldök pár linket. :) Egy menhelyi kutya hálája egy kutyáéval sem ér fel, és sokuk nagyon szépek, okosak! :)
2012. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

A vízikutyák nagyon tetszenek, különösen a spanyol, az nagyon jó fej. :)


Igen, tudom, hogy az uszkár nagyon okos és remek természetű kutya. Valahogy előítéleteim vannak vele szemben, mert szegényekkel nagyon el szoktak bánni, de mindenképpen érdemes megbarátkoznom velük, mert nagyon jó választás lenne, valóban.


Hú... Az a baj, hogy nekem nem igazán szabadna beszabadulnom egy menhelyre, mert vagy ott ragadnék, vagy az egész menhelyet hazavinném. :) Tudom, hogy a menhelyről származókutyusok a leghálásabbak, szerintem alkalomadtán végül ez lesz belőle, különösen, hogy a fajtiszta kutyák tenyésztőtől nagyon drágák.


Igazából nem aktuális a dolog, csak jól előre tájékozódom. Sajnos most nem nagyon tudok hová tenni még egy kisebb testű kutyát sem, az pedig egyelőre szerintem nem fenyeget, hogy veszek egy kis privát odút. :)

2012. máj. 25. 16:01
 28/46 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm minden eddigi válaszadónak a válaszokat, és ha van még mindig új ötlet, örömmel várom!
2012. máj. 25. 16:01
 29/46 anonim ***** válasza:
Német törpe pincser esetleg?:) Kistestű,de annál inkább kutyaformájú"kis jószágok.Gyönyörűek és nagyon intelligensek,tanulékonyak.Nekünk 16 évig volt pinscherünk,nála értelmesebb,kedvesebb teremtéssel azóta sem találkoztam.Vedléskor persze hullik a szőre neki is rendesen,de amúgy nem vészes egyáltalán.Hihetetlenül ragaszkodó,ha tehetné,az istenített gazdi öléből egy másodpercre sem szakadna ki :) Nagymamám (és persze a család)kutyusa volt,mama volt a vezér,a gazdi,még gyomlálni is úgy ment,hogy a kicsi az ölében volt.S bár persze el volt kényeztetve,mondhatni,nagyon jól tudta a helyét a rangsorban,a családban,erről azért gondoskodni kell,mert igencsak akaratos és néha önfejű kis kutyák :)
2012. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Ez a pincser nagyon is szimpatikus. :) Köszönöm a remek tippet!
2012. máj. 25. 19:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!