Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy vehessek egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Nagyon elszéntan, mindig azt mondják, hogy tömbházba nem való kutya. Miért? Egyszerűen szükségem van egy kutyára, de már szinte mindent kipróbáltam, mégsem engedik meg. Mit tehetnék??

2012. máj. 26. 15:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
És szerinted kinek a pénzéből fogod etetni? Orvoshoz hordani? Nem havi 1000 forintba kerül ám egy kutya, nevelni is kell... 14 évesen nincs annyi agyad hogy felfogd, miért nem való tömbházba kutya, akkor rég nem vagy még érett rá.
2012. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid nem engedik a kutyát akkor akár a fejed tetejére is állhatsz nem lesz kutya a házban.

Én meg is értem a szüleidet. A kutya nagy felelősség,és nem pár hónapra szól.Most 14 évesen kutya kell.De mi lesz akkor ha 16-17 éves leszel?? Amikor majd mennél buliba,haverokhoz,esetleg a barátoddal mennél nyaralni.Mi lesz a kutyával???Mindenhová nem viheted magaddal.

Szerintem ne erőltesd a dolgot,ha a szülők tiltakoznak.Majd ha felnőtt leszel,lesz saját lakásod,akkor annyi kutyád lehet amennyit csak akarsz.Addig meg elvagy nélkülük is.

2012. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

" Falusi szaporított kutya? Az tényleg a legrosszabb,mondom ezek nincsenek leszűrve semmilyen egézségügyi és idegrendszeri betegségre így ki fog jönni rajta,ami nem kevés pénz lesz az állatorvosnál!! "


Érdekes,nekem 3 kutyám van úgy,hogy vidékről hoztam egy ott élő emberkétől akinek a kutyája lefialt.

Mindhárom keverék,tündéri,okos,és egészséges.Rendszeresen viszem rutin orvosi vizsgálatra,megkapják mindig a kötelező oltásokat.Az egyik kutya 13 éves,a másik 9 éves a harmadik 3 éves. A szokásos évi egyszeri bolházást leszámítva soha egyik sem volt beteg...

DE! Egyszer évekkel vettem leinformált tenyésztőtől törzskönyvezett yorki kutyát. Azt hogy drága volt,már nem idegesít,de az,hogy állandóan beteg volt minden szarért,már jobban dühített.Elajándékoztam..

2012. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nézd, én megértelek. Amikor ennyi idős voltam, nekem is minden áron kutya kellett. A szüleim persze nem engedték, mert sok pénz, nagy felelősség, majd' mint egy gyerek. Úgyhogy nem kaptam kutyát. Aztán 20 évesen összeköltöztem a barátommal, és végre megvettem életem első kutyáját, saját pénzből, a fizetésemből. Nem törzskönyves, de tenyésztőtől vettem, a szülők törzskönyvesek. Szóval a kutya lassan 2 éves, és így visszagondolva, hálás vagyok a szüleimnek, hogy akkor visszatartottak, mert nem tudtam volna kielégíteni a kutya igényeit, úgy, mint most. És még nem is a szüleim pénzét költöm oltásokra meg állatorvosra az ivartalanításhoz, hanem a sajátomat. És így a jó. Egy kutya az ember "első gyereke". Kölyökkorában meg kell neki tanítani, mit szabad, mit nem. A kölyökkorban tanult és tapasztalt dolgok fogják meghatározni, hogy milyen lesz felnőttként. Úgyhogy várj vele.
2012. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

off: nekem volt már néhány menhelyi kutyám és nem voltak betegesek,mikor elhoztuk állatorvos megvizsgálta. Nem kell itt mindenféle fajtiszta meg kötvényes kutya mikor rengeteg kidobott kis-,nagykutya van.

Szerintem lépcsőházba egy kisebb kutya elfér,tacsi vagy palotapincsi. Azért egy németjuhászt tényleg ne tartsatok egy kis helyen :D

2012. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%

Úgy birom ezt a hozzáállást, hogy ha nem tenyésztőtől van kutyád, akkor nyomorék, beteges, meg minden baja lesz... Azt nem akarjátok már szegényekre ráfogni, hogy nem is kutyák? Több, sőt rengeteg kutyát ismerek akik nem tenyésztőtől vannak, és köszönik szépen jól megvannak, egészségesek, és jó életkort is megértek. Oké, nem egy szaporitótelepről kell venni kutyát, aki szarik az egészre, kis ketrecben tartja, nem oltatja, nem eteti rendesen meg semmi. De, ha normális helyről van, akkor csekély az esélye, hogy baja lesz. Meg miért lenne baja a keverék kutyusnak? Nem értem komolyan ezt a mentalitást sem, azt se aki leszarja a kutyáját meg minden, de ezt se, aki úgy félti mindentől, mint a tűztől, meg ha már nem tenyésztőtől van, akkor már szar...

Evvel a rengeteg oltással is csak a kutya immunrendszere van gyengitve, meg evvel, hogy csak x oltás után vihetem el sétálni. Nah de mindegy mindenkinek maga dolga. Mi előtt valaki félreértené oltatom a kutyáimat...

Nah de hagyjuk ezt.

Kérdező, ha a szüleid nem engedik nem tehetsz nagyon semmit sajnos. Azt már te tudod, hogy tudnád e vállalni a felelősséget érte. Még csak 14 éves vagy, sokat változhatsz, pár év múlva majd ha jobban érdekelnek a bulik, meg az ilyen dolgok, akkor a kutyus? Persze ez nem aranyszabály, én is 18 vagyok, 2 éve van kutyám, és nem a buli, meg az ilyen dolgok az életem, hanem inkább kutyázok.:) Szóval te tudod, hogy milyen tipus vagy.

2012. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem kell feltétlenül elítélni azokat, akik gyerekek, és kutyát szeretnének. Nem ismer senki, nem tudhatjátok, hogy mennyire vagyok felelősségteljes. Az utolsó válalszolónak köszönöm :). Ja és soha nem dobnam ki, vagy ilyesmi!! Mondom aki nem ismer...
2012. máj. 26. 21:09
 18/21 Domcsaaaa válasza:
szia nyugi lehet venni 12-21 ezer között is kutyut de inyen is én pl láttam 1 utyát fajtiszta kicsi hím és csak 12 ezer volt de inkább ha veszel menj menhelyre ott szivesen látnak és ingyen van :)
2012. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Domcsaaaa válasza:
ja meg nekem se engedték de kikönyörögtem pl pár tipp:anyukád kérdezi mit kérsz?(boltba vagytok) válaszod:kutya mindenre kutya kutya megunják és kapsz xD
2012. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Susie J. ***** válasza:
Nagyon egyszerű: Anyu, szeretnék egy kutyát :D Komolyra fordítva a szót: Írták már páran, és csak egyetérteni tudok velük, nem öt fillér a kutyatartás. Gondolj csak arra, hogy beteg lesz és esetleg műteni kell... Inkább hagyod elpusztulni a kutyát? Gondolj a jövőre is, ne csak arra, hogy neked KELL egy kutya. És 14 évesen még igencsak függesz a szüleidtől, szóval mindenképpen kell a beleegyezésük. Nekem is van kutyám (dobermann), és hidd el, nem könnyű finanszírozni: kaja, oltások, felszerelés... És ez nagyon az alap... Ha kutyát akarsz, nagyon sok mindenbe kell befektetned.
2012. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!