Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám amikor pórázon van...

A kutyám amikor pórázon van és meg akarják simogatni harap. Mit tegyek? Legszívesebben nem is engedném senkinek, de a parasztok csak úgy odalépnek és már nyúlnak is simogatni a fejét.

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 17:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írn, hogy védekezni is csak a támadással arányos módon szabad, tehát ha egy inkoordinált részeg hadonászik feléd, akkor nem marcangoltathatod szét a kutyával, mert nem arányos a védekezés a támadással.
2012. máj. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez az ostobaság, hogy közterületen soha nem jogos a harapás? Tehát ha közterületen rám támad 2 ember, akkor a kutyám álljon mellettem farokcsóválva és még véletlenül se védjen meg?

Válasszátok már két felé a dolgot.

1. harapós kutya, a gazdája mellett a normálisan őt simogató idegent megharapja --> nem jó

2. kérdezés nélkül, teljesen rossz metakommunikációval nyúl valaki a kutya felé, a kutya akár még morog is, de mégis meg akarja simogatni, a kutya védekezik majd támad --> teljesen normális reakció


Továbbá sajnos mivel a magyar ember kutyakultúra terén nagyon ostoba, a gazdának törekednie kell arra, hogy a kutyája ne tudjon senkit megharapni.

2012. máj. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
52%
A 2.-es pontod szerint hiába normális ez a reakció, attól még nem megengedhető és nem ment fel a felelősség alól.
2012. máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%
A felelősség alól nem ment fel, azonban a kutya legyen ilyen. Védje meg a gazdáját, ne legyen gyáva.
2012. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
62%

Pár dologra reagálnék, elolvastam a többi kommentet is...


1. Azok, akik kérdezés nélkül nyúlnak a kutyához, etetik, csesztetik, azok igenis BARMOK, BUNKÓK! (ne sértsük meg szegény dolgos parasztokat :D)


2. Ha a gazda TUDJA, hogy a kutyája hajlamos odakapni, harapni, mikor simogatják, akkor igenis tegyen rá szájkosarat, mert kutyája kiszámíthatatlan, VESZÉLYES!


3. Nekem már volt olyan eset, hogy haltiban vittem a roti-nj keveréket rendezvényen. Hülye kisgyerek hátulról átölelte a kutyám derekát, aki hirtelen hátrafordult és csodák csodájára nem kapott oda!!! Mondtam a szülőnek, hogy tanítsa a gyerekét a kutyákkal való bánásmódra, kérdezze meg, mielőtt simizni akarja, mert így egy jól nevelt kutya is odakaphat. Erre az idióta: miért nincs rajta szájkosár, ha harapós??? Mondtam, hogy NEM harapós, barátságos, de ha valaki hátulról hirtelen fájdalmat okoz neki, akkor jogosan védekezik!

Ugyanis ha ezt egy kutya tette volna, azonnal odakapott volna neki Argos...nem tudom, hogy mérte fel, hogy nem kell odakapni :O


3. Kedves Kérdező! Vagy extra gyorsan vidd szocializációs, terápiás foglalkozásra a kutyád egy suliba, vagy TEGYÉL RÁ SZÁJKOSARAT!!! Felelőtlen, amit csinálsz!


4. Az már nem igaz, hogy a kutya nem védheti meg a gazdát...változott a törvény, és a gazda személyét és tulajdonát megvédheti!

Az sem érvényes már, hogy a támadás mértékével arányosan lehet csak védekezni...ha rám támadnak késsel-husánggal, akkor lelőhetem az önvédelmi, engedéllyel rendelkező fegyveremmel!

2012. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

És ez mikor változott meg? Jogszabályt tudsz linkelni? Amikor én letettem a vizsgát önvédelmi maroklőfegyverre, akkor még elég szigorú törvények vonatkoztak erre.


Amúgy ha egy részeg hirtelen rámcsimpaszkodik hátulról, lehet, hogy még én is pofán vágom ijedtemben, de a kutyám nem kap oda ilyenkor sem. Letesztelve!

2012. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Az én kutyám pedig biztos hogy megharapja, ha valaki ok nélkül belecsimpaszkodik hátulról. És nem is cseszném le miatta. A fazonba pedig még én is belerúgnék egyet.
2012. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
71%

Nem semmi, amiket írtok!

Az jó hír, hogy törvényileg is megvédhet a kutyám. Bár, ha nem így lenne, kíváncsi lennék, hogy lenne- e olyan, aki amiatt nem hagyná, hogy megvédje egy támadótól, mert hogy a törvény tiltja. Biztos nem lenne emiatt áldozat!

Ugyan már.

Argos egy intelligens állat ( hogy érzékelte, csak egy gyerek az... )a kisgyerek anyjával ellentétesen. Amúgy erről se a gyerek tehet ám! Hanem a szülei. Hogy nem tanították meg arra, amire én is a gyerekeimet:"MINDIG KÉRDEZD MEG A GAZDIT, HOGY MEG SZABAD-E SIMOGATNI A KUTYÁT!"

És mindig így csinálnak, nekünk is van 2 kutyánk amúgy.

2012. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
Valamikor tavaly év végén, vagy most év elején, már nem tudom pontosan...linket nem tudom...rákeresek majd
2012. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Szilvi & Argos ***** válasza:

Na, az új alkotmány életbe lépésével alapjog lett az önvédelem és a magántulajdon védelme is. Az arányosság már nem követelmény: "bíróságoknak nem kell vizsgálniuk, hogy a sértett védekezése arányban állt-e a támadással."

"Az is fontos változás, hogy ezentúl nem a megtámadottnak kell bizonyítania a jogos védelmet."

[link]


De ez már mást mond...

[link]

2012. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!