Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám amikor pórázon van...

A kutyám amikor pórázon van és meg akarják simogatni harap. Mit tegyek? Legszívesebben nem is engedném senkinek, de a parasztok csak úgy odalépnek és már nyúlnak is simogatni a fejét.

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 17:52
1 2 3
 11/30 Dönci91 ***** válasza:
0%
mindenek előtt szidd meg a rossz viselkedésért.
2012. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
6. mindegy hogy harapós-e vagy nem akkor is kell szájkosár ha elvileg nem harap mert soha se lehet tudni.
2012. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha pórázon van és meg akarják simogatni, erre ő harapással vagy odakapással reagál, akkor sajnos veszélyes kutya és kötelező rá a szájkosár! Lehet ezt magyarázni bármivel, rá lehet fogni a felelőtlen idegenekre, akik engedély nélkül simogatnak, de ez a lényegen nem változtat: bármikor sérülést okozhat. Amelyik kutya harapós és még tud is róla a gazdája, arra szájkosarat kell rakni és nem lehet semmiféle kifogás! A másik lehetőség, hogy megfelelően szocializálod és hozzászoktatod ahhoz, hogy az utcán bárki, bármikor hozzányúlhat és megsimogathatja, de az eddigi hozzászólásaidból úgy látom, hogy ezt nem szeretnéd.
2012. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondjam, a harapás ilyenkor jogos. A kutya ugyanis SOHA nem harap előzetes figyelmeztetés nélkül. Aki ezekre a jelekre nem figyel, az így járt.

Behúzott vagy éppen felfelé meredő farok, morgás, esetleg az íny és a fogak mutogatása, ezek mind azt jelentik, hogy "Állj, ne gyerek közelebb".

Egy gazdi ismeri a kutya jelzéseit, ezért is kell mindenekelőtt tőle engedélyt kérni. Aki egy pórázon lévő kutyát előzetes kérdés nélkül elkezd vegzálni, megérdemli, ha a kutya végső figyelmeztetésül odakap.

2012. máj. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Közterületen semmilyen helyzetben nem jogos a harapás, kérdezz meg egy bírót... (Még a jogos védelmi helyzetet is baromi nehéz bizonyítani.) Mindenképp a gazdit fogják elővenni, akkor is, ha egy idióta részeget harap meg a kutya. A gazdi felelőssége és az ő kötelessége gondoskodni róla, hogy ne haraphasson. Ha másképp nem megy, akkor szájkosárral. Tök mindegy, hogy az önérzeted mit diktál, az, hogya másik hülye, nem jogosítja fel senki kutyáját, hogy megharapja. Én is örülnék, ha az iskolákban tanítanák a társállatokkal szembeni alapvető viselkedési normákat és az emberek felismernék az általad említett "előjeleket", de sajnos ez nem így van. Legtöbbször még a gazdi sem ismeri fel a saját kutyája jelzéseit.
2012. máj. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%

Közterületen a póráz és a szájkosár használata kötelező. Ha ezt nem tartod be, ( az csak egy dolog hogy nem mindig kötnek bele a kosár használatába ) simán megbüntethetnének a közteresek.

Amúgy meg ha teszel rá egy kosarat, akkor sokkal kevesebb ,, paraszt" fogja akarni megsimogatni a kutyádat, ez saját tapasztalat.

Én évekig őrködtem a kutyámmal, ( 50 kilós ) és amikor az átszállások miatt nem vettem le a kosarat, sokan csak annyit kérdeztek, hogy harap e.

Kutyámat egyébként még a gyerekek is megsimizhetik az utcán, bírka türelme van. Imádja az embereket. De a területén belül örjöngő vadállat. Ha kijön a területéről akkor megint cica lesz.

2012. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

15-ös.


Nem! Önvédelemből simán küldheted a kutyát!

Engem is támadtak meg az utcán, és hiába volt velem a kutyám, a fickó akkor is elém lépett. Pedig örjöngött a pórázon a kutyám. Hiába ordítottam neki hogy ne jöjjön közelebb mert harapni fog a kutya. Többször is elugattam neki. Amikor meg emelte a kezét ütésre akkor a kutyám elkapta. Ráfogott a könyökére, majd egy másodperc alatt átfogott a kukacára. Az volt a szerencséje az ürgének hogy boxer alsója volt, meg hogy közben én próbáltam visszafogni a kutyát, Így nem sérült a kukaca. De a farmert, és az alsót azt leszaggatta róla.

Ezek után kihívtam a rendőrséget meg a mentőket is. Felírták az adatokat, meg hogy mi történt ( a tanukat is kihallgatták )és kész ennyi volt.

2012. máj. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
És az öv kutyákkal mi a helyzet? Azok arra is ki vannak képezve, hogy ha idegen ember támadólag elém lép megvédjen. nem? Abban a helyzetben nekem nincs időm parancsokat osztogatni neki.
2012. máj. 30. 06:25
 19/30 anonim ***** válasza:
30%

Rakj rá szájkosarat. Bármikor megharaphat egy kisgyereket aki odarohan.

Nem azok parasztok akik megsimogatnak egy kutyát, hanem azok a kutyagazdák akik nem akadályozzák meg hogy a kutyájuk sérülést okozzon valakinek.

2012. máj. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Egyrészt a jog nem ismer olyan fogalmat, hogy "önvédelem", csak olyat, hogy "jogos védelmi helyzet", ezt viszont igen komolyan bizonyítani kell. A kutya és így a kiképzett ÖV kutya is olyan, mintha egy pisztoly lenne nálad. Szigorú szabályok vannak rá, hogy mikor használhatod, felszólítás nélkül viszont soha. Tehát az a minimum, hogy "ne közelítsen, különben magára eresztem a kutyát". Az nem állja meg a helyét, hogy "ne simogasson, különben harap", ugyanis ahogy a pisztolynak alap esetben biztosított álapotban kell lennie, úgy a harapós kutyán is alapsetben szájkosár kötelező. Akkor lehet kibiztosítani, illetve levenni a szájkosarat, amikor "akció" van. Szóval hiába erőlködtök, akkor is nektek kell gondoskodnotok arról, hogy a kutyáitok ne tudjanak megharapni senkit az utcán! Lehet, hogy ez nem tetszik, de attól még így van.
2012. máj. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!