Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2kilós kutyába sok kullancs...

2kilós kutyába sok kullancs ment bele tegnap (5-6), kisebbek, lárvák, nem szívták még meg magukat. Az orvos nem tudta kivenni, nem lehet őket megfogni, a kutya is kapálózik. Jó ez amit adott erre? Lenn bővebben

Figyelt kérdés
Adott egy nyakörvet,ami 24óra múlva hat,azt mondja ettől majd megdöglenek(Foresto márka).Várjam meg mi történik,vagy elvigyem valahova ahol talán ki tudják szedni? Ez a Foresto jó az ilyen esetekre?
2012. máj. 30. 13:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az orvosod fabatkát sem ér, mint orvos.

Otthon szépen nekiálltok. Betekeritek valamibe a kutyát. Egy fogja, a másik pedig a patikában vett kullancskiszedő kanállal kiszedi a kullancsot. Minél előbb.

2012. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Most a kullancsok bemenetele után rakta rá a nyakörvet a doki,ami mondjuk azért furcsa,mert a nyakörv az megelőzés elvileg.De ha azt mondta hogy így is elpusztulnak,csak nem vezet félre.Bár a biztonság kedvéért lehet elviszem másikhoz is.A dokinál hiába szólok rá vagy próbálom nyugtatni,nem hall-nem lát.Pedig nem egy idegbeteg kutya.Lehet még erőteljesebben kellene talán rászólnom?Nem értem miért ilyen hisztis.
2012. máj. 30. 13:59
 13/17 A kérdező kommentje:
Egyedül vagyok,nincs ismerősöm.Elmegyek most egy másikhoz.
2012. máj. 30. 14:00
 14/17 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha másikhoz mész. Legalább az kiszedi.

A nyakörv mire hat, a kullancs szépen elkezdi megszívni magát.Akkor már fertőz is , amelyik fertőző. Ezért kell kiszedni őket minél előbb.

2012. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Jó hogy itt beszélgettem veletek erről,elvittem most másikhoz,most jöttem haza!Kiszedték neki a javát amit ki lehetett,kapott megelőző szurit is,rendesek voltak,és mindezt 2ezer Ft-ért.Többet nem viszem a másik helyre,az a fiatal doki meg se próbálta így,ahogy itt megcsinálták.
2012. máj. 30. 15:01
 16/17 anonim ***** válasza:

Akkor most már maradj meg az utolsó orvosnál, ha gond van. A nyakörvet pedig hagyd csak rajta a kutyán. Remélhetőleg beválik és nem lesz több gondod a kullancsokkal.

A kutyáddal meg gyakorold, hogy elviselje, ha hozzányúlsz . Szépen, fokozatosan jutalomfalatokkal növeld az időt.

2012. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Oké,köszi,megpróbálom ahogy írtad:)
2012. máj. 30. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!