Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis testű gyerekbarát...

Milyen kis testű gyerekbarát kutyák vannak?

Figyelt kérdés

6 évvel ezelött befogadtunk egy kutyust (keverék kutya, roti is van benne) és most, hogy a gyerekek nőnek egyre hülyébb lesz. Nem bírja elviselni ha labdáznak vagy szaladgálnak.

olyan kutyust keresünk, ami nem lesz nagy testű, de télen is kint lehet tartani.


2012. jún. 3. 11:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
ha azt a kutyát nem tudjátok megnevelni akkor mi lesz a következővel? Bármikor annál is kudarcot vallhattok és "meghülyülhet"...Először inkább arra fókuszáljatok!
2012. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Sajnos kistestű gyerekbarát elég kevés van. Én most így a foxit ajánlanám de nem tudom pontosan hogy viselkedne gyerekekkel. Ja a golden vagy a labrador a legjobb, ők tuti senkit se bántanánal. De ha a gyerek nagyon kicsi ne vegyetek még. Vagy ha mégis vesztek egy kenelt kéne csináltatni, ha a gyerekek kint vannak akkor be lehetne zárni addig amíg meg lesz nevelve. Ha nincs a közelbe egy folytonos nevelési tanfolyam elég sok helyre be lehet küldeni egy hétre, kiszabod mit kell megtanítsanak neki aztán meg kész.
2012. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Beagle,westie,yorksire terrieer

a neagle kicsit nagyobb lesz az utObbi kettőnél és vadászkutya...de a nincs vadászatra nevelve csak házikedvemc ként vqn tartva nem bántja a gyerekeket csak ugrál rájuk.játszani is lehet vele mert bár vadászkutya még sincs bennük rossz szándék vagyis nem harapnak meg.

Spőt ha labdáznak a gyerekek lehet be is szall jatszani vagyis fut a labda után

ezt tqpasztalatbol mondom mert nekem.is van.egy beaglem amit kolyok koraban.hoztunk el esnem kapott kulonosebben neveltetést meg is egesz jo kis kutya.amikor jatszok vele es erzi h a kezem a szqjaban van nm harapja meg hanem "kikopi"

Vagy egy kis pincsi is telljesen jo az nem hiszem hoy nagy veszejt helentene mert nem hiszem hogy egy olyqn kutyat nem tudnatok megnevelni

de en meg mindig beagle mellett bagyok mert jol ellehet vele.jatszqni

2012. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Bos a helyesirasi hibakert de telefonrol vagyok
2012. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Mopsz vagy beagle

De ugye nem szabadultok meg a nagytól?:(

Az igazából édesmindegy, hogy mi van benne lehet fajtatiszta golden retríver is, az is ugyan úgy megtud bolondulni!A roti pedig szereti a gyerekeket!

Valamit nagyon elszúrtatok!

2012. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Bocs, de a westi, meg yorkhsire terrier pont nem való kinti tartásra, de én még a beagle-t sem tartanám kinn.

Itt kisebb testű, de télen kinn tartható kutyát keres a kérdező!

Én pl. mudi-t ajánlanám, vagy skót juhászt, ami nagy ugyan, de a gyerekeket nem bántja.

2012. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%

Én mindegyiket kint tartom a beaglet a westit iss meg a yorkit...semmi bajuk nincs mivel van mindegyiknek ola és abba menek be este...

A beagle amugy meg eredetileg kintrevalò mivel vadász kutya nehogy már ne bírja kint

sőt azt még láncra is kötheted....

2012. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

18.14-es!

Te valószínűleg nem szereted a kutyáidat, csak tartod őket, de minek!

Társasági kutya a westi és yorki is.

Óljuk van, abban alszanak télen?

Mi ez, ha nem állatkínzás?

Igen, a beagle vadászkutya...volt, eredetileg, de ezek a mai beagle-k már inkább társasági kutyába mennek át, tehát őket sem nagyon tartják kinn, főleg nem LÁNCON!

Remélem, valami állatmentő jár errefelé, és hamar megszabadít a kutyáidtól, és hozzájuk méltó körülményeket biztosító gazdihoz kerülnek!

2012. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Húha, köszi a válaszokat.

A nevelésről annyit, hogy amikor befogadtuk kölyök kutya volt.

Még nem volt gyerekünk szabad időnkben foglalkoztunk vele.

Nem volt megkötve, de így is sokszor elvittük sétálni. Sosem bántott senkit, még csak ránk sem mordult.

Labdáztunk vele...stb, szóval szerintem megneveltük.

Aztán egyszer csak megváltozott. Ha a párom "focizott" vele odakapott a lábához (nem igazán játékosan) és mint írtam nem bírja a gyerekeket. 4 éves a lányom és 1 éves a fiam. Sokat hangoskodnak, sikítoznak játék közben és teljesen megbolondul a gyerek hangoktól. Amúgy is "félnek" tőle a mérete miatt.

Egyik nap amikor el akartam venni a vízes edényét, hogy elmossam, mert összekoszolja ahogy játszik vele, vadul rám morgott. Nem játékosan, hanem mérgesen. A frászt hozta rám.

Nem szeretném elaltatni, szeretem az állatokat, mindig is volt kutyánk, de nem akarom megvárni míg baj lesz.

2012. jún. 3. 22:54
 10/21 A kérdező kommentje:

Közben még egyszer végig néztem a válaszokat és rákerestem a kutyusokra.

Igazából a beagle ami nekünk jó lenne.

A kinti tartásnál arra gondoltam, hogy ne legyen olyan kicsi, mint a westi és társai, mert azok tényleg lakásba valók. 19:42-es! Te hol tartod a kutyákat?

Nem kutyaólban? Bocs, hogy megkérdezem, de nálunk kutyaólban "lakik" a kutya. A kazánház előterében (3 oldalról zárt) van az ól és télen a kazánházban alszik.

2012. jún. 3. 23:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!