Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tulajdonsággal rendelke...

Milyen tulajdonsággal rendelkeznek az alábbi fajtájú kutyák? Házőrzés, gyerekbarát, imádok gazdi fejére nőni, kaja igény főleg ilyesmik érdekelnének.

Figyelt kérdés

Akita, alaszkai malamut, amerikai bulldog, bullmasztiff, norvég spicc, shar-pei, mopsz, rottweiler, labrador.

Előre is köszi!


2009. nov. 15. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


A menüben, a Fajtabemutató alatt megtalálod a kutyák leírását.

2009. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Labradorom van, nagyon aktív, nagyon játékos, nagyon barátságos, a légynek nem tudna ártani, azt nem mondanám, hogy szófogadó, de dolgozunk rajta :) Hát..szerintem nem eszik többet, mint egy átlag kutya. Ja és ő tényleg nem házőrzésre való, szerintem még be is kísérné a betörőt és megmutatná neki, hogy hová rejtettük a lakáskulcsot :DD... Ő inkább, ilyen családi kutya. Imád játszani, szereti a hosszú sétákat...stb.
2009. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Az általad leírt fajtáknál nincs gond a gyerekkel kapcsolatban, persze ha nem lesz neki rossz élménye velük.

Ha ranglistát kellene állítani, akkor az imádok a gazdi fejére nőni témában talán az akita és az alaszkai malamut vezetné a sort. De ez a gazda határozottságán és következetességén múlik mindegyik fajtánál, nincs kivétel.

Ha nem vagy elég határozott mind a fejedre tud nőni.

Házőrzésre pedig az akita,bullmasztiff, roti, shar-pei alkalmas (a norvég spiccet nem ismerem).

Amikor választod ki a fajtát vedd figyelembe mennyi ídőt tudsz vele foglalkozni, a kutya mozgásigényét és a te habitusodat (mennyire vagy pörgös, vagy nyugodt).

2009. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Alaszkai malamut: nem őriz házat, domináns, gyerekbarát, enni annyit eszik amekkora és amennyire szüksége van, de szívós kutya

Labrador: nem őriz, gyerekeket szereti, könnyen meghízik, engedelmes de tud problémás is lenni (mostanában túl népszerű ha érted mire gondolok).

Roti: őriz, kemény kutya-erősen kell nevelni, gyerekeket szereti

Mopsz: nem őriz, mérete miatt biztos nem eszik sokat, viszont az egészségével lehetnek gondok, gyerekeket szerintem szereti bár úgy tudom a kicsi kutyáknak egy gyerek macerás.

Shar-pei: elvileg őriz, én elég szelídnek ismerem, makacs kutya és tartózkodó nem az a hurrikán jellegű

Bulldog, bullmasztiff: szerintem őriz, de már csak a kinézete is elrettentő, gyerekeket szereti, biztos sokat esznek mert nagyon, erősek, szerintem erős kézzel kell őket tartani.

Norvég spicc: erről nem sokat tudok, jelzőkutyának biztos jók

2009. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget! Várom a továbbiakat :)

Norvég spicc-ről is itt találtam 1-2 dolgot: [link]

2009. nov. 15. 19:47
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Elsősorban ilyesmi alkatú (zömök, kb. labrador magasságú), házőrzésre alkalmas, gyerekbarát kutyákat keresek. Tudnátok írni fajtákat jellemzőikkel? Főleg a fent is feltüntetett jellemzők érdekelnének.

2009. nov. 15. 20:58
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

az akita a legmakacsabb és legdominánsabb kutyafajták közé tartozik .Nem nagyon tűr meg ,más kutyát !!

ha kihívásra vágysz ,( akita,malamut,norvég spicc,shar-pei) fajták ,mind a nehezebben kezelhetők csoportjába tartoznak .

az amerikai buldog, bullmasztif ,mopsz,roti,labrador könnyeben irányítható ( és jobban tűrik a gyerekeket )

a szánhúzó északi kutyafajták , inkább makacsak,és nehezebben kezelhetőek,rengeteg mozgásra van szükségük pl: akita, malamut napi 10 km javasolt, de az 50-60 km sem kihívás számukra .különben a bennük rejlő hihetetlen energia szétveti őket,meg a környezetüket :)

míg,pl: az amerikai buldog, és társainak sokkal kevesebb mozgás is elég .

2009. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Nekem Amerikai bulldogjaim vannak , imádni valóak , okosak , és nem féltékenyek , mindkettőnket ugyanúgy szeretnek ( na jó engem jobben egy kicsit:) ) Én merem neked ajánlani , de jó kennelből való kölyköt vegyél nem valami szaporítótól !

Pl: Demoniac kennel... kiváló kutyáik vannak!

Ahonnan ne vagyél pl: Gangstas bulldog's errős sok rosszat hallottam !

2009. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amerikai bulldog tulajdonos, mit jelent ennél a fajtánál az a jellemző, hogy: "Bár meglehetősen rámenős, harcias", ha pl. oltani viszed akkor nagyon figyelni kell rá, nehogy nekimenjen a többi kutyának?
2009. nov. 16. 19:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyen gond nincsen velük !

Hozzám állatorvos jár, nem kell vinnünk !

Nyugodt kutya, jól kijönnek más kutyákkal !

2009. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!