Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért FOJTÓ nyakörv? Miért...

Miért FOJTÓ nyakörv? Miért jobb mint a többi? Milyen kutya fajtákhoz "való"?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 09:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) nem veszek ilyet mert pulim van ,csak kíváncsi voltam ....
2012. jún. 6. 13:23
 12/17 A kérdező kommentje:
de ha a kutya nagyot ugrik akkor nem fullad meg...nem bírnám elképzelni hogy a nagytestű kutya ha megugrik csak megszorítja a nyakát
2012. jún. 6. 13:24
 13/17 A kérdező kommentje:
?
2012. jún. 6. 13:24
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki el tudja dönteni maga, hogy mire van szüksége a kutyája kontrollálásához, és hogy mikor, milyen helyzetben mitől ijed meg illetve mitől nem. Én vékony egysoros fojtót használok de fixre kapcsolva, mert ez kényelmes és kíméli a szőrét. Ha menni akarna vagy megijedne akkor azzal se lennék kisegítve, ha fojtóra lenne állítva, mert úgy is elhúzna egy autót is.
2012. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nedm a fojtástól áll meg a kutya, hanem hogy a fojtó az álla alatt van. próbáld ki, ha a sima nyakörvet is felteszed az álla alá, egészen kis mozdulatokkal és erőkifejtés nélkül tudod irányítani.

Csak a sima nyakörv nem marad ott a fojtó pedig igen, ha tartod

2012. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem fullad meg. Nagy rántástól valószínűleg el kezd fuldokolni, de ahogy laza lesz a póráz, a nyakörv is kilazul. De attól függetlenül ez még nagyon nem tesz jót neki, a fojtó nyakörvnél csak kis rántásokkal lehet dolgozni. Már láttam olyat az egyik borzalmas suliban, hogy a kutya nem akart pórázon sétálni, a gazda meg vontatta a fojtóval a kutyát az oktató tanácsára. Szegény nem kapott levegőt, már kezdett összeesni, mire a gazdát leállította valaki.

Pulinál annyival könnyebb, hogy ha nem nyírod a szőrét, az nagy mechanikai védelmet ad a nyakörvvel szemben. De rá amúgy sem kell ilyen segédeszköz. Szinte úgy születik, hogy már mindent tud és egy kis foglalkozással nem lesz vele soha gond.

2012. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
hát igen nagyon okos :) nyírva van ...sima bőr nyakörve van a póráz (bőr)1,5 méteres de arra sincs szükség (hossza) mert láb mellett sétál :)
2012. jún. 6. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!