Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetés ilyen feltételek mellett?

Etetés ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Ha minden igaz nem sokára lesz egy kiskutyám. Hobbi célra, de azért szórakozás képen elmennénk kiállításra is vele. Egyébként sem szerettem volna a legrosszabb táppal etetni, de gondolom az etetés nagyban meghatározza, a kutya majdani kinézetét. Szóval szeretnék egy kicsit jobb tápot adni neki, de anyagilag nem tehetem meg, hogy 1500-2000ft/kg áron vásároljak tápot. Azt hallottam, hogy a kutya első egy évében jó ha jobb tápot eszik, majd később viszább lehet venni a minőséget.

Ehhez mérten szeretnék én is etetni, hogy legalább az első 1 évben egyen jobbat. Olyan maximum 600 forint/kg áron szeretném a legmegfelelőbb junior tápot adni neki. Később pedig a felnőtt táp olcsóbb ha jól tudom ott pedig olyan 500ft/kg árra gondoltam maximum.

Miket tudnátok ajánlani? A kutya középtestű lesz ha ez számít.


2012. jún. 7. 14:11
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy látszik nem én vagyok eltájolva... Más is írta, hogy 9 ezer forint / zsák árban már van minőségibb táp. Én is ilyesmire gondoltam, csak nem tudok táp neveket. A joserát és brit tápokat megnézem. Köszönöm.
2012. jún. 7. 14:47
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszi meg nézem a Brit Care tápot is. Az még nem vészesen sok főleg ha szuperprémium. Köszi!
2012. jún. 7. 14:53
 13/23 anonim ***** válasza:

Én a josera-t ajánlom, mind árban, mind minőségileg megfelel.

[link]

Ennek kilója máris 566 Ft.

[link]

Ennek ugye több a kilója, de kölyök kutyának ez kell, mert van benne zöldkagyló kivonat is. Vagy akkor veszel külön más tápba.

DE!

Ha ennyire spórolsz, és első 1 évbe JOBB tápot akarsz adni neki, ami 500-600 Ft??? Ez az ár szerinted a jobb tápok ára??? (Persze ez a josera, jó, mert én is ezzel etetek és ha zsákostul veszed, kijön ennyire a kilója, de azért vannak minőségileg jobb tápok.) Csak annyira kiemelted, hogy nagyon jó, minőségi tápot akarsz, utána meg írod, hogy 500 Ft... És utána? 200 Ft/kg legyen?

És a kutyát miből veszed meg? NEm tudom milyen fajta, de nem 10-20.000 a kutya maga... Vagy tudod mennyibe kerülnek az első év oltási árai? És mivel írtad, hogy hobbi célra, akkor ivartalanítás is.

Gyűjtögess még szerintem kicsit.

2012. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Szívesen! A dogshop.hu-ról szoktam rendelni, ott a legolcsóbb :)
2012. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Oda írtam, hogy később 500ft/kg árra gondoltam. Ha nagyobb tételbe veszi meg az ember akkor jobban ki jön. A kutya 50ezer lesz, oltások meg olyan 15ezer mivel kettőt már megkap mástól és benne van az árban. Köszi a válaszod azért.


Utolsó: Köszi, meg nézem azt a weboldalt!

2012. jún. 7. 15:29
 16/23 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, igen nekem volt olvasási problémám itt délután :)

De amúgy ha egyszerre nem tudod zsákosra kiadni a pénzt, akkor én is veszek vagy 1-2 kg-t állatos boltba, pl amit linkeltem bárányos josera-t is, 600 Ft/kg áron veszem a boltba, és nem sokkal drágább vész esetén. Meg legalább ha nem ízlik neki, vagy valami baja lenne tőle, nem sok vész kárba.

Meg ha van időd is, meg akarsz, pl én főzni is szoktam neki húst rizzsel, zöldséggel.

2012. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nézz körbe a zoofast-on. Itt az a lényeg, hogy ne az utolsó pillanatban rendelj, volt hogy 2 nap alatt, de volt hogy másfél hét alatt szállították ki. Itt is igaz asz, hogy minél többet rendelsz, annál olcsóbb.

Szerintem neked megfelelő árban van a Brit, Josera, Bosch. Én az utóbbival etetek. 2x15 kg junior 17.000 körül van, 2x15kg felnőtt pedig 13.000 körül van.

2012. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne,ha erre az időre,amíg kölyök,tényleg beáldoznál egy minőségibb tápra. Egy közepes termetű kölyökkutya nem eszik sokat semmiből. Az én kutyámnak kb 2,5-3 hónap egy zsák táp,ami egy hónapra nincs 4 ezer forint,ami igazán kibírható.De ő már felnőtt kutya.

Szóval én az első időkben jobb minőséget javasolnék.Írták már a Brit Care-t,vagy ott van még a Pro Plan. Nekem ez a kettő a két legszimpatikusabb táp,amivel kölyköt etetnék. Idősebb korban pedig bőven elég a sima Brit,vagy a Josera

2012. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem,hogy érdemes körülnézni több online állatkereskedésben,mert egyes tápok ára között elég nagy különbség tud lenni. Ha kiválasztottad,mit kapjon a kutyus,böngészd át őket. Én a Pro Plant a zoofastról veszem,mert sokkal olcsóbb,mint bárhol máshol.
2012. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Jól sejtem amúgy, hogy pumi, mudi vagy valami hasonló magyar fajtáról van szó? :)
2012. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!