Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fotós szeretnék lenni. Hobbibó...

Fotós szeretnék lenni. Hobbiból szoktam a kutyáimat fényképezni, véleményt szeretnék kérni tőletek. Milyenek lettek? 12/L

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]



2012. jún. 22. 10:33
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Még van csak nem töltődött fel. :)
2012. jún. 22. 10:34
 2/39 Catz ***** válasza:
Jótanács: a kutya szemsíkjval legyél egy vonalban. Guggolj le hozzá, úgy fotózd, ne felülről :)
2012. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Köszi, csak az a baj, hogy akkor rögtön odajönnek hozzám... :(
2012. jún. 22. 10:38
 4/39 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, én is szeretném az én kutyáimat fotózni, de olyan suták, amint odaszólok, hogy figyeljenek rám, egyből odajönnek, meg felugrálnak a lencsébe.... :) Már van jó pár fotóm egy orról, egy szemről stb... :D
2012. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Aranyos képek, ügyes vagy, de azért ennél több kell, hogy fotós legyél. :) Gondolkodtál már valami tanfolyamon?
2012. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Ismerős, de én kitartó vagyok! Van hogy egész délután kint vagyok a kertbe és fotózok! Sajnos a következő pár képnél, nem megfelelő a háttér. Épp most csinálunk szép kerítést és tujákat ültettünk.


Kedves 3. válaszoló!

Gondolkodni, nem gondolkodtam, de köszönöm, hogy felvetetted. Lehetőségem nem nagyon van rá, nem tudok tanfolyamokról a közelben.


Mindjárt jönnek a képek.

2012. jún. 22. 10:53
 7/39 A kérdező kommentje:
2012. jún. 22. 10:58
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem megsértődsz azon amit írok, hanem fejlődésre sarkall:

Teljesen átlagos képek, amit akár nagyapám is lőhetett volna egy bármilyen kompakt géppel, nincsenek megkomponálva a képek, a háttér és a környezet kiábrándító ha művészibb fotóként nézem. Ennél sokkal több kell ahhoz, hogy fotós legyél.

Ha portrét fényképezel, akkor a kép nagy részét az alany töltse ki, ha nem annak szánod, akkor viszont ne középen legyen az alany -jelen esetben a kutya-, hagyj neki teret arra amerre néz, amerre fut...

A képeket nem feltétlenül kell 100%-ban felhasználni, ki lehet belőlük vágni a lényeget, lehet keretezni, némi utómunkával lehet állítani a színeken, a kontraszton.

A photoscape kezdésnek neked tökéletes lehet, ingyenes, magyar nyelvű és nagyon egyszerű használni.

Olvass el pár fotós könyvet pl a national geographic kiadványokat (nem kell megvenni, a könyvtárban valószínűleg meglesznek).

Nem kell elkeseredni ha nincs sok jó képed, a hivatásos fotósok is sok százból csak párat, az igazán jókat publikálják.

Az állatfotók tényleg akkor az igaziak ha leereszkedsz hozzájuk, vagy mutatós tud lenni az is ha kicsit alulról fényképezed őket. Ezt gyakorolhatod segítséggel is pl valaki megfogja pórázzal a kutyát, vagy játszik vele és lefoglalja. De egyszerűen lesből is csinálhatsz pár képet, mikor nem figyel rád.

2012. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményedet.

Azthiszem... Feladhatom a fotós jövőt igaz? Jó tanuló vagyok lehetek még más is... :(

2012. jún. 22. 11:19
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feladnod, olvass el pár könyvet, esetleg töltsd le a programot amit ajánlottam és kezdj el a meglévő képeiddel játszani vele. Elég fiatal vagy még, tanulni lehet, ha nincs is az ereidben egy kis gyakorlással meg tanulással még azért sokra viheted, esetleg egy szép hobbi lesz és családi, baráti körben irigykedni fognak rád, hogy neked mennyivel jobb, ötletesebb fényképeid vannak, mint másoknak. Ha pénzt nem is keresel vele, örömet fog okozni, nem is kicsit.

Kezdésnek ez egy jó könyv még akkor is, ha sok olyan dolog van benne, ami számodra most még érdektelen:

[link]

2012. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!