Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorom alig tud...

Berni pásztorom alig tud lábra állni az ízületei miatt, tényleg ne adjunk neki húst?

Figyelt kérdés
Nincs 5 hónapos. Nincs elhízva. Volt állatorvosnál. Azt mondta, emeljük meg a calcium adagot. Napi kettőt kap. Azt mondta, ettől elmúlik. Aztán lábra állt, de most megint nem tud. Az orvos szerint ez azért van, mert sok húst kap, és kevés tápot. Édesanyám megfigyelés szerint viszont azokon a napokon tudott felállni, még nagy lépcsőre is fellépni a probléma után, amikor előzőleg húst kapott, és jóízűen megette. mikor tápot kap, gyengének látszik. Tudom, hogy a tápok ki vannak számolva, pontosan nekik készül, de ha gyengének látom tőle és nem tud lábra állni?
2012. jún. 23. 16:02
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:

*mwgfigyelése


A probléma kb. 1 hete áll fenn.

2012. jún. 23. 16:03
 2/48 Hovarju ***** válasza:

Ez nem hangzik túl jól :-(((

Egy kölyök kutyánál nem túl biztató. Szerintem egy alapos kivizsgálás ráférne. Én biztosan megmutatnám egy másik dokinak is (több szem többet lát)

És ajánlatos lenne a tenyésztőjének (ha van neki) jelezni a problémát. Jó ha tud róla, és esetleg segíteni is tud.

2012. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
Mit kap enni? , mert ezen is sok múlhat
2012. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

Ha az ízületeivel van gond, akkor nem kalciumot kellene kapnia, hanem zöldkagylót...

Ha jól sejtem, nem tenyésztőtől van.

2012. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
De igen, tenyésztőtől van.
2012. jún. 23. 16:51
 6/48 A kérdező kommentje:
Nem lehet lime kóros?
2012. jún. 23. 16:52
 7/48 A kérdező kommentje:

na jó, én ezt nem értem. Eddig idebent feküdt, mert ugye kint meleg van. Felülni tud, mert a hátsó lábai jobban fájnak. adtunk neki fájdalomcsillapítót, most ment egy kört a ház körül (mentünk vele), egész nagy udvarunk van, odakint letelepedett, most, furán lép picit, de nem látszik, hogy baja lenne. Mitől lehet ez?


Egyik válaszolónak válaszolva: kap tápot is (szárazat), illetve ilyen másik fajtát is (mondanám, hogy konzerv, de pont nem olyan csomagban van, Scotty márkájú, nagyon szereti). De a tápokon kívül kap néha főtt kaját is (nyakat, néha rizst, mert állítólag jót tesz neki, vagy esetleg egy-egy maradékot), és mivel nagyon szeret rágni, egy száraz kiflivéget is.

2012. jún. 23. 17:10
 8/48 A kérdező kommentje:
Ja, és tenyésztőtől van, gyönyörű, fajtiszta. Mindjárt 5 hónapos lesz.
2012. jún. 23. 17:11
 9/48 A kérdező kommentje:

Az orvos szerint ez elő szokott jönni, csak mondjuk 2 hónappal később. Szerinte el fog múlni. A kagylóolajat máshol is olvastam, venni fogunk. Az, hogy most fölállt a fájdalomcsillapító hatása? hatással van rá az étrend? Édesanyám szeriont jót tesz neki, ha nem csak tápot kap, mert akkor tűnik erősebbnek.


Bocsánat, hogy ennyit írtam külön, és kösz, aki reagál.

2012. jún. 23. 17:12
 10/48 anonim ***** válasza:
törzskönyve is van? és amúgy fajtatiszta :) nem fajtiszta. sajnálom a kutyusodat, ilyenről még nem hallottam.. :(
2012. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!