Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorom alig tud...

Berni pásztorom alig tud lábra állni az ízületei miatt, tényleg ne adjunk neki húst?

Figyelt kérdés
Nincs 5 hónapos. Nincs elhízva. Volt állatorvosnál. Azt mondta, emeljük meg a calcium adagot. Napi kettőt kap. Azt mondta, ettől elmúlik. Aztán lábra állt, de most megint nem tud. Az orvos szerint ez azért van, mert sok húst kap, és kevés tápot. Édesanyám megfigyelés szerint viszont azokon a napokon tudott felállni, még nagy lépcsőre is fellépni a probléma után, amikor előzőleg húst kapott, és jóízűen megette. mikor tápot kap, gyengének látszik. Tudom, hogy a tápok ki vannak számolva, pontosan nekik készül, de ha gyengének látom tőle és nem tud lábra állni?
2012. jún. 23. 16:02
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

Irány egy másik állatorvos, zöld kagylót szoktunk adni a nagytestű kutyáknak, pont az ízületeik miatt, és valami normális minőségű large puppy tápot, vagy főzz neki, de nem etesd szeméttel.

Valamint vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel is, elvégre egy 5hónapos kutyánál ez nagyon nem normális.

2012. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 Andizsuzsi ***** válasza:
Én a kutyák ilyen betegségéhez nem értek, ezért előre bocs, ha hülyeség, amit mondok. Az nem fordulhat elő, ami ember gyerekkel, hogy hirtelen nő viszonylag sokat, és az izület nem tud megfelelően porcosodni? Mert az valóban fájdalmas, viszont megfelelő ásványianyag pótlással kezelhető, és idővel "elnőhető".
2012. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
Melyik kennelből való? Ismerem a Magyar tenyésztők többségét
2012. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Igazad van, fajtatiszta, nem fajtiszta.


Most perpillanat tök jól van. Közben kiderült, az állatorvos kizárta a lime kórt, csak én nem voltam ott, mert épp érettségiztem.



"Én a kutyák ilyen betegségéhez nem értek, ezért előre bocs, ha hülyeség, amit mondok. Az nem fordulhat elő, ami ember gyerekkel, hogy hirtelen nő viszonylag sokat, és az izület nem tud megfelelően porcosodni?"


Szó szerint ugyanezt mondta az orvos is. Hogy nagyon sokat nőtt, és hogy az ízületek ezt a növekedést nem követték. (Tripla akkora, mint amikor elhoztuk, 2 hónaposan került hozzánk, és nincs 5 hónapos).

2012. jún. 23. 17:29
 15/48 A kérdező kommentje:
Ja, kérdésre: nincs törzskönyve, de lehetett volna, csak mi nem láttuk szükségét.
2012. jún. 23. 17:29
 16/48 A kérdező kommentje:

"vagy főzz neki, de nem etesd szeméttel. "


Nem szeméttel etetem, jó minőségű tápot kap, többet kipróbáltunk, ezek váltak be.

2012. jún. 23. 17:31
 17/48 anonim ***** válasza:
Milyen táppal etetsz?
2012. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
42%

Akkor sajnos olyan szaporítótól van, aki nem figyelt igazán oda arra, hogy egészséges kutyákat tenyésszen. A normális tenyésztő nem ad ki a kezéből törzskönyv nélkül állatot, mert az jár hozzá és pont.

Kérjétek ki az állatorvos tanácsát etetésügyben, és ne adagoljatok neki plusz húst a táp mellé. Kötelezzétek el magatokat egy jó minőségű táp mellett, és egye azt, a sok hús csak felborítja az egyensúlyt. Ha rendes tenyésztőtől lenne a kutya, akkor tudnátok, mennyire létfontosságú a helyes táplálás a kutya egész életében, de legfőképpen kölyökkorban.

2012. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy ez lesz a válasz. "Fajtatiszta, csak nincs törzskönyve"... Ha a tenyésztő tényleg megbízható, akkor nem adta volna oda a kutyát tk. nélkül.

Én is ismerek egy bernipásztort, itt laknak a velünk szembe lévő házban. Szintén szaporítótól van a kutya, fél éves korában azt mondta az állatorvos, hogy 2 éves korára le fog esni a kutya a lábáról. Igaz már 6 éves, de rossz nézni szerencsétlen állatot, olyan is volt már, hogy nekem kellett segítenem a gazdinak kézben fölcipelni a kutyát.


Ha a tenyésztővel kötöttetek szerződést, akkor remélem ezekről is szó van benne. Ilyenkor az orvosi költség jelentős részét neki kellene állni, vagy a kutya árát visszaadni. A szülőket pedig kivonni a tenyésztésből.

2012. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

még egy hülye ember akit átvertek és a kutya szenved.gratula. :D

az ilyen szerencsétleneket nem tudom sajnálni.

2012. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!