Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorom alig tud...

Berni pásztorom alig tud lábra állni az ízületei miatt, tényleg ne adjunk neki húst?

Figyelt kérdés
Nincs 5 hónapos. Nincs elhízva. Volt állatorvosnál. Azt mondta, emeljük meg a calcium adagot. Napi kettőt kap. Azt mondta, ettől elmúlik. Aztán lábra állt, de most megint nem tud. Az orvos szerint ez azért van, mert sok húst kap, és kevés tápot. Édesanyám megfigyelés szerint viszont azokon a napokon tudott felállni, még nagy lépcsőre is fellépni a probléma után, amikor előzőleg húst kapott, és jóízűen megette. mikor tápot kap, gyengének látszik. Tudom, hogy a tápok ki vannak számolva, pontosan nekik készül, de ha gyengének látom tőle és nem tud lábra állni?
2012. jún. 23. 16:02
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Ja, és a tápokról: vettünk neki mindenféle tápot, sokat kipróbáltunk, és én hiszek benne, ha kutya tudja, mi neki a jó. Ahogy az egyik válaszolónak, az én kutyám sem eszi meg, amit nem akar, és nem is feltétlen a drágábbat választja. A minőségi táptól fájt a hasa. Az egyik mostanit meg annyira szereti, hogy odáig van érte. És valamennyi húst adunk neki, kicsit kevesebbet, hogy az arany középutat próbáljuk meg.
2012. jún. 23. 21:30
 32/48 anonim ***** válasza:
Én azóta nem hiszek abban, hogy a kutya tudja, mi a jó neki, amióta a kutyám először emberi sz*rt evett. Nekem senki ne mondja, hogy az jó. A patkányméreg sem jó, a fagyálló sem jó, utóbbit pedig a jó íze miatt ráadásul önként és dalolva nyalják fel a kutyák, de ettől még belepusztulnak.
2012. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Most komolyan, anno a törzskönyves kutyám törzskönyvéből megtudtam, hogy hívják az apját. De az nem volt beleírva, hogy az a kutya egészséges. Megtudtam, milyen hülye nevek vannak, és ennyi.
2012. jún. 23. 21:37
 34/48 A kérdező kommentje:

"Én azóta nem hiszek abban, hogy a kutya tudja, mi a jó neki, amióta a kutyám először emberi sz*rt evett. Nekem senki ne mondja, hogy az jó."


Márpedig jó. Akár hiszed, akár nem. Voltak nyulaink, tyúkjaink, mind azt csinálja. Sőt, a tyúk, ha összetörik, saját tojását megeszi a calcium miatt. Az ürüléket nagyon sokat eszik az állatok. A kutyád nem csinált hülyeséget. Emberi ürülék esetében nem tudom, mi a helyzet, de állati eredetű, főleg saját állati (pl. a kölyök nyúl az anyjáét megeszi) kifejezetten egészséges számukra.

2012. jún. 23. 21:40
 35/48 anonim ***** válasza:

"Honnan veszed, hogy nem néztem utána. Interneten minden ilyenről szóló cikket elolvastam, megvettem egy könyvet a fajtáról, a tenyésztőt is végighallgattam (mindegy, hogy ő jó-e vagy nem, én végighallgattam9, mindent utánanéztem. Tudom, hogy a kutya hajlamos rá, és szerintem is az van, hogy 2 hónap alatt hatalmasat nőtt."


Én nem mondtam, hogy nem néztél utána. Nekünk volt egy német juhászunk, aki pont olyan tüneteket produkált, mint a kutyád. 6 hónaposan jött neki elő. Elvittük állatorvoshoz, megvizsgálta. Amit az orvosotok mond, az baromság!!!! Nekünk doki ajánlotta a Luposan táplálékkiegészítőt, és azt tanácsolta, hogy a kutyával járjunk el úszni. Ugye a kölyökkutyákat nem szabad kitenni aktív mozgásnak, nem szabad futtatni, és lépcsőztetni. Ezekre figyelj, és ha van lehetőséged, akkor hetente legalább egyszer úsztasd a kutyusod. Nekünk bevált. Nektek is csak akkor válik be, ha csak növési fájdalma van.

2012. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Akkor mesélj a fagyállóról, abban mi az egészséges? :) Meg a sok sz*rról, amit lenyel a kutya és bélelzáródása lesz tőle. Meg amitől hasmenése van. A tiédnek is fájt a hasa olyantól, amit megevett, abban nem érezte, hogy nem jó? :)


Amúgy meg nem a törzskönyv a lényeg konkrétan, hanem az elv. Valódi tenyésztő csak törzskönvyes kutyákat ad ki a kezéből, mert egy fajtatiszta kutyához jár a törzskönyv és kész. Ez olyan, mintha te lediplomáznál, de nem kérnéd a diplomádat. Még ha tudod is, hogy nem fogod használni, az akkor is a tiéd, mert jár neked. A TK ugyanilyen. Akinél ez nem automatikus, annál valami nem stimmel. Ha ezt nem érted, az azért van, mert nem vagy benne eléggé a kutyázásban :) Ez a rendje a dolgoknak, a jó tenyésztő ad törzskönyvet, mert büszke arra, hogy az a kutya nála született.

2012. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
egy jó Nutrady kura lehet nem ártana neki. És nem tudom mi az, hogy nincs elhizva, de lehet a sulyát is kicsit csökkenteni kéne, inkább legyen vékonyabb. kapjon hust, mert a kutyának szüksége van rá, és lehet csirkefej, farhát, terméseztes kalcium, fehérje.
2012. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
76%

Kitalálom: Bilber Ranchról származik a kutya. Hát ki kell, hogy ábrándítsalak, ez az ember kimeríti a szaporító fogalmát. Teljesen mindegy, hogy mit mond és mennyire tűnik tisztességes tenyésztőnek, nagyon nem az. Nem ez az első Bilber kutya, akinek gondok vannak az ízületeivel, egy másik kérdésnél is írta valaki, hogy ismer innen egy 10 hós kutyát, aki már lábra sem bír állni.

Reménykedjetek, hogy csak az eddigi mocskokkal való etetés hatására alakult ki egy csonthártyagyulladása, ami idővel elmúlik. Ha tényleg ez a baja, akkor kalciumot kell neki adagolni és a bevitt fehérjemennyiséget csökkenteni. Az eddigi táplálását felejtsétek el, ne vegyetek neki ilyen áruházi vackokat, mert teljesen tönkreteszitek vele a kutya ízületeit és emésztését. Nem kell feltétlenül a legdrágább tápot venni, de azért egy minimum középkategóriás táp jó lenne, azon belül is kifejezetten óriástestű kölykök táplálására gyártott fajta. Ilyenek pl Josera, Brit Care, Happy dog, ezek árban sem húzósak, de a minőségük egész korrekt. Ehhez pluszban húst adni tilos. A Luposan Gelenkkraft nevű zöldkagylós készítményt nem ártana neki adni, mert tényleg sokat tud segíteni.

Előfordulhat, hogy nem csonthártyagyulladás, akkor akár nagyon súlyos diszplázia is lehet, amivel sokkal rosszabbul jártatok. Akkor csak egy kb 50-100 ezres műtéttel lehet elviselhetővé tenni a kutya számára az életet, de tökéletes soha nem lesz. Kifejezetten a csípőjét fájlalja vagy végig az egész lábát? Rázza a hátsóját mozgás közben? Ha 2 hónapon belül nem javul az állapota a normális táplálás ellenére sem, akkor nem ártana csináltatni egy csípőröntgent, indokolt esetben 1 évnél fiatalabb kölyköknél is elvégzik, az eredmény javulni már nem fog, maximum romlani.

Remélem megérte az a pár tízezer forint spórolás, kb 120 ezertől már tényleg normális tenyésztőtől vehettél volna egészséges kiskutyát. Azért hívd fel a kedves szaporítódat és számolj be neki a problémáról, de kötve hiszem, hogy bármiféle szerződést vagy garanciát kötöttetek volna a kölyökre, így simán le is tagadhatja, hogy tőle van a kutya, bármiféle garanciát ne is remélj. Látod erre jó a tk, ha valami gond van a kölyökkel akkor lobogtathatod a szerződéssel együtt, hogy neked innen van a kutyád és akkor a tenyésztő köteles garanciát vállalni a kiskutya egészségére, vagy úgy, hogy kapsz egy másik kölyköt, vagy kifizeti a kutya gyógykezelésének egy részét.

2012. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
A nyul a vitamin miatt eszi a szarat te nagyonhulye,a kutya szarjaban nincs semmi vitamin.
2012. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

"Látod erre jó a tk, ha valami gond van a kölyökkel akkor lobogtathatod a szerződéssel együtt, hogy neked innen van a kutyád és akkor a tenyésztő köteles garanciát vállalni a kiskutya egészségére, vagy úgy, hogy kapsz egy másik kölyköt, vagy kifizeti a kutya gyógykezelésének egy részét."


De az a kis könyvében is benne van, ki az előző tulaj, minden adata, ő maga írta bele kézzel, tudom igazolni.


Onnan van egyébként, de ha ez tényleg így van, akkor hogy lehet, hogy nála az a sok kutya mind egészséges? És húst ad nekik.

2012. jún. 24. 14:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!