Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó kisgyere...

Milyen fajta lenne jó kisgyereknek /4-5év/ mellé játszásra?

Figyelt kérdés
Szeretne kutyát a gyerek,valami olcsó fajta kéne.ne legyen túl kicsi mert összenyomja,de túl nagy se,és alapból ne legyen harapós!Gondozást se igényeljen sokat ,szóval kozmetikázós kutyák ne.

2012. júl. 2. 16:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 A kérdező kommentje:
Megígértem hogy lesz kutyus.Én fogom etetni persze,de a gyerek meg játszik vele ,kertes házba kell,ott jól el lenne a nagy telken.
2012. júl. 2. 17:18
 12/83 anonim válasza:

leonbergi


[link]

2012. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim válasza:
szerintem hogyha nem tanyán vagy olyan helyen laktok ahol van galamb , tyuk vagy bármi ami más állat akkor ne válaszatok angol coccer spánielt mert nekem is volt de sajnos ette a galambokat, tyukokat.de ha emeletes házba vagy valahol olyan helyen laktok ahol nincs egyéb állat akkor remek választás mert én rengeteg angol coccer spánielt ismerek de emberre még egyiksem támadt
2012. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
52%

És sétálni is vinnétek?

Legalább naponta 2-3 x kell el vinni bármekkora telek lehet egy kutyának kell az új inger és a szocializáció sem ártana

2012. júl. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
Olcsó fajta nem létezik. Tenyésztőnél minden kutyafajta drága, szaporítótól meg inkább ne vegyetek, pláne ne gyerek mellé, azok között előfordulhatnak ideggyenge egyedek. Szóval csak valami keverékkutyát keressetek, de jobb ha tudod, hogy az sem lesz olcsó. Mert a kölyöknek 4 oltást kell kapnia két hetente az elején, egy oltás olyan 4000 Ft kb, plusz be kell szereznetek egy jól szigetelt kutyaházat, kezdő felszerelést (tálak, nyakörv, póráz), a kutyatápra is költeni kell meg ha véletlenül beteg lesz vagy megsérül az állatorvosi kezelés nagyon drága. Tehát a kutyázás nem olcsó mulatság. Ezenkívül ahhoz, hogy fegyelmezett, kiegyensúlyozott, kezelhető kutya legyen rengeteget kell vele foglalkozni, nevelni. Egy kutya sem születik Lassienek vagy Rex felügyelőnek. Alaposan gondoljátok át milyen fába vágjátok ezzel a fejszéteket, kutyát venni nem olyan mint szalmakalapot a strandon. Ha pedig mindent átgondoltatok és komolyan akarjátok, akkor sok sikert és kitartást hozzá.
2012. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
53%
Ja és olcsón nem lehet kutyát venni egy kutya átlag ára 80-100 ezer forint+ oltások+ rendes minőségi táp (15-20 ezer/hó)+esetleges betegségek. Egy kutya nem olcsó és főleg nem arra való, hogy a gyerek boldog legyen
2012. júl. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 A kérdező kommentje:

15-ös,nem panelba lesz ,nem kell 2-3x napi séta,a kertbe végezheti a dolgát.

Leonbergi az nagyon nagy kutya ,leenné a fejünket is:D

2012. júl. 2. 17:36
 18/83 A kérdező kommentje:
Most ne azon menjen a vita kell e kutya mert az el van döntve,gondoskodva lesz a kutyáról,csak hogy milyen legyen az volt a kérdés.
2012. júl. 2. 17:39
 19/83 anonim ***** válasza:
69%
Én is laktam kertesbe és mégis volt sétáltatva a kutya, mert muszáj különben becsavarodik
2012. júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:

Uszkár? Könnyen tanítható,jó első kutyának is,szereti a gyerekeket,és nem utolsósorban 4 méretben is kapható: Toy,törpe,közép,óriás.

Családi kutyánk volt 14 évig,én is 3 éves voltam mikor meglett a fehér törpe uszkárunk,nagyon szerettük!

Egézséges volt,de ez köszönhető annak hogy a szülei szűrve voltak,törzskönyves volt tehát jó helyről vettük,nem szabad egy kutya vétálárán spórolni. Vennél szaporítótól,simán ideggyenge is lehetne aztán megkapná a gyerekedet,ne kockáztass!

2012. júl. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!