Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó kisgyere...

Milyen fajta lenne jó kisgyereknek /4-5év/ mellé játszásra?

Figyelt kérdés
Szeretne kutyát a gyerek,valami olcsó fajta kéne.ne legyen túl kicsi mert összenyomja,de túl nagy se,és alapból ne legyen harapós!Gondozást se igényeljen sokat ,szóval kozmetikázós kutyák ne.

2012. júl. 2. 16:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
0%
legalább letudnád írni.. rotveiler.. gáz vagy.úgy az egész lényed.
2012. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 A kérdező kommentje:
Befejezhetnéd a kötekedést,szánalmas hülyegyerek.
2012. júl. 3. 12:35
 63/83 anonim ***** válasza:
42%

Vegyetek golden retrievert, vagy labradort. Mi goldit vettünk a kislányunknak, 2,5 éves, roppant türelmes, soha nem kap oda. Persze a gyereknek is el lett mondva, hogy nem bántjuk, de mivel kicsi még, néha (tényleg ritkán) előfordul hogy erősebben nyúl hozzá. De simán ráfekhet a hátára, odabújhat. Ha a kutyának elfogy a türelme, akkor elvonul. De a gyerek kb. ennyit csinál vele, meg max. kétszer eldobja neki a labdát naponta.

Arra, hogy vissza is hozza, már nekünk kellett megtanítani, mert ugye az nem tetszik a gyereknek, hogy nem jön vissza. Mi rengeteget foglalkozunk a kutyával, kint van a kertben, -20-ban viszont bejött. Mi is csak hetente 3-4x visszük sétálni, mert sajna több nem fér bele. De ha elmegyünk kirándulni, főleg a természetbe (tehát nem város, állatkert), akkor jön velünk.

Igaz, hogy a "gyereknek vettük a kutyát", de rengeteg munkánk van benne, hogy igazi családtag lett.

Úgyhogy jól gondoljátok meg, különben oda lesz a kertetek. Nekem pl. az első virágoskertemnek reggelre még a hűlt helyét sem találtam (kölyök volt még). Persze azóta csak néha 1-1 homokozó alkatrész bánja, de ez is javulóban van (még nincs 1 éves a kutya).

És minőségi táppal kell etetni, főleg kisebb korában, amíg ugye még sokat nő, fejlődik. Persze néha nálunk is kap farhátat meg tésztát.

2012. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
34%

én vagyok a szánalmas?

nem én veszek az elkényeztetett hülyegyerekemnek kutyát,mert az a kívánsága, meg mert én nem foglalkozok vele. :(

2012. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 A kérdező kommentje:

Nincs elkényesztetve,és több esze van mint neked most,másrészt semmi közöd nincs hozzá mit csinálok.


Előző, válaszolónak köszönöm, a goldent már ajánlotta más is,valószínűleg az lesz, szép kutya.Kerttel nem lesz gond,a fontosabb veteményt el tudjuk rekeszteni a kutya elől,a többi helyen csak bokor van meg fű.

2012. júl. 3. 12:55
 66/83 anonim ***** válasza:
34%
az a szerencséd,hogy nincs közöm hozzád.
2012. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
Goldent NE!!!!!!!!!!!!!!!!! Most írtad, hogy nem vinnéd sétálni. A golden és a labrador vadászkutya!! Bármennyire kedves és jámbor, megbolundulna a kertbe zárva, ezt még ti se gondolhattátok komolyan! Ennyi erővel egy hiperaktív munkamániás bordert is vehetnétek.
2012. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:

A goldent futtatni kell, naponta szellemileg is lefárasztani a több órás mozgás mellett.

Üdv: egy golden gazdi

2012. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
34%
hiába irtok bármit is ennek az értelmi fogyatékosnak, úgysem fog belőle.
2012. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 A kérdező kommentje:
Soha nem vadásznak goldennel az családi kutya lett már,lehet régen arra használták de már nem,vizslával járnak vadászni,tudom mert van vadász ismerős ,voltunk is velük és egyik sem használ goldent.
2012. júl. 3. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!