Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó kisgyere...

Milyen fajta lenne jó kisgyereknek /4-5év/ mellé játszásra?

Figyelt kérdés
Szeretne kutyát a gyerek,valami olcsó fajta kéne.ne legyen túl kicsi mert összenyomja,de túl nagy se,és alapból ne legyen harapós!Gondozást se igényeljen sokat ,szóval kozmetikázós kutyák ne.

2012. júl. 2. 16:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
Én sem bántásból írtam amiket írtam csak egy 4-5 éves gyereknek tényleg nem való kutya és lehet hogy egy pár hónap múlva már nyűg lesz a kutya mert feltúrja a kertet/udvart
2012. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a 40%- osnak is igaza van:

7. egy 4 éves gyerek kutyát akar?? elvan kényesztetve?--> vegyük meg!!!! 2 hét alatt megunja mert 4 éves korban így szokás? nem baj majd kidobjuk :/ ---> neked nem való kutya


Teljes mértékben igaza van, de bármit is írhat neked bárki akkor is meg lesz a gyereknek a kutya aztán két hét múlva már lovat vagy aligátor teknőst akar

2012. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 A kérdező kommentje:
Ha esetleg kevesebbet is játszik vele a gyerek akkor se lesz kidobva ,nemtudom honnét veszitek?Nem dobtam ki soha állatot .
2012. júl. 2. 18:31
 34/83 anonim ***** válasza:
76%

én csak, lehetőségeket soroltam, nem vagyok troll... elegem van a degenerált elkényesztetett hülye emberekből, ezért szerettem volna felnyitni a szemed, hogy a kis bébid kivánságából kb sokkal több negatívul származhat, mint pozitívum, most bemesélheted magadnak, hogy legalább felelősséget tanul a gyereked, DE NEM

egy 4 éves gyerek nem fog felelősséget tanulni, csak azt, hogy bármit megkaphat, és nem kell vele foglalkoznia...

de neked beszélni olyan mint a falnak... vedd csak meg az olcsó 10 ezer forintos szaporított kutyát, és legyél boldog 2 hétig... aztán kinozd jol meg a lelkét a magánnyal.

2012. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
100%

Én a német juhászkutyámat 5 évesen kaptam. Nem harapós, megbízhatatlan fajta, csak érteni kell hozzá. Meg persze nem rossz helyről venni, mert akkor lehetnek bajok, a beltenyésztés, túlszaporítás miatt, hogy idegbeteg lesz. De ez minden fajtára igaz.

A menhelyen rengeteg kölyök van, és nem csak Budapesten, biztos, hogy a Te megyéden belül is van, csak szét kell nézni. Az önkéntesek nagyon szívesen segítenek, és általában már kölyökként meg tudják mondani, hogy mekkora méretű lesz, vagy ha hordoz fajtajellegeket, akkor hogy milyen fajta vagy fajták keveréke. Persze ha keverékek kölyke akkor már az több generációs szóval érted, nem lehet megmondani. Arra viszont számíts, hogy a menhelyek bizonyos feltételekkel adják oda a kutyát, illetve szerződéssel.

Ahhoz, hogy boldog és kiegyensúlyozott életet éljen, muszáj sétálni vinni. Nem kell minden nap 2x-3x, hisz mint írtad ott a kert. De annyi szerintem bőven kivitelezhető, hogy egy héten mondjuk 2x-3x kividd sétálni. Ez fontos, hisz ilyenkor találkozik rengeteg ingerrel, szagokkal, amiket a kertben csak korlátozottan él meg. Nem tud bizonyos helyzetekbe kerülni. És most őszintén nem jobb ha például elmentek kirándulni és veletek mehet a kutya is?

A Chappi táp pedig azért nem jó, mert gondolom Te sem szeretnél fűrészport enni. Beltartalmilag egy nagy nulla, holott majdnem olyan áron vehetnél minőségibb tápot is. Amivel ugyan annyiba kerülne az etetés, mert a minőségibb tápokból mindig kevesebb kell, mint a rosszabbakból. Ráadásul a Chappi és társai tele van színezékkel is, ami szintén nem tesz jót a kutyának. Egy minőségi táp mindig színtelen. Ha gondolod tudok ajánlani pár igen kedvező tápot.

2012. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
De egy kutyával foglalkozni kell nem csak játszani. Egy kutyának tanítás, foglalkozás, séta kell nem játék. Fizikai, szellemi fárasztás kell neki
2012. júl. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
A chappy az egy vacak semmi vegyetek neki majd inkább taste of the wil-ot, acanát, orijen. Házi kosztot meg ne kapjon mert az a kutyáknak méreg
2012. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
68%
m1, az hogy este megeteted és elvan egyedül, csak az őrülethez vezeti majd a kutyát... de m1 sajnos nincs iq-hoz kötve ez a döntési jog... vegyél egy border collie-t az még a házimunkát is megcsinálja, olyan okos és szelíd :)
2012. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 A kérdező kommentje:
Az a baj ,hogy errefelé túl sok a kiengedett bevadult kóborkutya ,nem mernék én itt kutyát sétáltatni,meg nem is igen szoktak.Lerágnák a pórázról szegényt,nem kell nekem az idegeskedés.Utcában fent lakik egy lány , már ő sem sétáltat,mert úgy szétmarták a kis vizslakeverékét.Chappis dologért kösz a felvilágosítást,leginkább rendes főzött kaját kapna.
2012. júl. 2. 18:44
 40/83 anonim ***** válasza:
77%
Milyen jó lesz ennek a kutyának a kertben leélni az életét foglalkozás nélkül,azért hogy a kérdező kölykének legyen mit nyúznia. A kajája és no comment,de látom úgysem lehet lebeszélni erről téged.
2012. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!