Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki láncon tartja a kutyáját...

Aki láncon tartja a kutyáját miért nem lehet jó gazda?

Figyelt kérdés

Persze nem úgy értem hogy egész nap hanem pl. ha nincsenek ott vagy vendég van náluk és esetleg az udvaron vannak.

Ma is volt egy olyan kérdés hogy van e olyan normális gazdi (falun) aki nem tartja láncon a kutyáját. Szerintem azis jó gazdi aki esetleg majdnem mindig láncon/futó láncon tartja a kutyáját csak legyen lefárasztva rendesen.

Ti hogy vagytok ezzel?


2012. júl. 2. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
te örülnél neki ha elvinnének lefárasztani aztán orákra, be lennél zárva egy szobába ahol kilátás nyilik mindenfelé és csak viz meg kaja van melletted?
2012. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert láncon tartja a kutyáját.
2012. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Te örülnél annak hogy óriási/nagy termeted ellenére beraknának a egy panel házba és napi 2órára levinnének hogy elvégezd a dolgod?

Én úgy gondoltam foglalkoznának is vele. Ok nélkül senki nem teszi láncra a kutyáját...

2012. júl. 2. 21:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
de sajnos igen, nagyon sokan ok nélkül láncra kötik a kutyát, mert úgy gondolják a kutyának ott a helye, de sajnos nem boldog ha láncon van. Igazad van abban is hogy pl egy bullmasztiffot vagy egy border colli nem boldog egy panelba, de ha egy kutya láncon van , kaja , viz mellette, és a gazdi néha odamegy hozzá megsimogatni és hétvégén elviszi sétálni, attól nem lesz jó gazdi.
2012. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya is élőlény vannak igényei, vágyai még akkor is ha nem tudja őket emberi nyelven megfogalmazni. Egy embernek mennyire tenne jót ugyanez a bánásmód éveken át?

Ugye innen nézve már nem is olyan szép a dolog.

Az meg nem magyarázat, hogy az csak egy állat. Nem kell őket alacsonyabb szinten kezelni innen kezdődik a felelőtlen állattartás. Az állatok lételeme a mozgás, némelyik nagytestű munkakutya egyenesen idegroncs, rebellis lesz ha láncon tartják és korlátozzák a szabad mozgásban.

Ezeket csak azokra értem, akik rendszeresen láncon tartják a kutyáikat, az más ha azért kötöd meg mert vendég van vagy egyebek. De erre meg azt tudom mondani, hogy egy jól szocializált, jól nevelt esetleg iskolába járatott kutyát nem kell megkötni mert az hallgat az első szóra és nem bántja a vendéget. De hát ugye elég kevesen vannak olyanok, akik ha kiskutyát visznek haza, belekalkulálják a kutyasuli költségét és a képzésre, foglalkozásra szánt időt is.

Egy kutyára fel kell készülni úgy ahogy egy gyerekre is. Nem lehet kihagyni bizonyos dolgokat és erre áldozni kell vagy el kell napolni a beszerzését és tartását.

Sose értettem egyet a lánccal. A gazda felelőssége és dolga a portáját szökésbiztossá tenni, a kutyát megfelelően nevelni és megadni a szükségleteit. Aki meg bunkó annak meg beszélhetsz láncról, azt semmi sem fogja érdekelni az se ha a kutya neveletlen az se ha a kutya kiszökik.

2012. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem, hogy a kutyát miért nem tudják nevetni? A szomszéd rotweilere éjjel-nappal láncon van, ettől olyan agresszivvé vált, hogy persze, hogy legszívesebben széttépne minden vendéget. Az én rotim az idegeneket ugatja, vicsorog rájuk, viszont akit már én beengedtem a kapun, azokkal olyan, mint a kezes bárány. Büszke is vagyok rá.

Egyszóval szerintem igenis rossz gazda, aki láncra veri a kutyáját, mert ezzel megvonja olyan dolgoktól, mint a béka és gyík keresgélés, ásás, hogy csak ilyen egyszerű példákat említsek. Pláne ilyen kánikulába, láncon... Az ilyen állatok sosem élik meg a természetes kort. Pont azért válnak vaddá, mert ezt teszik vele. Lényegtelen, hogy le van-e fárasztva, vagy nincs, ugyanolyan szenvedés lehet neki minden nap...

2012. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*Nevelni, nem nevetni, félreírtam.
2012. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
NEm kutyasuli kell ,hanem normális gazda! Nem attól lesz jó gazda valaki, ha kutyasuliba járatják, hanem határozottan kell nevelni, sokat sétáltatni, más kutyákkal ismertetni, emberekkel ismertetni, mert egy kutya akkor lesz szófogadó ha azzá nevelik, és akkor megkötni sem kell!
2012. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Te örülnél annak hogy óriási/nagy termeted ellenére beraknának a egy panel házba és napi 2órára levinnének hogy elvégezd a dolgod?"


Egy megfelelő méretű hűs lakásban simán elvannak napi két óra "szaladgálás" mellett egyes nagy termetű fajták. Pl német dog vagy egy masztiff. Rengetegszer látom őket sétálni, ilyen lomha állatokat ritkán találni. Viszont egy kis termetű Jack Russel terriert berakni bármilyen lakásba, na az már jó nagy balgaságra vall.

A lánc a lakásnál sokkal rosszabb megoldás, ott azért szabadabban mozog a lakásban, nem csak egy 10 m sugarú körben tevékenykedhet. Jó, persze sűrűn le kell vinni, de hát istenem. Aki kutyát akar, az kalkulálja bele, hogy annak vannak bizonyos igényei. Barátnőmék is láncra kötik a kutyájukat ha megy hozzájuk valaki és az apja nincs otthon, de akkor és ott, jobb az úgy mindenkinek:D Vagy bezárják az elkerített kertrészébe.

2012. júl. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!

Az szinte mindiges láncon tartást futóláncon gondoltam (drót a földön kifeszítve és rajta fut a lánc). Ezt a kérdést azért tettem fel mert most tüzelt az egyik kutyánk és futóláncon volt este hogy ki ne szökjön és máris megszóltak miatta.

2012. júl. 3. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!