Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért tartják a kutyát...

Sokan miért tartják a kutyát a házban?

Figyelt kérdés
Én nem értem azokat az embereket akik a házban tartják a kutyákat mivel így csak a kutyának rosszabb hogy nem tud annyit mozogni és még sok másért jobb neki kint . Szerintetek melyik a jobb és ti hol tartjátok ?
2012. júl. 7. 20:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen mindegy, a kerti kutya sem fog őrült rohangászásba kezdeni, a gazdájának kell lemozgatni, őt is el kell vinni sétálni, ahogy a panelban tartott kutyákat is. Ha le van fárasztva a kutya, olyan mindegy hol pihen, sőt még boldogabb, ha a családja közelében lehet.
2012. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
11%

Az udvarban tartott kutyát NEM kell sétáltatni. Ha nincs láncra kötve,akkor annyit mozoghat,amennyit akar.

A lakásban tartott kutyát én állatkínzásnak tartom. Ellenkezik az állat természetes igényeivel.

2012. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
nekem kinti-benti kutyáim vannak de kintre max wc re mennek, jönnek is rögtön be és bent alszanak eszükbe nem jut kinn rohangálni max ha kimegyek velük a kertbe, mozgásnak meg ott a séta, hétvégenként túra vagy nagy játék a réten... nem mindegy, hogy benn alszik a kutya vagy kinn?
2012. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mert az udvarban tartott kutyának nincs szüksége külső ingerekre, élményekre, szocializációra, más kutyákkal való játékra.

Mennyivel jobb neki szerinted, hogy teszem azt 100 m2-es "kennelben" éli le az életét?

Biztos szörnyű lehet azoknak a kutyáknak, akik kiteszik a kapun a lábukat, viszik fürdeni, kirándulni, játszani, kutyasuliba stb.

2012. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%
Aztán csodálkoznak, mert szökik a kutyájuk, mert kíváncsi mi van a kapun túl, vagy már az állatorvost is házhoz kell hívni, mert a kutya fél kimenni a kapun.
2012. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
Ez hülyeség hogy a kertben tartott kutyával nem kell sétálni, mert kellenek az új ingerek és szocializáció. Én őszintén sajnálom azokat a kutyákat akik egész életüket egy kerítés mögött élik le és nem játszhatnak más kutyákkal nem kirándulhatnak stb. Ha kertesben laknánk akkor is csak felügyelettel lehetne kint a kutya, bár utál kertben lenni, inkább bent döglene.
2012. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

az állat természetes igénye a gazdájával való szoros kapcsolat, illetve az inger gazdag környezet egy kertbe kitett soha nem sétáltatott kutya egyiket se kapja meg... magától max a kerítésnél örjöng


a kutya az ember társa, a vadászok, földesurak, nem ritkán tartották házban a munka kutyákat sőt vannak fajták amiket erre szelektáltak, pl a társasági kutyák a drága agarak szintén házban voltak tartva nem is beszélve a vadászkutyákról (vizslák, pointerek)

Plusz a kutyáknak volt egy munkája egy inger gazdag környezete mert ehet a juhász kutyája csak egy útvonalat ismert de folyamatos munkája volt ami lekötötte és folyamatos emberi kontaktusban élt


Igazából ez a nagy " a kutya udvarra való" hozzállás a 19 század vagy inkább a 20 század találmány... nyugodtan olvasgass régi irodalmat vagy ez irányú történelmi könyveket, meg fogsz lepődni a kutya mindig is bent élt a gazdával

2012. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
Szeretem ha a közelemben vannak, és falkaállat lévén ők is szeretnek az én közelemben lenni. Lusta sem vagyok utánuk takarítani, sokan a szőr miatt kifogásolják a kutya benti tartását, de nálunk ilyen probléma nincsen. Azért azt megcáfolnám, hogy nem tudják mozgásigényüket kielégíteni. A kutyák szinte egész nap alszanak, dobermannjaim vannak, tehát nem lusta fajta. Naponta két órát sétálunk, egy órát dolgozunk, fél órát rohangálnak a kertben a nap többi részében pedig fekszenek. Ha bent is lehet, akaratlanul is többet foglalkozol vele, azt pedig egyik kutya sem bánja.
2012. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

1, sűrű a lopás és féltem

2,nagyon gazda centrikus, ott érzi jól magát ahol én vagyok, ha hűvösebb napokon kint vagyok, akkor ő is ott van velem egész nap,de 40fokban nekem hiába van kint dolgom, inkább hagyom hűsölni a szobában

3, így akaratlanul is többet foglalkozom vele

4, amúgy sem nagyon mozogna kint, a napi sétákkal rendesen le van fárasztva

Séta nálunk: szó szerinti pórázos séta+ szabad futkosás + úszás + találkozás a többi kutyával + közös játék velük

Majdnem szabad be ill kijárása van a házba, ha jelez kiengedem, nem nagyon akar ő kint lenni (főleg ebben az időben), ahogy látja, hogy jövök be, úgy jönne ő is. Persze van amikor kint hagyom, de akkor is körbeszaglássza a kertet, megugatja a szomszédot és esetleg fut 1kört a kerítés mellett a szomszéd kutyával. Ezen kívül vagy lefekszik a fűbe és szemmel tartja a kaput/ajtót, vagy beül az ajtóba, hogy jönne be.

2012. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
20%

Én is úgy vagyok vele hogy a kutyának jobb kint . Akik arra esküsznek hogy a kutyáknak jobb bent azoktól szeretném megkérdezni hogy ők hogy mit szólnának ha egész életüket 80m2-ben kéne leélniük és csak néha ki vinnék őket ?

Mert szerintem senki se örülne neki ha egész nap be lenne zárva a lakásban . Valamint igen is többet tud mozogni kint mint a lakásban és ez mellett sok új szagot és sok újat látnak kint mint bent egy szűk házban ahol minden egyforma . Egyébként időnként a kertben lévő kutyákat is ki kellene vinni futni mivel sok új szagot tud így megismerni és neki se árt a plusz mozgás .

2012. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!