Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetértesz Cesar Millan...

Egyetértesz Cesar Millan módszereivel?

Figyelt kérdés

#Cesar #milllan
2012. júl. 11. 08:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nekem az nem tetszik benne, hogy mindig fizikai úton nyilvánítja ki a felsőbbrendűségét. Ez egy mellérendelt küzdelem a kutyát lenyomni stb. Persze ez csak az én véleményem, itt is több út van, és a lényeg, hogy használ.
2012. júl. 12. 08:48
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
néhány módszere jó, más meg egyszerűen nem megy
2012. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 petrusi ***** válasza:
0%
Nem.
2012. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
44%

"A lenyomós módszer, megbökni a kutya oldalát, pórázt rántani stb. Tehát mindennel a dominanciát kimutatni." a kutyák így kommunikálnak egymással, elsődlegesen érintés útján, más szerep meg nincs az ő világukban vagy domináns, vagy submisszív lehetsz, ahhoz hogy irányíts egy kutyát és az megbízzon benned, egyúttal tiszteljen is pedig a domináns szerepet kell fenntartani. Ha ez megvan akkor nyersz egy problémamentes kapcsolatot ahol már egy kiegyensúlyozott jóbarát áll melletted.

Más kérdés, hogy ki hogyan képes értelmezni és kivitelezni látott, hallott dolgokat. Kérdés az is, hogy valaki ismeri-e mit jelent a dominancia? vagy az a "módszer" amit Cesar Millan is képvisel...

sokkal inkább ajánlom ezt mindenkinek akinek valamilyen gondja van a kutyája viselkedésével, minthogy valami csak pozitív megerősítést hangoztató tréner, vagy iskola elaltassa a kutyáját(ami sajnos elég jellemző), mert nem tud mit kezdeni a viselkedéssel és az általa perferált technikákkal tehetettlen.

2012. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nézd meg ezt a videót: [link]


Ez egyike a Cesar Millan által 'red zone case'-nek titulált kutyáknak, azaz barmira agresszív, ölni akar. Nézd meg, Gábor hogy rendezi le. Egy ujjal nem ér hozzá, nem taszítgatja, nem nyomja le a fölre, nem rángatja. Ennek ellenére elismerem, hogy Cesar Millannak is megvannak a maga érdemei, vannak szimpatikus gondolatai.

2012. júl. 13. 13:37
 16/22 anonim ***** válasza:
71%
Ez a Gábor egy nagyon okos ember. kitalálta ezt a hollywoodi parasztvakitást:) Ez egy wesenes cane sorso, egyszerűen antiszociális. Egy tökös agressziv kankutyának ordithatott volna varászszavakat, szájkosárban nekiment volna:)))))
2012. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal inkább Cesar Millan energia dumája a parasztvakítás. És látom, nem jött le a videóból a lényeg: nem az ordításon van a hangsúly, hanem amit közvetítesz a kutya felé (testtartás, avagy C. M. szavaival élve 'energia').
2012. júl. 13. 14:10
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Amit én hiányolok CM műsoraiból, az a fizikai lefárasztás mellett a szellemi lefárasztás, amit egy futópadon nem kap meg a kutya."

ha több részt is megnézel vannak olyan részek ahol a szellemi lefárasztással is foglalkozik.

Egyébként szerintem nagyon sok mindent lehet tőle tanulni. Nekem egy menhelyi kutyám van aki agresszív volt a többi kutyával. Teljesen nem sikerült még helyrehoznunk de nagyon sok javulást értem el az ő módszereivel, de nem használom mind. Pl földre nyomni sosem szoktam, de ha olyan helyzet volt hogy nem tudtam leállítani az oldalbabökés sokat segített. És a falkasorrend rendezésében is segítettek a módszerei. Szóval szerintem sok hasznos dolgot lehet tanulni tőle.

2012. júl. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal inkább Cesar Millan energia dumája a parasztvakítás.

E=mxc2 akkor ez az Einstein gyerek is egy parasztvakító vóóót!?:)))

2012. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan módszer ami hibás lenne, legfeljebb nem megfelelően használja az ember, vagy nem a megfelelő szituációban.

Kevés olyan módszer van amit Cesar Millan ne ismerne és ne használna. A legtöbbször jól ráérez, hogy melyiket milyen kutyához, milyen helyzetben kell használnia, ha nem, képes gyorsan korrigálnia saját hibáit is. Ezzel a hozzáállással csak egyetérteni tudok, mivel nincs mindenható módszer.

2012. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!