Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vehetném rá mamát hogy...

Hogy vehetném rá mamát hogy lehessen kutyám?

Figyelt kérdés
egy oanelban lakunk, a 2. emeleten, és mamával,és tatával élek együtt, és apa is ellátogat ide pár naponta. 4 szobás a lakásunk a konyhával együtt.És mamának az a problémája a akutyával hogy, nem tanítanám, nem sétáltatnám,nem etetném,és hogy hullik a szőre. de gondolhatna arra is hogy ha ennyire szeretnék egy kutyát akkor valószínű hogy gondoznám és nem unnám meg,mert már a nevét is tudom, azt hogy mikor etetem,mikor,és hol sétáltatom ( ja és az lemaradt az elejéről hogy a házunk előtt,és mögött is van egy nagyobb füves terület, ráadásul közel van a "kiserdő" , ahol, egyszer régebben vigyáznom kellett barátnőm kutyájára és ott sétáltattam) . remélem valéaki tud segyteni ( ja és ha számít szolnokon lakok a botár uton)

2012. júl. 15. 10:37
 1/8 A kérdező kommentje:
az 1. szót rosszul irtam, panelban lakunk)
2012. júl. 15. 10:38
 2/8 anonim ***** válasza:

hány éves vagy???


lehet,okkal nem akarják hogy kutyád legyen, mert nagyon sok felelősség ,ha elmész bulizni vagy táborba akkor ki fogja sétáltatni???

ha tovább tanulsz és sokára érsz haza akkor is kifogja levinni?? különben befog pisil,kakilni és a mamádék takarítsák fel?..amíg egy családban csak egy valaki akar kutyát addig szerintem nem érdemes tartani!!!

2012. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Na igen ez ismerős én is ezzel küzdök épp úgyhogy a megoldások engem is nagyon érdekelnek.. :)
2012. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
egy kutya nem gyerekjáték... ne legyen kutyád mert a sétáltatás és a tanítás a legkevesebb! Nagyon drága mulatság ma egy kutya. az oltások és a kajája sem olcsó nem az hogy ha véletlen jön egy betegsége (ami könnyen jöhet) és pillanatok alatt otthagyhattok tízezreket az orvosnál! Nekem egy labradorom van és havonta 20ezer ft csak a kajája, vitaminja és a kullancs elleni cseppje. valamint most kell vinnem majd orvoshoz mert sántít és már félek belegondolni hogy mennyi tízezret fog elkérni! Ne legyen kutyád!
2012. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

amíg más nem egyezik bele ne legyen, az orvosi ellátást a mamádékkal akarod kifizettetni?? hol ott ők nem is akarták a kutyát..


nálunk a szüleim is benne voltak a kutyába jól is éltünk akkor, de már 1 éve nagyon rosszak az anyagi körülmények és oltásra valót(nálunk a kutyának 10 ezer ft) is úgy kell összekaparni,tesómmal dolgozni nem tudunk nincs munka,pedig mindent megtennék,hogy segítsünk a szüleinknek.. a kaját is kimérve vesszük neki úgy olcsóbb bár jó minőségű kaját kap..de még 1300 ft -unk van 1 kg kajára..de pl 5-10 ezreket már nem könnyű össze szedni, gondolom te se tudnál dolgozni suli mellett miből akarod a kutyát fenntartani?? mert a legtöbb diák szövetkezet csak ígérgetni tud nah mindegy ez nem ide tartozik..


akkor legyen kutyád amikor saját magad rá tudsz költeni és időd is lesz rá!!

2012. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
öömm...DE én nem azt kérdeztem hogy miért ne legyen kutyám, hanem azt hogy hogy legyen. hogy mit mongyak mamának hogy megengedje??...és a kérdésben is le van irva a problémám..és nem azt kérdeztem hogy miért problémás , meret engem az nem érdekel hogy szerintetek mennyi az oltás meg egyebek...én vigyáznék rá, és külömbensem az árak érdekelnek mert azokkal tisztávban vagyok, hanem az hogy,hogyan engedjék meg a kutyát, hogy viselkedjek, mit csináljak...stb...
2012. júl. 16. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:
ÉN is panelban laktam, mint te, szintúgy a 2. emeleten. Nekem kicsi kori vágyam volt egy kutya, de anya azt mondta, hogy panelban nem jó neki. Aztán karácsonykor kijelentette, hogy ő nem bírja tovább a panelt: Költöziünk. Így is lett. Anyát újra megérdeztem, lehet e kutyám (mert már nem panelban lakunk), és azt mondta, lehet, mert láttja rajtam mennyire szeretném. Most van egy tündéri kiskutyám. Bár nem minden esetben előnyös a kutya. Nekem elhiheted. Hogy mekkora gondd lett belőle, azt nem itt részleteze. De szívesen elmesélem, ha szeretnéd. Akkor írj privátot.
2012. júl. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 waland válasza:
Ha már szülő lennék, és a gyermekem kutyát akarna, akkor biztos lenne ötletem, hogy mit kérjek feltételül. Kérdezd meg, hogy milyen feltétellel kaphatnál kutyát. Ha nem zárkóznak el eleve a kutyától, akkor biztos ki tudnak találni valamit, amiben ha változtatsz, akkor elhiszik, hogy gondoskodsz majd róla (jobb jegyek, rend, jobb viselkedés vagy ezek mind együtt). Vannak persze esetek, amikor valamilyen elv áll az útban, ilyenkor nem igazán lehet mit tenni.
2012. júl. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!