Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most miért szóltak meg? Kutya...

Most miért szóltak meg? Kutya tartás kint/bent.

Figyelt kérdés

A nagyszüleim nem engedik a házba a kutyáimat ezért csak kint élnek a kertben. A kis foxi keverékemet meg próbáltuk behozni hogy legyen kinti-benti kutya de nem szeret bent lenni: kaparja az ajtót, sír. Az udvaron élnek de attól még foglalkozom velük. Meg nagy az udvar és 4-en vannak ezért még unatkozni sem tudnak mert nincsenek egyedül. Most azért miért kaptam bántást én mert úgy vannak vele a nagyszüleim/szüleim hogy a kutya az udvarra való és nem a házba. Erről én nem tehetek.

Ti hogy vagytok ezzel a kutya kint-bent dologgal?


2012. júl. 15. 17:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Tök mindegy h kinti-benti kutya, ha foglalkozva van vele, sétáltatják rendszeresen és tanítják. Mert az oké h kinti kutya, de vajon mennyit sétál vagy csak ugyanabban az uncsi udvarban van egész életében?
2012. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

nálam egy kutya csak kinti ÉS benti lehet.ha nagy kutya bejön aludni pl. előszoba, nappali és ennyi. mivel van 3 kiskutyám ők velünk alszanak.

sosem zárnék ki egy kutyát teljesen az udvarra.

2012. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
gondolom nem sétáltatod őket
2012. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

Sétálni a rendes gazdik sétáltatják őket. Én is szoktam őket sétálni/túrázni vinni. Játszani is szoktam velük de addig miért ítélik el az embert még nem tudják részletesebben a dolgokat.?

2012. júl. 15. 17:35
 5/25 A kérdező kommentje:

köszi második!

Nah erről beszéltem harmadik! Én meg azt mondom hogy te meg a kutyádat kikötve tartod éjjel-nappal. Ennyit róla.

Még nem tudod hogy sétáltatom e őket minek írsz??

Ha meg nem tudsz okosabbat ne kommentelj!

2012. júl. 15. 17:37
 6/25 anonim ***** válasza:
51%

Talán azért sírt mert már megszokta a kinti életet?! Ez nem azt jelenti hogy jó is neki.

Azért vagy leszólva mert a kutya nem CSAK kinti életre termett. Falka állat tehát imád a falkájával lenni amit a nap 20 órájában a kertben gubbasztva nem kap meg.

Remek hogy neked 4 kutyád van akik elvannak egymással. De ezt te nem írtad le. Akkor miért várod el hogy tudják a részleteket és annak tekintetében írjanak rólad?

Egyébként pedig egy kutya kapcsolata a gazdájával sokkal szorosabb lehet a sokat van vele. Nem napi 4-5 órát.

Sosem tartanám csak kint a kutyámat (nagy termetű) mert imádom ha mellettem alszik és tudom hogy neki is ez a boldogság.

2012. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

De akkor miért ítélkezik hogy ha nem tudja???

Nem az én hibám hogy nem lehetnek bent. A nagyszüleim meg a szüleim nem engedik be őket. És az én szavam az övék ellen nem ér semmit meg amit ők mondanak az úgy van. Nem tehetek ellene semmit.

Fogalmam sincs hogy s mint volt eddig a kis foxi de gondolom eddig egész életében kint élt.

2012. júl. 15. 17:54
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, teljesen egyetértek veled! Egyrészt a kutyának kint sem lesz semmi baja, másrészt nem te tehetsz róla, hogy ott kell tartanod! Nekem is elegem van ebből a mániából, hogy nem lehet kint tartani kutyát. Az én kutyáim kinti-bentiek, de volt amikor csak kintiek voltak, és köszönöm szépen, senkinek nincs joga megmondani, hogy akkor nem volt elég szoros a kapcsolatunk. Szerintem sokkal szorosabb volt mint a legtöbb embernek itt. Például kutyaiskola nélkül tette le a BH vizsgákat 90% fölött... Az itt lévők nagy része meg kb rehabilitációra járatja a kutyáját, hogy legalább visszajöjjön ha hívja (bocsi a sértésért, de tényleg idegesítő már). Erről ennyit. Ismerek olyan tenyésztőt akinek csak kintiek a kutyái mert nem tudja őket máshogy tartani (kicsi a háza-inkább a kutyákra költ..) és láss csodát világbajnok kutyái vannak. Ahhoz azért már valami kapcsolat kell, nem? A kutyának nem attól lesz jó, hogy hol lakik, hanem attól, hogy milyen gazdája van. Csakis ez számít. A házban is lehet hanyagolni a kutyát. Van aki csak pisilni viszi le, sőt olyan is aki ki sem viszi hanem a házban wc-zteti. Az USA-ban (de szerintem itt is lenne) tömegével mentik olyan állatkínzóktól az állatokat, akik házban tartják őket. Lehet, hogy a kutyának többet ér a 4-5 óra minőségi foglalkozás, mint ha egész nap ül a gazda mellett amíg az alszik/eszik/főz/gyereket nevel/wc-zik/fürdik... Csak a gazda hozzáállása számít. Ennyi.
2012. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
és hol alszanak?
2012. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9%

18:00

én téged járatnálak rehabra a világokos kutyáddal együtt.

2012. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!