Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most miért szóltak meg? Kutya...

Most miért szóltak meg? Kutya tartás kint/bent.

Figyelt kérdés

A nagyszüleim nem engedik a házba a kutyáimat ezért csak kint élnek a kertben. A kis foxi keverékemet meg próbáltuk behozni hogy legyen kinti-benti kutya de nem szeret bent lenni: kaparja az ajtót, sír. Az udvaron élnek de attól még foglalkozom velük. Meg nagy az udvar és 4-en vannak ezért még unatkozni sem tudnak mert nincsenek egyedül. Most azért miért kaptam bántást én mert úgy vannak vele a nagyszüleim/szüleim hogy a kutya az udvarra való és nem a házba. Erről én nem tehetek.

Ti hogy vagytok ezzel a kutya kint-bent dologgal?


2012. júl. 15. 17:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy a kutyák 90%-ának a kinti-benti tartás lenne a tökéletes. Mind a kettővel lehet túlzásba esni, nem mindegy hogy havonta 1x viszik e le a szobacirkálót és mindent bent csinál addig a lakásban, és az sem mindegy, hogy a kinti kutya csak ki van e téve az udvarra. Persze van pár fajta akinek 100%-osan megfelel a csak kinti tartás, ha mindezek mellett megvan a napi foglalkozás.

Ha nem megoldható a kinti-benti tartás, de van normális, szigetelt házuk, rendszeresen látja őket orvos (sokan még az éves oltást is sajnálják), naponta-kétnaponta le vannak mozgatva, rendszeresen érintkeznek a külvilággal és még nevelve is vannak akkor erre nem lehet panasz. Kivéve ha eleve olyan kutyát akar az ember így tartani, ami társasági kutya (máltai selyem, bichonok...).

2012. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
köszi a választ!!
2012. júl. 15. 21:20
 23/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlzás, hogy napi 3-5 óra foglalkozást sokan keveselnek. Az tényleg nem minőségi időtöltés, hogy a kutya gubbaszt az ember mellett, míg netezik, vagy bármi. Akkor az a pár óra sokkal tartalmasabb, amit kint vagy velük, mint az egész napos lábvíz. Meg aki írta, hogy igen, dolgozni kell, nem lehet egész nap a kutyával lenni, tökéletesen egyet értek. Aki rongyosra csapkodja a billentyűzetet, hogy non-stop a kutyával kell lenni, mondja már el miből él... Arról nem is beszélve, hogy a kutyának is van intim szférája, és neki se árt néha egyedül lenni.
2012. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem kint és bent egyaránt lehet jól és rosszul kutyát tartani.

Panelban sokan csak naponta 2-3 alkalommal wc-zni viszik le a kutyát pórázon, semmi játék más kutyával, semmi szaladgálás és nevelés.

Mások naponta több hosszú sétát tesznek a kutyával, viszik suliba, kirándulni, esténként a futtatón kutyákkal tud játszani az eb és jó nevelést kap.

Kertes házban is vannak, akik a kert tartozékaként tekintenek az ebre és jó esetben lánc és kennel nélkül tartják őket. Nyáron esetleg hetente elviszik 1-2 alkalommal sétálni és kint vannak vele sokat...ősztől pedig hideg van, suli van, korán sötétedik, nincs idő a sétára...de még arra sem szakítanak időt-energiát, hogy az udvaron foglalkozzanak szerencsétlennel...a házba meg ugye nem lehet beengedni, mert az udvaron van a kutya helye.

Mások viszont kertesből is viszik sétálni a kutyát és foglalkoznak vele otthon is.


Én tartottam kis-közepes kutyát panelban egy évig, majd kertesben bő fél évig.

Panelból naponta min. 3 séta volt, kertesben ált. 2. Panelból volt egy eü-i séta, egy hosszabb és egy nagyon hosszú, tanulással és játékkal. Ja, mindig szabadon sétáltunk. Nagy esőben, vizsgaidőszakban előfordult, hogy csak eü-i séták voltak, helyette otthon klikkereztünk pl.

Kertesben is bent volt, de ha akart kint lehetett órákat az udvaron télen is...


Mostani kutyám csak kerti kutyának indult...első évben éjjel bent volt, nappal főleg kint. Azóta időszakosan hol szinte csak kerti, hol szinte csak benti kutya volt...az elmúlt fél évben este-éjjel bent volt, nappal kint, de bejöhetett. Most nyáron éjjel inkább kint hagyom, ott hűvösebb van, de nappal sokszor bejön.

Ja, és napi két séta az általános, játék, gyakorlás, bringázás, úszás, bandázás, frisbeezés...összesen kb. 3 óra naponta, de sokszor több is.

Mai nap kivétel, csak reggel volt egy rövid kör, mert tegnap egész nap mentünk...kell néha pihinap :D néha esőben is kimarad 1-1 séta.


Ja, és aki azt írta, hogy a kerti kutyáknak kevés a 4-5 óra foglalkozás...aki dolgozik és mellette ennyit szán a kerti kutyájára, az KIVÉTELES ÉS TISZTELENDŐ DOLOG!!! Ebbe belefér 2-3 óra séta, plusz játék, tanítás. Ez bőven elég a lakásban és a kertben tartott kutyáknak egyaránt!!!

A minőségi időtöltés a lényeg. Ha a kerti kutyával ennyit foglalkoznak AKTÍVAN, az sokkal több, mint ha egy lakásban tartott kutyát 3-szor levisznek wc-re a többi időben meg vakargatják a füle tövét...

2012. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!
2012. júl. 15. 22:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!