Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek elpusztult a kutyája,...

Akinek elpusztult a kutyája, érdemes másikat venni egyből, vagy inkább hagyjam leülepedni a dolgot?

Figyelt kérdés
A párom kutyája, nagyon ki van bukva miatta ő is, én is.
2012. júl. 24. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
hát azt szokták ajánlani,mikor már látszik nincs sok hátra az idős barátunknak akkor érdemes beszerezni a pici kölyköt,ha majd beüt a baj akkor legyen kivel vígasztalódni. Viszont ha már késő,akkor mindenképp várjon ameddig ő érzi,ezt érezni fogja,mivel ha jön egy új kutyus,és benne van a gyász,a harag,az elfogadatlanság akkor a picin fogja vagy levezetni, pl türelmetlenebb lesz vagy pedig össze fogja mindenben hasonlítani,még ha nem is ugyanaz a fajta lesz az új jövevény. Később se ajánlatos azonos fajtát rögtön ugyanezen az alapon,hacsak nem biztos magában hogy menni fog a dolog.
2012. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Embere válogatja. Van, aki sokáig gyászol, de ha az én kutyám majd meghal, akkor biztos hamar beszerzek egy új kispajtást.

Én kutyás embernek születtem, nem bírom kutya nélkül.

2012. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ahogy érzitek. Szerintem egy pár hetet érdemes várni, amíg az ember egyáltalán felfogja, elfogadja, hogy nincs többé a szeretett kutyusa. De ha úgy gondoljátok, hogy már most is ugyanúgy szeretni tudnátok egy másik kutyát, és nem a régit akarjátok keresni benne, pótolni őt, akkor vágjatok bele. :)
2012. júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
61%

Ez az embertől függ. Van, aki soha többet nem akar kutyát tartani, ezek kis része tényleg nem is fog. Van, aki 1-2 évig hanyagolja a kutya témát, mások azonnal újat keresnek.


Nekem hirtelen ment el az öreg kutyám, nem volt lehetőség mellette másikat tartani. Utána nagyon üres lettem, egyedül mentem sétálni, bringázni a megszokott kutyás bandához...1 hét múlva kezdtem az új kutya keresésébe, és a következő héten már hoztam is haza az új jövevényt. Nem bántam meg!

2012. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Az attól függ. Ha olyan típus bármelyikőtök is, hogy ránéz a kiskutyára, eszébe jut a régi és elbőgi magát, akkor biztosan nem. Vagy ha folyton összehasonlítgatnátok a régi kutyával, és emiatt rossz érzéseitek lennének vele kapcsolatban. Nem szabad, hogy a gyász negatívan üssön vissza a kicsin, inkább várjátok ki, amíg leülepszik, azzal nem árthattok. Amúgyis meg kell tudnotok bírkózni egy ilyennel másik kutya nélkül is, hiszen ha egy családtagod hal meg, azon is túl kell lépned anélkül, hogy bárki is a helyébe lépne. Ne higgyétek, hogy a kiskutya a megoldás, mert magatoknak ártotok vele.

Szóval ha képesek vagytok úgy kezelni egy új kutyát, hogy nem vetítetek rá semmilyen negatív érzelmet az az elődje miatt, akkor nincs akadálya.

2012. júl. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A bőgés így sem marad el, mert van két másik ilyen fajtájú kutyánk, és elég rájuk nézni. Ők sem értik miről van szó. Aki most elpusztult, ő volt a páromnak a legközelebbi. Szereti mindet, de ő állt hozzá legközelebb. Ezért is nem tudom.
2012. júl. 24. 20:45
 7/15 anonim ***** válasza:
Igyekezzetek nem a kutyákra kivetíteni. Ha meg van két másik kutyátok, akkor nyugodtan várhattok addig, amíg az lesz a fő motivációtok, hogy szükségetek van arra a kölyökre, mert akarjátok azt a kölyköt, nem pedig azért, mert biztos könnyebb lesz úgy elviselni a másik kutya hiányát. Nem lesz könnyebb, elpusztult, és nem tér vissza, akkor sem, ha egy falka kölyköt visztek haza.
2012. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
most miért lettünk első kettővel lepontozva ennyire? Nem látok semmi kivetni valót a válaszomba,mindegy.
2012. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én még senkit nem pontoztam se le, se fel, de le nem is fogok.
2012. júl. 25. 06:48
 10/15 anonim ***** válasza:
tesóm kutyája halt meg már 3 éve ,nekem is van kutyám ő még él, azt mondta ő nem fog több kutyát tartani, aztán tavaly nyáron vettünk egy barna havanese-t ,előtte is havanese volt csak fehér,mondom biztos ilyen fajtát akarsz és azt mondta igen...de én tuti nem fogok olyan fajta kutyát tartani mint amilyen a mostani kutyám már 10 éves és már előre félek mi lesz ha nem lesz,de tuti hogy pár héten belül fogok egy kiskutyát venni,én nem bírom kutya nélkül :) kistestű kutyám van,de következőleg nagy testűt veszek :)
2012. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!