Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kiskutya ilyen rossz,...

Minden kiskutya ilyen rossz, vagy csak én fogtam ki egy kis ördögöt?

Figyelt kérdés
10 hetes a kutyám, és irdatlan rossz. A harapdálásról sikerült leszoktatnom. De a többi...Mivel nem dolgozom jelenleg, így minden percben velem van. Ha csak egy másodpercre is magára hagyom, vagy nem vele foglalkozom, kiborítja a szemetet, kiönti az ivóvizét, a kanapét rágja, vagy az asztalt. Lerángatja a ruhákat a szárítóról. Ráadásul lopkod is. Ha kiengedem a kertbe, és nem vagyok ott vele, akkor lecsipkedi a virágokat, ásni kezd, vagy épp megpróbál átmenni a szomszédba. Nem értem. Rengeteget foglalkozom vele, tanítom, sokat játszunk, rohangálunk, fürdik a kis "medencéjében", stb. Már egyre kevesebbet alszik napközbe, max 2 órát. De nekem takarítanom is kell, főznöm, és munkát keresek. Nem tudok a nap minden egyes percében vele foglalkozni. Így is max 1 órát van "egyedül", amikor nem foglalkozom vele. Ha többet hagynám csak saját magával, akkor bele sem merek gondolni, miket művelne. Nehéz mindenről letiltanom egyszerre. Ne csináld ezt, jó, akkor megy a következő helyre, ott ne csináld azt. Kb olyan fejjel néz rám, hogy "Nekem semmit nem szabad?" Idővel biztos leszoktatom minden rosszról, de most még iszonyat. Nyugtassatok meg, hogy minden kiskutya ilyen rossz, és nem csak én fogtam ki a legrosszabbat. :D Bár így legalább tudom, hogy egészséges. Amíg rendetlenkedik, biztos nincs baja. Nem ő az első kutyám, de ő az első, akit kölyökkorától kezdve én nevelek.
2012. júl. 25. 19:49
1 2
 1/16 anonim válasza:
megnyugtatlak nem:)Nekünk is van egy kistacsink most12hetes.Ő is nagyon rosszcsont.Ha nem az van amit ő akar akkor nyüszít meg ugat.Eleven ő is.Dehát ilyenek a kiskutyák.Adj neki valamit amit nyugodtan harapdálhat vagy rághat.Olyat ami ha nem is sok időre de leköti.Remélem tudtam valamit segíteni
2012. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor jó! :D Adtam már neki mindent, papucsot, vettem neki csomó játékot, gumicsirkét, sípolós plüsst, ma adtam neki egy fakanalat. De az max 20 percre köti le. :D De megnyugtattál, köszi! :)
2012. júl. 25. 19:59
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem minden kölyok egyforma, de ő milyen fajta? A szabályokat megtanulja, nem lesz ennyire gáz idővel. Sok játékot vegyél, műcsontot stb, ami leköti valamennyire.
2012. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Addig örülj míg ilyen eleven,addig nincs baj,ahogy írtad Te is... Most fedezi fel a világot és mindent meg fog rágni erre készülj fel.Cipőket papucsokat rejtsd jól el,mert azok általában nagy kedvencek egy kölyöknek.A mienk anno a tűhegyes fogaival harapdálta a lábunkat is,azt hittem odasz@rok:D
2012. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Golden retriever. Rengeteg játéka van, de neki az kell, amit nem szabad.
2012. júl. 25. 20:06
 6/16 A kérdező kommentje:

"a tűhegyes fogaival harapdálta a lábunkat is,azt hittem odasz@rok:D"


Ismerős érzés! :D

2012. júl. 25. 20:07
 7/16 anonim válasza:
vannak nyugisabb kiskutyák meg vannak elevenebb mozgékonyabbak.Le kell kötni a figyelmüket és rá kell jönni mi az ami leköti.Olyanok mint a kisgyerekek játszani akarnak és megunnak dolgokat egy idő után
2012. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
próbáld meg a direkt kutyusoknak van rágócsont amivel tudják koptatni a fogaikat és eltudnak vele rágodni
2012. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Már van csontja is. Tényleg olyanok, mint a gyerekek. Rafináltak. :)
2012. júl. 25. 20:13
 10/16 anonim ***** válasza:

Na azért a lábad harapdálásáról gyorsan szoktasd le!

A retrievereket könnyű fegyelmezni, mert könnyen kezelhetőek általában. Nekem labim volt, és erről pár hét alatt leszokott. Aztán jött a németjuhász..... hát 10x annyit rágott!!!

2012. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!