Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kiskutya ilyen rossz,...

Minden kiskutya ilyen rossz, vagy csak én fogtam ki egy kis ördögöt?

Figyelt kérdés
10 hetes a kutyám, és irdatlan rossz. A harapdálásról sikerült leszoktatnom. De a többi...Mivel nem dolgozom jelenleg, így minden percben velem van. Ha csak egy másodpercre is magára hagyom, vagy nem vele foglalkozom, kiborítja a szemetet, kiönti az ivóvizét, a kanapét rágja, vagy az asztalt. Lerángatja a ruhákat a szárítóról. Ráadásul lopkod is. Ha kiengedem a kertbe, és nem vagyok ott vele, akkor lecsipkedi a virágokat, ásni kezd, vagy épp megpróbál átmenni a szomszédba. Nem értem. Rengeteget foglalkozom vele, tanítom, sokat játszunk, rohangálunk, fürdik a kis "medencéjében", stb. Már egyre kevesebbet alszik napközbe, max 2 órát. De nekem takarítanom is kell, főznöm, és munkát keresek. Nem tudok a nap minden egyes percében vele foglalkozni. Így is max 1 órát van "egyedül", amikor nem foglalkozom vele. Ha többet hagynám csak saját magával, akkor bele sem merek gondolni, miket művelne. Nehéz mindenről letiltanom egyszerre. Ne csináld ezt, jó, akkor megy a következő helyre, ott ne csináld azt. Kb olyan fejjel néz rám, hogy "Nekem semmit nem szabad?" Idővel biztos leszoktatom minden rosszról, de most még iszonyat. Nyugtassatok meg, hogy minden kiskutya ilyen rossz, és nem csak én fogtam ki a legrosszabbat. :D Bár így legalább tudom, hogy egészséges. Amíg rendetlenkedik, biztos nincs baja. Nem ő az első kutyám, de ő az első, akit kölyökkorától kezdve én nevelek.
2012. júl. 25. 19:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az a második mondatom, hogy a harapdálásról már leszoktattam. :) Vagy nem nekem írtad?
2012. júl. 25. 21:00
 12/16 Tyler913 ***** válasza:

Adok egy tippet: bármilyen játékot is veszel neki, percek alatt megunja,ha előtte hagyod. Bármit is adsz neki, hagyd,hogy néhány percre játsszon vele,és vedd el,mikor az izgalmi szintje még magas. Így nem fogja egyhamar megunni a játékokat.

A másik dolog, hogy fokozatosan kezdd szoktatni az egyedülléthez, először csak 1-2 percre, később fokozatosan növeld az időt.

Ja,és próbáld meg leszűkíteni a területét,mert ha szabadon járkál a ház körül,elég nagy kárt okozhat.Tehát tegyél el előle mindent, ami értékes,cipőket a szekrénybe,stb.

2012. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Látod ebben lehet valami, ugyanis a játékai szanaszét hevernek a földön. Akkor ezentúl így fogom csinálni. Amúgy ma észrevettem rajta valamit. Reggel amikor felébredtem, már ő is ébren volt. De nem tudta, hogy én ébren vagyok, azt hitte alszom. És mint a kisangyal. Nem hazudok, kb 1 órát csak feküdtem az ágyba és figyeltem, mit csinál. Se vízkiöntés, se szemétkiborítás, se tiszta ruha lerángatás, se kanapé rágcsálás. A játékaival játszott. Harapdálta a fakanalat, a plüssjátékát dobálta ide-oda. Na de amikor felkeltem az ágyból....kezdődött a nap. Nem értem ezt. Miért csak akkor rossz, ha én is látom? Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.
2012. júl. 26. 15:07
 14/16 anonim válasza:
Talán azért mert akkor tudja hogy fent vagy és azt szeretné,hogy játsszál vele.
2012. júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én volt kutyusom golden és vmilyen keverék volt. 6 hetes kora óta volt velünk..

féltem hazajönni.. h mi vár rám.. suzét szedte a lakást!

max 1 órára voltam el míg bevittem a lányomat az oviba.

Szennyesből kiszedte a ruhákat szét szedte, a ruhaszekrényből is kiszedte és szét rágta.bugyikat zoknikat cici tartómat stb..

kábeleket!! és hiába neveltem újságpapírral.. volt h rákellett csapnom..de semmi..

2012. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
persze volt neki sok játéka...plüss,papucs,csontok minden ami egy kölyök kutyának kell...
2012. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!