Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted milyen a tökéletes...

Szerinted milyen a tökéletes kutyaiskola?

Figyelt kérdés
Pl. milyen oktatást tartasz fontosnak (engedelmes, ovi, ŐV, agility, szocializáció stb.), havidíjas vagy tanfolyamos, inkább olcsó vagy inkább profi, klikkeres, falkavezéres, hagyományos... Bármi jöhet, ami szerinted jellemez egy jó kutyasikolát :)

2012. júl. 28. 11:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
74%
ez attól függ, kinek mi a célja a kutyával. a mostani modern iskolák (hozzátezsem csak az olvasottak alapján) véleményem szerint a családi kutyák neveléséhez nyujthatnak segitséget. De én ebben az esetben is egy hagyományos havidijas iskolát sokkal praktikusabbnak tartok, és olcsobbnak mint a tanfolyamos rendszert. ráadásul a tanulási időt is leröviditi. Egy hagyományos sulinál sokkal rövidebb idő alatt, és sokkal kevesebb pénzért jut el a kutya egy BH szintre. (ráaádsul MEOE által efogadott vizsgát ad, ellenben a K-99 -el) Ezek a dolgok szerintem teljes mértékben egyed függők. van akinek ez jön be, van akinek az. A lényeg viszont egy, minden kutyánál az első, és a legfontosabb az engedelmes rész.
2012. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
75%

Felkészült ÉS segítőkész kiképzők, akik nem csak a saját módszereiket hajtogatják, hanem tájékozottak a kiképzési formában és a kutya-gazdi pároshoz a megfelelőbbet ajánlják, vagy csak szimplán elfogadják, hogy másképp csinálták/csinálják a dolgokat és ha az megfelelően működik olyan módon segítik a fejlődést (pl nálunk nincs kifejezetten olyan, hogy klikkeres képzés, de sokan használják az oktatók közül is és bárkinek segítenek elsajátítani az alapokat, valamint ha valaki azzal tanít nyugodtan használhatja, sőt buzdítják is rá).

Az, hogy tanfolyam alapú vagy havidíjas nekem szinte mindegy, mert rendszeresen megyünk és igyekszünk nem kihagyni egy alkalmat sem, a lényeg, hogy legyen megfizethető (40-50e Ft 8-12hétre nekem nem az). Előnye-hátránya mind a kettőnek van.

Foglalkozások tekintetében az ovit, engedelmest, ÖV-t és mellé még legalább az agilityt tartom fontosnak, mert így a nem ÖV-s kutyák is tudnak aktívan művelni valamit az engedelmes után/helyett.

Ezen kívül a hangulat és az emberek hozzáállása sem mindegy. Lenéznek e mert keverék/nem TK-es a kutya, esetleg a foglalkozás végén egyből mennek haza vagy ha bármi probléma van nyugodtan meg lehet velük beszélni, nem sajnálják az emberre az időt. Na meg szimplán az emberekhez való viszony is sokat számít.

Tökéletesnek ugyan nem, de számunkra közel az ahova járunk, semmi pénzért nem mennék máshova.

2012. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem azok az iskolák a jók, amelyek nem akarnak egy módszert ráhúzni minden odakerülő kutyára, hanem meg nézik a kutya ösztönét és aszerint képzik azt. Nekem a havi díjas jön be jobban, ezek az alapfokú tanfolyamok nem tetszenek mert nem célom levizsgázni a kutyámmal 7-8 hónaposan, valamint sokallom a 40-50e Ft-ot egy 10-12 hetes tanfolyamra. Fontos még hogy jó hangulatban teljenek a képzések, ne az legyen hogy felmegyünk dolgozni fél-1 órára aztán húzzak a p1csába mert jönne a következő csoport/ember.

És nekem talán a legfontosabb dolog egy kiképzőtől az, hogy bárminemű kritikát is mond egy kutyáról, indokolja meg azt normálisan hogy miért teszi valamint tegyen rá javaslatot hogyan javítsak az adott hibámon. Ezt csak azért írom le mert volt rá eset, hogy egy kiképzőtől kaptam a kritikát és megkérdeztem miért úgy csináljam ahogyan mondja, és erre az volt a válasza hogy azért mert X versenyen Y pontot ért el Z ágazatban ezért hallgassak rá...

2012. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Ha valaki a személyes véleményünket kérdezi azt miért kell lepontozni? Ha valakinek más, az írja le, nem kell egyet érteni. Ez kb olyan kérdés, hogy kinek mi a szép....

2012. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Én arra lennék kíváncsi, hogy a lepontozók miért nem mondják meg a tutit, ha már így értenek hozzá... :)

Mindenesetre köszönöm, várok még válaszokat :)

2012. júl. 28. 20:28
 6/35 anonim ***** válasza:

OFF:

Kicsit értelmetlenül írtam:

"indokolja meg azt normálisan hogy miért nem jó..."

" Z ágazatban nyert..."

Egyébkét én sem értem a lepontozást, valaki biztos így éli ki perverz vágyait :)

2012. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek más.

Nekem például az, ahol rávezettek, hogy a kutyám viselkedése miattam olyan amilyen, segítséget adtak ahhoz, hogy én változtatni tudjak és ezáltal a kutyám viselkedése is pozitívan változzon.

Ahol megtanítottak arra, hogy a kutyám is szerethet velem együtt tanulni és a kiképzés nem póráz rángatásból áll.

Egyébként nekem a tanfolyamos rendszer jött be, a másiknál állandóan csak az alapokat ismételgettük az újonnan becsatlakozottak kedvéért.

2012. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
0%
amelyikbe én járok
2012. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
31%
egyszerű a válasz :) CERBEROS KUTYAISKOLA !!!
2012. aug. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a tanfolyamos rendszer jobban bejön (tanár vagyok, és akkor sem szeretem, ha valaki utólag száll be, mert a többieket hátráltatja, neki meg nehezebb), drágább, de mondhatni garantálják az eredményt, nem olyan, hogy majd egyszer a távoli jövőben megtanítod neki ezt és azt. Nekem a legfontosabb, hogy bizalmi kapcsolat legyen köztem és a kutyám között, rendben legyen a sorrend, ezekben segítsen az iskola szemléletformálással, különböző technikák átadásával.

A klikker nekem nagyon bevált, így előny, ha klikkeres suli.

Ha munka- vagy sportkutyáznék, akkor is ilyen suliba vinném először, mert a jó kapcsolatot fontosabbnak ítélem a sporteredményeknél.

Lehetőleg póráz nélkül dolgozzunk, ne az kösse hozzám a kutyát, hanem az, hogy jó mellettem lennie.

2012. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!