Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted milyen a tökéletes...

Szerinted milyen a tökéletes kutyaiskola?

Figyelt kérdés
Pl. milyen oktatást tartasz fontosnak (engedelmes, ovi, ŐV, agility, szocializáció stb.), havidíjas vagy tanfolyamos, inkább olcsó vagy inkább profi, klikkeres, falkavezéres, hagyományos... Bármi jöhet, ami szerinted jellemez egy jó kutyasikolát :)

2012. júl. 28. 11:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
0%
ha munka vagy sportkutyáznál, nem ilyen iskolába vinnéd. mert a sportkutyánál a legfontosabb a gazdájához való erős kötődés. ezért is viszünk haza 6 hetes kiskutyát.
2012. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
81%
Elárulom, nem egy oktatónak van munka- ill. sportkutyája a kutyasuliban, ahova jártam és ott is pont az erős kötődésre és a helyes rangsorra helyezik a hangsúlyt.
2012. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaz hogy nagyon fontos az erős kötődés a sportkutyáknál is, de ha te egy sportkutyával ilyen tanfolyamos képzésekre járogatsz nem sokra fogtok menni versenyeken, és úgy gondolom aki sportkutyázik annak már van annyi tapasztalata hogy otthon segítség nélkül is ki tudja építeni a kutyájával a megfelelő kapcsolatot.
2012. aug. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, de fontosnak tartom a szocializációt, amit az ilyen jellegű suliban megkap (a lakótelepen, ahol élek csak panelkutyák vannak, tőlük csak rosszat tanulna), így csak egy alapfok után vinném őt 'professzionális' képzésre. Másrészt pedig nálunk a suliban is lehet 'szakosodni' középfok után.
2012. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Igen, csak a tanfolyamos iskolában teljesen más az alapfok, mint a sportkutyázásban. A tanfolyamos rendszer a hobbystáknak nyujthat nagy segitséget.
2012. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Én most vágtam bele a sportkutyázásba, oviban megjártuk mind a munkakutyás mind a tükröset, egy alkalom után is le tudtam vonni a következtetést, hogy a tanfolyami jellegű iskolával nem fogunk sehova jutni. Ezt nem erre találták ki, persze ha agility vagy flyballról van szó akkor el tudom képzelni, hogy működhet a dolog. De mivel IPO-zni szeretnék ill esetleg az obedience-be belekóstolni így ezek az iskolák esélytelenek nálunk.

A rengeteg előnyből talán az egyik legfontosabb amit ki tudok emelni a jelenlegi sulinknál, hogy első alkalom előtt megkérdezték, hogy mik a céljaim és ehhez mérten is tanulunk haladunk. Egy tanfolyamos rendszerben erre nincs is lehetőség, valószínűleg gyorsabban eljutnánk látszólag A-ból B-be, de nem állna ilyen szilárd alapon az egész. Most mindent egyből úgy tanulunk ahogy azt kell, a vizsgán, ill versenyeken kérik, nem úgy hogy utcán meg hobbi gazdinak ez így tökéletes.

Természetesen aki csak hobbiból szeretne sportolni és esetleg nem volt még kutyája, vagy volt de nem jutott vele semmire és nincs különösebb igénye, mint hogy nyugodtan tudjanak sétálni, közösségbe menni azoknak ezek a tanfolyamos iskolák bőven jók, de akinek komolyabb tervei vannak azoknak ez csak hátráltatás. Egy csomó dolgot tanulhatnak újra másképp, pontosabban. Szerintem sokkal egyszerűbb és célravezetőbb ha valamit egyből úgy tanulunk meg ahogy azt kell, nem majd most ezt így és fél év múlva meg újra kell építeni a felét.

2012. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

#16

Egyet értek veled. Mi pl. csak azzal hogy jó pozícióban legyen mellettem a kutya belefektettünk vagy 2-3 hónapot mire összejött.(mivel még kicsi volt így 2-3 percnél többet nem meneteltünk nehogy beleunjon).

Jó a tanfolyamos rendszer is mint azt a 16-os leírta, csak nem sportkutyáknak találták ki.

2012. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem összeférhetetlen a tanfolyamos rendszer meg a munkaversenyek és társai. Nálunk is több oktatónak vannak elég szép eredményei (BH, némelyiknek IPO...), amellett, hogy alapfokot és középfokot tartanak. Sőt, nem egy oktatónk régebben hagyományos módszerrel oktatott, aztán áttértek a klikkerképzésre, a tükörmódszerre, de attól még a saját kutyáikkal ugyanúgy engedelmeseznek, őrzőznek, nyomköbvetnek. Van, aki VB-re készül, és van, aki bírál is ilyeneket. Pedig tüköroktatók. Szerintem egy jó oktató meg tudja ítélni, hogy a gazdának mire van szüksége. Egy olyan gazda, aki odahoz egy hiperaktív, neveletlen golden retrievert, nem fog munkakutyázni, így neki tökéletesen megfelelnek a tanfolyamok. Akik pedig munkakutyázni akarnak, a tanfolyamokon megtanulhatják az alapokat, és onnan folytathatják, amit szeretnének.
2012. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Az oviban ne csak bandázzanak a kutyák, hanem legyen játékos oktatás, ha valaki sportolni akar, kezdjék el már ott az alapozást. A kiképzésnél vegyék figyelembe a kutya jellemét, ne egy sémát akarjanak ráhúzni. A kiképzők legyenek tisztában a legújabb módszerekkel, de a régieket se felejtsék el. Egy hobbikutyásnak szerintem szükséges a tanfolyami rendszer, de azt nagyon rossznak tartom, hogy aki komolyan akar sportolni és már bizonyított a kutyázás terén, annak ki kell járnia a tanfolyamot, mert amíg az alapfokú tanfolyamon bohóckodnak, addig értékes időt vesztenek, amit a célirányos felkészítéssel lehetne tölteni.
2012. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Kiemeltem a kérdést, mert erre sosem lehet elég választ kapni, meg hát régen volt már, na, hátha azóta más a trend :)
2014. ápr. 7. 00:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!