Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted milyen a tökéletes...

Szerinted milyen a tökéletes kutyaiskola?

Figyelt kérdés
Pl. milyen oktatást tartasz fontosnak (engedelmes, ovi, ŐV, agility, szocializáció stb.), havidíjas vagy tanfolyamos, inkább olcsó vagy inkább profi, klikkeres, falkavezéres, hagyományos... Bármi jöhet, ami szerinted jellemez egy jó kutyasikolát :)

2012. júl. 28. 11:04
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Örülök a válaszoknak, mert ezek szerint a terveink nagyjából egyeznek az igényekkel, köszönöm a megerősítést :)
2014. ápr. 7. 16:26
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

az a jó kutyaiskola ,ahol a gazdák,és a kutyák is jól érzik magukat, ahol nyugodt a légkör, nincs vallási-politikai-etnikai-kutyaméreti,vagy öleb megkülönböztetés. ahol az emberek és kutyáik eltölthetnek 2-3-4 órát úgy, hogy alig várják a következőt :)

ahol nem rekesztik ki a kopasz tetkós pitbullost, a szőke csivava gazdák, ahol segítenek az újaknak, ahol van szabad hely ,igény és lehetőség a kutyák szabadon-engedésére.

és ahol az oktatók tolerálják az emberek és kutyáik különbözőségeit!!

szerintem .

2014. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, mint hobby kutyásnak, a jó kutyasuli olyan, ahol az oktatók szakmailag nagyon ott vannak, és bármilyen banális kérdéssel fordulhatok hozzájuk bizalommal. Én tükör suliba jártam szeparációs stresszes mentett kutyával, és amelyikbe mi jártunk, ott nagyon jó volt az oktatói gárda, a tanfolyamokon túl is számtalanszor kerestem meg őket hétvégén, hétköznap, csomó videót megnéztek a kutyám pánikolásairól. Egy percre sem éreztem, hogy elengedik a kezem, mert mondjuk kifutott a tanfolyam, és a 7 héten túl felejtsem el őket. Nem a módszert szeretném hangsúlyozni, mert én is ugyanúgy megrángatom a kutyám, vagy kap egyet, ha a helyzet úgy kívánja, tehát nem vagyok teljesen "tükrös", hanem az oktatói hozzáállást. Szerintem az oktatókon múlik sok, egy jó sulin a közösség is jó, amit viszont a jó oktatói csapat - mind szakmai, mind emberi értelemben - vonz be.
2014. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok:

Csatlakozom az egyik előttem szólóhoz: szerintem kifejezetten ártalmas a gazda kezéből kivenni az irányítást, és az ovi és a tanfolyam prioritásának a gazda "nyeregbe ültetésének" kellene lennie. A gazdák kapjanak minél hamarabb otthon is alkalmazható eszközöket, hogy lehetőleg ne 1 éve berögződött szokásokat kelljen később átprogramozni. Kezdetnek pedig legyenek ezek az eszközök vállalhatóak, ne rögtön az "üvöltsünk rá teli torokból" típusú módszerekkel kezdjünk, mert ezeket a kezdők ill. kevésbé kétségbeesettek úgyse fogják alkalmazni a saját környezetükben. Ha pedig valaki nyilvánvalóan vergődik, annak (akár plusz díjazásért) jó, ha az iskola felajánl plusz segítséget. Nekem anno sok fejfájást okozott, hogy hiába kínlódtunk látványosan, láthatóan senki nem akart velünk külön foglalkozni.

2014. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

No, akit esetleg érdekel, annak itt a sulink:

[link]

Van klub vizsga nélkül ;)

2014. szept. 1. 01:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!