Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A szüleim tenyészteni szeretnék a kutyusainkat. De utána se néztek meg semmi. Én próbáltam őket rávenni , hogy ez nem jó , meg minden érvet ami eszembe jutott felhoztam de nem hatotta meg őket a dolog. Azt mondták ha vettek kutyát legalább valami haszna legyen már. Ezen összevesztem velük , hogy így is megérte a kutyusokat megvenni mert rettentő aranyosak és sok örömet okoznak nkünk. Azt is mondtam nekik , hogy a tenyésztés igen drága hobbi. De erre azt mondták , hogy nem igaz mert a kutya szül 5kiskutyát és azokat eladjuk 25-30ezerért akkor nagyon is jól járunk. Próbáltam nekik elmagyarázni , hogy mi van ha a kutyusok nem kelnek el de nem figyeltek.. Valami tipp , hogy lebeszéljem őket erről? Próbáltam rá venni őket , hogy ivartalanítsuk a kutyusokat de azt mondta anyum , hogy azzal ártanánk a kutyának csak. Tényleg árt neki? Előre köszönöm a válaszokat! 12L
2012. júl. 31. 21:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
59%

Kutyát tenyészteni jó tett.

Kutyát nem tenyészteni még jobb tett.

Kutyát ivartalanítani a legjobb tett.

2012. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
a szüleid nem tenyészteni, hanem szaporítani akarják a kutyákat. mondd nekik, hogy génhibás, idegroncs kutyák lesznek, amik senkinek sem kellenek.
2012. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
44%

Atya világ! A szüleid normálisak?

Szegény kutyák, csak szaporítani akarják őket, hogy még több árva kutya legyen? Erre már nincsenek szavak...

2012. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Egy tenyésztő be van jelentve, mennek versenyekre! Ez szaporítás..

#3 voltam.

2012. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egyrészt.

Másrészt meg:


[link]


Ezeket olvastasd el velük, főleg a másodikat, hátha a pénztárcájukra jobban lehet hatni. Persze ha nem érdekli őket, milyen kiskutyákat hoznak a világra, egészségesek-e, normális gazdához kerülnek-e, akkor meg hiába beszélsz velük sajnos. Mindenesetre örülök, hogy a felnövő generációban is vannak felelősségteljes emberek, minden tiszteletem a tiéd.

2012. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
44%
kérdezd már meg tőlük, hogy miért akarnak hozzájárulni a magyarországon /európában jelenlevő kutyaállományhoz, ami jelenleg 8x annyi, mint ahány befogadó van? és ha születik 1 kan kiskutya, abból lesz még 10 másik kiskutya. ha azok között 2 kan lesz, akkor 20 új kiskutya lesz. mindez egyszeri vemhességgel számolva. szóval, ha a kutyátoknak lesz 6 kiskutyája, az leszámolva 15 generációra többszáz kutya is lehet. tényleg ezt akarják? akkor nekik nem való kutya. mellesleg, amíg vemhes a kutyátok, folyamatos orvosi ellátást igényel, majd maga a procedúra sem kellemes, minden kiskutyát chipelni, oltani, féregteleníteni, etetni kell. mennyi lesz a haszon? 5 ezer kutyánként? és ha lebetegszik közben az anyakutya? akkor -20ezer, és örültök, ha nem marad a kutya a nyakatokon.
2012. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Rendben akkor szaporítani akarják.. Én se örülök neki , mert már voltunk menhelyen onnan fogadtunk is örökbe kutyust. És egyel talán nem szeretném ha a kiskutyák valamelyike(vagy több) oda kerülnének. Azért mondtam nekik , hogy az ivartalanítás lenne a legjobb dolog. De azt mondták , hogy nem és kész legyen már valami haszna annak , hogy kutyát vettünk. Meg anyum azzal jött , hogy az ivartalanítástól a kutya kedvtelen lesz meg szomorú stb. De én ezt nem hiszem! Tudod , hohy ők a felnőttek de szerintem ebbe a témába most nekem van igazam. Csak nem tudom ezt hogy fogadtassam el velük. Ha adnátok tippeket az tényleg rengeteget segítene! :)
2012. júl. 31. 22:02
 8/33 anonim ***** válasza:
hát, ha megadod anyud telszámát, én szívesen beszélgetek vele.
2012. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :) A telószámot meg hagyjuk:p Remélem sikerül rávennem őket , hogy a kutyusokat ivartalanítsuk..
2012. júl. 31. 22:09
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

A törvényi részeket is érdems megemlíteni:


41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet


3. §(2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet.

2012. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!