Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A szüleim tenyészteni szeretnék a kutyusainkat. De utána se néztek meg semmi. Én próbáltam őket rávenni , hogy ez nem jó , meg minden érvet ami eszembe jutott felhoztam de nem hatotta meg őket a dolog. Azt mondták ha vettek kutyát legalább valami haszna legyen már. Ezen összevesztem velük , hogy így is megérte a kutyusokat megvenni mert rettentő aranyosak és sok örömet okoznak nkünk. Azt is mondtam nekik , hogy a tenyésztés igen drága hobbi. De erre azt mondták , hogy nem igaz mert a kutya szül 5kiskutyát és azokat eladjuk 25-30ezerért akkor nagyon is jól járunk. Próbáltam nekik elmagyarázni , hogy mi van ha a kutyusok nem kelnek el de nem figyeltek.. Valami tipp , hogy lebeszéljem őket erről? Próbáltam rá venni őket , hogy ivartalanítsuk a kutyusokat de azt mondta anyum , hogy azzal ártanánk a kutyának csak. Tényleg árt neki? Előre köszönöm a válaszokat! 12L
2012. júl. 31. 21:49
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Kivéve persze a verésben.:)
2012. aug. 1. 20:41
 32/33 anonim ***** válasza:

Már egyszer ugyan válaszoltam, de ezt akkor kihagytam: talán ha sikerülne rávenned őket, hogy menjetek el egy(-két) menhelyre csak úgy, körülnézni. Ha a szemükkel látnak is, nem csak néznek le kell, hogy essen nekik...

Dugig vannak a menhelyek, szebbnél szebb kutyák halomra, nem ritka a fajtatiszta blöki sem, és persze halomban a kölykök. Ha anyukád kiskutyát akar válasszon onnan, legalább egy kis ártatlan lelket megmenthetne az altatás elől, nem hogy még többet küld a túl korai halálba...


Reálisan végiggondolva az ég világon semmi garancia arra, hogy a kiskutyák el fognak kelni még ingyen sem, nemhogy pénzért. Ha apukád is csak pár percet szánna arra, hogy utána néz dolgoknak, rögtön rájönne.

Az igazi tenyésztők ilyen-olyan versenyek, kiállítások, tenyészszemlék díjait nyerték el mielőtt almot terveznének egy kutyától. E kutya kölykeiért simán elkérnek aztán 80-100-150ezer Forintot, de akár még többet is. És ezek a tenyésztők nem a haszonért csinálják -sőt, általában veszteségesek- amit csinálnak hanem mert nagy rajongói egy-egy fajtának! Igaz, sok esetben előjegyzést vesznek fel a kölykökre, hogy ne hozzanak le felesleges almokat. Aztán az ég világon mindent megadnak a kiskutyáknak amíg náluk van (8-9 hét, de simán tovább is), és általában alaposan megnézik, hogy kinek adnak el kiskutyát. Ha valami nem smakkol a gazdijelölttel akkor nem adnak el neki kölyköt, ilyen egyszerű. Őket nem a haszon reménye hajtja. Ezt nevezem többek között felelős állattartásnak.

Anyukád és apukád felelős állattartónak vallja magát?...

2012. aug. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Van valami fejlemény? Nem olvastam végig minden válaszolót de remélem sikerült lebeszélni erről őket.

Sajnos így is túl sok kutya van az utcán, menhelyeken, sintértelepeken és rossz gazdáknál.

Ha egy kutyának lesz mondjuk 5 kicsinye, lehet, hogy 5 rossz helyre kerülnek. Vagy elpusztulnak, vagy esetleg nekik és lesz kölykük stb stb... :/

2013. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!