Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A szüleim tenyészteni szeretnék a kutyusainkat. De utána se néztek meg semmi. Én próbáltam őket rávenni , hogy ez nem jó , meg minden érvet ami eszembe jutott felhoztam de nem hatotta meg őket a dolog. Azt mondták ha vettek kutyát legalább valami haszna legyen már. Ezen összevesztem velük , hogy így is megérte a kutyusokat megvenni mert rettentő aranyosak és sok örömet okoznak nkünk. Azt is mondtam nekik , hogy a tenyésztés igen drága hobbi. De erre azt mondták , hogy nem igaz mert a kutya szül 5kiskutyát és azokat eladjuk 25-30ezerért akkor nagyon is jól járunk. Próbáltam nekik elmagyarázni , hogy mi van ha a kutyusok nem kelnek el de nem figyeltek.. Valami tipp , hogy lebeszéljem őket erről? Próbáltam rá venni őket , hogy ivartalanítsuk a kutyusokat de azt mondta anyum , hogy azzal ártanánk a kutyának csak. Tényleg árt neki? Előre köszönöm a válaszokat! 12L
2012. júl. 31. 21:49
1 2 3 4
 11/33 sippara ***** válasza:

Az ivartalanítás nem árt a kutyának, a későbbi esetleges gennyes méhgyulladás, vagy rák annál jobban.

A tenyésztés nem abból áll, hogy összeteszek két ellenkező nemű kutyát, és megvárom, hogy a kan tegye a dolgát. Ellenőrizni kell mindkét kutya szüleit, nagyszüleit és így tovább, a kutyák nem lehetnek rokonok.

Tenyészszemlét, versenyeket, iskolákat nem említek, gondolom, úgyis felesleges.

Egy öt fős alom költségei bőven meghaladják a hasznot.

A kiskutyákat nyolc hetes korukig gondozni kell.

Rengeteg szaporító tízezer környékén adja a kiskutyákat, 25-30 ezerért a naívabb vásárló is vár valamit, mondjuk egy kennel nevet, vagy valami törzskönyv félét. Mindkettő pénzbe kerül.

Ha együtt vettétek a kutyusokat, alapból bukott ötlet.



Legvégső esetben kérdezd meg, hogy téged is csak azért vállaltak-e, hogy később hasznuk lehessen belőled.

2012. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
külön vettük a kutyusokat. És én tudom , hogy nem abból áll de a szüleim szerinte igen. Szerintük annyi az egész , hogy veszünk egy fiú és egy lány kutyák meg várjuk még elég nagyon lesznek utána teszik a dolgukat , jönnek a kiskutyák beoltatjuk őket és kész várunk még elvihetőek lesznek és el viszik őket mi meg nyertünk egy csomó pénzt.. De ez hülyeség! Én utána olvastam az egésznek de szüleim váltig állítják , hogy ők tudják , hogy kell ezt csinálni nem kell nekik utána olvasni... Egyszerűen mindig találnak valami okok , hogy megcáfoljanak amikor most TUDOM , hogy nekem van igazam.. De szerintük meg az Ő verziójuk a jó.
2012. júl. 31. 22:21
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom, hogy 12 évesen intelligensebb vagy, mint a szüleid. tudom, hogy te kevés vagy még elmagyarázni egy primkó szülőnek, hogy mi a helyzet, de próbáld még azért mondogatni nekik, hogy a legnagyobb butaság ez, amit tehetnek.
2012. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Mondogatom nekik mióta eszükbe jutott ez az egész.. Most megmutattam apumnak a linket amit az egyik válaszoló küldött meg hozzátettem azt amit itt mondtatok. De nem használt csak rázta a fejét és azt mondta nem igaz. Báár most úgy tűnik mintha gondolkodna.. De lehet anyánál nagyobb sikert érek el. Próba szerencse.
2012. júl. 31. 22:42
 15/33 anonim ***** válasza:

Magyarázd el nekik, hogy a kutya tenyésztés nagyon- nagyon drága hobby és nem éri meg, mert így is tele van a net hasonló hírdetésekkel így nem sok esély van arra, hogy elviszik mindet ergo vagy elajándékozzátok őket vagy megtartjátok vagy mennek a menhelyre. DE most kicsit nézzük az anyagi oldalát (a leírtak alapján a szüleidnek csak a bevétel a fontos):

- a kutyákat jó minőségű táppal kell etetni+ a vemhes kutyát meg speckó táppal ami drágább

- oltások, chip ezek sem olcsóak és kötelezőek

- állat orvosi költség: szintén nem olcsó, mert a szukának és kölyköknek egyaránt fontos az orvosi ellátás (a szukának ellés előtt, közben és után is kell orvosi ellátás)

-A kölyköket 8-10 hetes korukig normális, minőségi táppal etetni


Kb. ennyi ebből le lehet vonni a tanulságot, hogy a kutya tenyésztés amúgy sem éri meg hát még a szaporítás mert egy törzskönyv nélküli kutyát max 45-50 ezerért lehet eladni ami nem éri meg+ a szukának sokféle nyavalyája lehet az ellés után pl.: méh gyulladás, rák + iszonyúan megviseli a szervezetét az első még lelkileg is nem ritka az olyan eset, hogy magára hagyja a kölyköket vagy elfogyasztja őket. Egy becsületes ember még szerződést is ír amiben garanciát vállal a kiskutya egészségére stb.


Ezt mutasd meg a szüleidnek. Ezt nekik üzenem hogy nem hülyeség hanem ez az igazság

2012. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Rendben megmutatom nekik ezt... De nem hiszem , hogy sikerül. Apum rettentően makacs amit a fejébe vesz azt véghez viszi. Anyum az már könnyebb helyzet őt erre könnyebb lesz rávenni. De apum viszon kiröhögött amikor elmondtam neki az IGAZAT a szaporításról. Ez azért rosszul esett. Meg azt is mondtam neki , hogy mivel ők nem hajlandóak a kutyának drága kaját venni(mert azt mondták jó neki a maradék amit itthon kap. De azért szoktak normál kutyakaját venni) a kutyák amik születnek nem biztos hogy egészségesek lesznek. Lehet a szülés közben komplikáció. Meg azt is mondtam , hogy a kutyák tüzeléskor , hogy megbolondulnak. A szukák kifordulnak magokból meg minden. Ami nem lenne előnyös ugyanis van egy 3éves kistesóm és szerintem ez nem lenne biztonságos mert ő meg folyton nyuzza a kutyusokat meg minden és amikor a szuka tüzel akkor sem hagyná békén és ne adj Isten talán még meg is kapja ami azért egy Német boxernél nem valami jó dolog. Ezt is mondom majd nekik mert gondolom még ez se jutott eszükbe , hogy tesómat meg is kaphatja.. Aztán apum meg mérgében agyon üti a kutyát/eladja a nem a kutya hanem a saját hibájából! Ezt nem értem. Nem lenne egyszerűbb ivartalanítani a kutyusokat? Úgy még a kan kutya is kezelhetőbb/könnyebben fegyelmezhetőbb lenne. (mert olvastam erről is) Amúgy sem állunk rosszul anyagilag! Nem értem miért kell mindenből pénzt csinálni.. Ez nekem már itt eléggé érthetetlen dolog.:S
2012. júl. 31. 23:42
 17/33 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt jó lenne ha elolvasnák a szüleid. És az is biztos, hogy keverék kiskutyáért senki a földön nem fog 10-30 ezret fizetni. A telefonszámos válaszoló jó tippet adott, én is szívesen megpróbálnám a szülők szemét felnyitni.


Különben meg le a kalappal előtted, hogy ilyen kis okos vagy, bárcsak a korosztályod többi tagja is és úgy egészében a felnövő generáció ilyen felelősségteljesen gondolkodna.

2012. aug. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Csodálkozom hogy ilyen alacsony értelmi színvonalú embereknek hogy lehet ilyen normális gyereke. Próbáld meg megőrizni a jellemed amennyire csak tudod felnőttkorodra is, mert sokat profitálhatsz még belőle. Okos vagy korodhoz képest. Kitartás. Keress fel olyan ismerősöket akik a szüleidet is ismerik, és a te véleméyneden vannak aztán kérd meg őket hogy próbálják ők is elmagyarázni nekik. Ha sokszor hallják hogy ez hüyeség akkor hátha elbizonytalanodnak.
2012. aug. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Elég ha az egyik szülőt sikerül meggyőzni. Ha mondjuk anyukádat sikerül, még apu dolgozik, elviszitek a kutyust (lehetőleg a szulát) ivartalanítani. Utána már hiába hőbörög apu.
2012. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Hát erre nem tudok mit mondani. Remélem, az első vemhesség valami veszélytelen, de drága komplikációval végződik, és belátják, hogy neked van igazad.
2012. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!