Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A szüleim tenyészteni szeretnék a kutyusainkat. De utána se néztek meg semmi. Én próbáltam őket rávenni , hogy ez nem jó , meg minden érvet ami eszembe jutott felhoztam de nem hatotta meg őket a dolog. Azt mondták ha vettek kutyát legalább valami haszna legyen már. Ezen összevesztem velük , hogy így is megérte a kutyusokat megvenni mert rettentő aranyosak és sok örömet okoznak nkünk. Azt is mondtam nekik , hogy a tenyésztés igen drága hobbi. De erre azt mondták , hogy nem igaz mert a kutya szül 5kiskutyát és azokat eladjuk 25-30ezerért akkor nagyon is jól járunk. Próbáltam nekik elmagyarázni , hogy mi van ha a kutyusok nem kelnek el de nem figyeltek.. Valami tipp , hogy lebeszéljem őket erről? Próbáltam rá venni őket , hogy ivartalanítsuk a kutyusokat de azt mondta anyum , hogy azzal ártanánk a kutyának csak. Tényleg árt neki? Előre köszönöm a válaszokat! 12L
2012. júl. 31. 21:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
üzenem anyádéknak,hogy inkább DOLGOZNI menjenek ne a kutyából akarjanak pénzt..semmirekellők.
2012. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Nem tudom őket meggyőzni. Anyum konkrétan lehülyézett amikor ezt el mondtam neki. Azt mondta , hogy nem kerül ez sokba csak annak aki versenyre akarja a kutyákat.. Meg , hogy nem akarja csak 2-3szpr fialtatni a szuka kutyát utána ivartalaníttatja.. De én még igy se értek ezzel együtt. Boxerünk van ami igen fogékony a rákra ,de ha ivartalanítjuk akkor kevesebb az esély arra , hogy daganatos lesz vagy egyéb komoly baja lesz. És azt mondta anyum , hogy már jövő évben szeretnének kiskutyákat. És kérdeztem , hogy mi lesz ha nem kelnek el.. Azt mondta , hogy akkor megtatartjuk őket. De szerintem ez oltári nagy hülyeség nem állunk rosszul anyagilag de így is 4kutyának van meg még hozzá ha az ötből nem kel el csak 2 akkor még hozzá 3az sok. Meg megkérdeztem anyát , hogy miért akarja ezt? Azt mondta azért mert neki kellenek kiskutyák. Apum meg azt hiszi , hogy ezen az egészen mi még nyerni is fogunk. De ez nem igaz ezen az egészen mi csak veszítünk. De egyszerűen nem értik meg. Én kutyusokat sajnálom nagyon:/ Hogy mi lesz ha ők is menhelyre kerülnek ha nem bírjuk őket eladni? Mert ott nekik szőrnyű lenne nekem meg életem végéig bűntudatom lenne emiatt. Nem hiszem , hogy meggyőzhetném őket erről..:( De azért köszönöm azoknak akik megpróbáltak segíteni..:)
2012. aug. 1. 12:02
 23/33 A kérdező kommentje:
11:59 dolgoznak ők! Vendéglőnk van és eléggé jól megy nekünk.. Ezért mondtam , hogy nem értem miért kell mindenből pénzt csinálni. De a legrosszabb , hogy ezt a kutyák fogják megsínyleni a legjobban. És így sokkal fogékonyabb mindenféle betegségre. pl a tejmirigy gyulladás, rák stb. És nem szeretném ha bármelyik kutyus meghalna még most ilyen kicsin.. Ugyanis nemrég halt meg az egyik kutyusunk.:/ Annyira nagyon sajnáltam szegényt ő is betegség miatt ment el , nem azért mert öreg volt..:( És nem szeretném ha ezek a kutyusok is így járnának.:/ És azért a szüleimet ne szidjuk. Nem rossz emberek Ők csak néhány dologban nem gondolkodnak megfelelően. Végtére is Ők nevetek/nek és azért nem hiszem , hogy rosszul csinálnák a dolgukat..:)
2012. aug. 1. 12:18
 24/33 anonim ***** válasza:
Esetleg az még segíthetne, hogy megnyitsz pár aprós oldalt és megmutatod nekik, hogy mennyi idióta próbál túladni a szaporított kutyáján (rengeteg boxer van) és sokan már hosszú hetek/hónapok óta hirdetik őket. Ha azoknak nem sikerül túladni rajtuk, akkor pont nekik fog?
2012. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Törzskönyvezettek a kutyák? Tenyésztőtől vettétek őket?
2012. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Nem törzskönyvezettek.. De apum azt mondta , hogy azt seperc alatt csináltat nekik.. Meg azt mondta , hogy az ilyen kutyákat kiviszik kűlföldre meg minden.. De ezeket a kiskutyákat a fene nem fogja kivinni külföldre mivel a szüleik nem törzskönyvesek. Tehát ez eleve hülye ötlet. Meg szaporítás előtt illene a kutyák felmenőit megvizsgálni , hogy volt e valami öröklődő betegségük. Teljesen hülye ötlet ez az egész! De ők ezt nem értik meg! Komolyan mintha a falnak beszélnék!
2012. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Ehmm bocsesz.. Kettő ilyen gyk-s regisztrációm van éés a másikról írtam véletlen.:/
2012. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Törzskönyvet nem lehet csak úgy csinálni, mert az okirat hamisítás ami bűntetendő
2012. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Szüleidnek is kijárna egy jókora verés, már elnézést.

Büszke lehetsz magadra, hogy ilyen a hozzáállásod, és több eszed van, mint nekik.

Nem is értem az egészet. Azért vette a kutyákat, hogy aztán szaporítsa őket? Mi az hogy "ha már ennyi pénzt kiadtunk értük, valami hasznot hozzanak"?

Felfoghatatlan, felháborító, elkeserítő...

2012. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem... De szerintük (vagyis anyum szerint) ez azért jó mert lesz sok cuki kiskutyánk.. Komolyan néha úgy érzem , hogy néhány témában én érettebben gondolkodom mint ők.O.o Apum meg csak a pénzért csinálná ezt az egészet.
2012. aug. 1. 20:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!