Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak e alaptermészetből...

Vannak e alaptermészetből adódóan agresszív kutyafajták?

Figyelt kérdés

Nem mintha agresszív kutyát szeretnék tartani, csak kiváncsi lennék melyek azok a kutyák amelyek kifejezetten domináns, támadékony természetűek.


Ahol én lakok ott sok ilyen kutya van, pl. németjuhász, rottweiler bár ezek alapvetően nem agresszív kutyák, és a rottweilert kifejezetten szeretik és jól nevelik, láttam milyen kedves és alázatos a gazdájával.


Ti milyen kutyákat tartotok agresszívnak, akár saját tapasztalatotok alapján? Titeket támadott már meg kutya és ha igen milyen fajta? Az ilyen kutyákat szeretném elkerülni.

Köszi előre a segítséget.


2009. júl. 18. 11:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
igen támadott meg egyszer egy tacskó tipusú
2009. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%
Igen, a tacskók alapból agreszívek. Mindent és mindenkit megtámadnak.
2009. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
szerintem a puli,csivava,palotapincsi.. ezek a fajták elég agresszivek,mondjuk nem érdemes ennyire átlalánositani,mert nekem pl pincsim van,és sose tudna megtámadni snekit..szerintem még ugatni se tud:-D
2009. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi.

A tacskót én is elég agresszívnek ismerem, engem is mindig meg akart támadni egy tacsi aki velünk szemben lakik. De csak ugat és rohan velém vicsorogva, csak mindig rákiabálok: Helyedre!

Volt már a környékünkön olyan, hogy egy idős néni tacskója megtámadott egy yorkit, majdnem széttépte...a gazdája emelte fel a kis terriert, nehogy baj legyen, elkezdett üvöltözni az idős nénivel hogy hívja már vissza az ebet...a néninek ennyi volt a hozzászólás: Kultúra!

Szoval a tacsko elég csökönyös, agresszív kutya, de azért jópofa meg igazán nem túl veszélyes az emberre 5-6 kilós, vagy nem tudom mekkora, de kicsi súlyánál, kis termeténél, és lassúságánál fogva...

2009. júl. 18. 12:12
 5/23 A kérdező kommentje:

Palotapincsi aranyos, az utcánkban is lakik egy, és sohasem bántott lehet simogatni nyugodtan...csak félszemű, mert egy cicus odakapott neki, és ki kellett operálni a szemét:(

Puli az fogós szerintem is bár engem még sosem bántott, volt egyszer egy puli, akivel nagyon jóban voltam, igazi barát volt. Csivaváról is hallottam hogy erőszakos, de ő meg nem több 2 kilónál, szóval a kiscicám megtudná állítani:D

2009. júl. 18. 12:15
 6/23 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi!
2009. júl. 18. 12:15
 7/23 anonim ***** válasza:
17%

tacskó,agár,puli,harci kutyák

westie-szerintem ezek is agresszívek,már előfordult,hogy több meg akart támadni!


és szerintem a palotapincsi és kis társai nem agresszívak,a zsebkutyiknak "csak" a szájuk nagy (tapasztalat,nekem is pincsi keverékem van!)

2009. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Puliról hallottam hogy kiszámíthatatlan, és ezt el is hiszem.

Nekem igazából rossz élményem ezekkel a fajtákkal volt: pireneusi hegyikutya, kuvasz, németjuhász, rottweiler, dalmata, uszkár.

Ezekről mit gondoltok?

Az uszkár mondjuk tudom nem támad emberre, engem sem támadtak meg mert féltek pedig hárman voltak:)

2009. júl. 18. 12:18
 9/23 A kérdező kommentje:

Agárral nem volt még tapasztalatom, nem hallottam róla olyat hogy agresszív de ha azt mondod elhiszem:)

A westie szerintem nem agresszív, csak nagyszájú, akárcsak a pincsik, nekem is bolognese van, az is morog meg ugat, de sosem támad, mondjuk mégcsak játékból, mert 7 hetes kis szőrgombóc:)

2009. júl. 18. 12:21
 10/23 anonim ***** válasza:
6%
Az igazán veszélyes és agresszív kutyák a doberman, és a pitbull. A doberman erőszakos, de viszonylag jól nevelhető kutya, ha valaki erős kutyára vágyik, akkor megfelelő. A pitbull tartása viszont nem ajánlott, mert eleve idegbeteg, ha bekattan, akár a gazdájának is nekiugrik, az pedig végzetes lehet. Vannak még a boxer kutyák, ezek neveltetéstől függően nagyon jámbor állatok lehetnek(egy ismerős család ilyeneket tart, engem már kicsi koromtól kezdve engedtek játszani a nagy boxerekkel), de ha kell, akkor ők is nagyon erős kutyák. Személyvédelemre lettek kitenyésztve, ha ilyet sétáltatsz, akkor meg tud védeni akármekkora embertől, feltéve, hogy nincs nála komolyabb fegyver. Hátránya viszont, hogy a szépséget át kell magadban értékelni, hogy a boxer kutyákat szépnek lásd. A végére van még egy kutya. A kaukázusi kutya. Hatalmas állat, medvék leterítésére lett kitenyésztve. Egy embernél esetenként többet nyom, már az is kellemetlen, ha rálép a lábadra. Erőszakosnak csak akkor erőszakos, ha úgy nevelik, a vérében nincs benne.
2009. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!