Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak e alaptermészetből...

Vannak e alaptermészetből adódóan agresszív kutyafajták?

Figyelt kérdés

Nem mintha agresszív kutyát szeretnék tartani, csak kiváncsi lennék melyek azok a kutyák amelyek kifejezetten domináns, támadékony természetűek.


Ahol én lakok ott sok ilyen kutya van, pl. németjuhász, rottweiler bár ezek alapvetően nem agresszív kutyák, és a rottweilert kifejezetten szeretik és jól nevelik, láttam milyen kedves és alázatos a gazdájával.


Ti milyen kutyákat tartotok agresszívnak, akár saját tapasztalatotok alapján? Titeket támadott már meg kutya és ha igen milyen fajta? Az ilyen kutyákat szeretném elkerülni.

Köszi előre a segítséget.


2009. júl. 18. 11:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Még valami: a bobtail (óangol juhászkutya) feladata is a nyáj védelme volt, bár, egy olyan korban, ahol a kiállításon az a szép egyed, amelyiknak bolyhos a szőre... A pásztorok nem fésülgették a bobtaileket!
2009. aug. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Igen, köszi.

De a bobtail egy kitenyészett plüssmaci, már nem őriz, nem házőrző (állítólag).

2009. aug. 1. 12:43
 23/23 anonim ***** válasza:
engem palotapincsi rántott le a bicikliről, kb. 6-8 éves lehettem. XD de a rottweiler kanok szeretik átvenni a vezér szerepét, sokszor bármi áron. ha cseszegeted morog, kegyetlenségre agresszióval reagál. persze nem azt mondom, hogy vadállatok, emberevő gyilkosok, mert nekem rottweiler szukám van, és egy 11 hónapos unokahúgom. meg egy macskám is, és egy tacskó keverék. :) szerintem nincs fajtától függő agresszív kutya, ez nevelés kérdése.
2010. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!