Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak e alaptermészetből...

Vannak e alaptermészetből adódóan agresszív kutyafajták?

Figyelt kérdés

Nem mintha agresszív kutyát szeretnék tartani, csak kiváncsi lennék melyek azok a kutyák amelyek kifejezetten domináns, támadékony természetűek.


Ahol én lakok ott sok ilyen kutya van, pl. németjuhász, rottweiler bár ezek alapvetően nem agresszív kutyák, és a rottweilert kifejezetten szeretik és jól nevelik, láttam milyen kedves és alázatos a gazdájával.


Ti milyen kutyákat tartotok agresszívnak, akár saját tapasztalatotok alapján? Titeket támadott már meg kutya és ha igen milyen fajta? Az ilyen kutyákat szeretném elkerülni.

Köszi előre a segítséget.


2009. júl. 18. 11:57
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszi!

Dobermann és pitbull szerintem is agresszív, harapós. A boxer csak indokoltan az hogyha jól nevelik. A kaukázusiról viszont nagyon sok rosszat hallottam (pl. hogy agresszív, vad, harapós, a gazdájára nézve is veszélyes).

Van sok kutya amelyik hajlamos az agresszióra...a felsoroltak mind agresszívek...de ez neveléstől függ.

Én mindig ezt szoktam mondani: Amilyen a gazda, olyan a kutya. A bobtailt is be lehet vadítani, engem már megakart támadni 2 bobtail, nagyon agresszívek voltak persze azért is biztos, mert a területüket védték.

2009. júl. 18. 12:38
 12/23 A kérdező kommentje:
A bearded collie-ról mit gondoltok??
2009. júl. 18. 12:39
 13/23 anonim ***** válasza:
46%
rottveiler, pireneusi, dobermann, terrierek, német juhász
2009. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
98%

Wááá! Szakértő kollegák... Ki, s miylet tartotta fentiekből?

1, tacskó - természetes, ha a területe előtt haladsz el, h ugat, hiszen védi azt! Innentől kezdve te is agresszív, meg rasszista vagy, ha a cigányok mennek nálad almát lopni...

És tegyük hozzá: a tacsi akaratos, önfejű, és ezt be kell szorozni 100-al, ha nincs egy keménykezű gazdája. Ha családi kutya, és mindenkié, akkor is elkanászosodik, ha meg mami etetgeti a 20k-s rokkantnyugdíjból, meg szeretgeti, akkor is azt hiszi, ő a jani.

2, puli - ne msokáig volt, lemérgezték. Mivel pásztor/terelőkutya, ösztönösen fakad az örző-védő ösztöne.

3, chihuahua, pincsi - ősi kutyafajták, de nem természetes szelekció útján jöttek létre, mindig is szoba/palotakutyák/ölebek voltak, nem élt a legerősebb marad fent - törvénye, így a beltenyésztés során hibás egyedek is szaporodhattak, továbbvitték a pl agresszivitást/süketséget/epilepsziát/előreálló fogak/kis stop-nehéz légzés hibás génjeit

4, agár - könyörgöm, vadászkutya! Nagyon betegnek kell lennie, ha támad. Ezért nem tartanak vadászkutyát házörzőnek (vizsla, pointer, vagy akár labrador... egvannak az örző-védő ösztönök, de mivel soha nem kellett használniuk, ez szépen elaludt - talán a tacsi az, akiből nem halt ki)

5, westie - fenti, öleb kategória, emire rátesz egy lapáttal a terrier vér. A terrierek ui nagyon mozgékony, hebrencs kutyák, s legtöbbjük "fogós", harapós kutya, természetesen itt is vannak kivétele (pl nem láttam még harapós boston terriert - lásd Király Linda klipjében...)

6, pireneusi hegyikutya, kuvasz, németjuhász, rottweiler, dalmata, uszkár - pásztorkutya, már leírtam/pásztorkutya, már leírtam/pásztorkutya volt, már leírtam, ill borzasztó okos, és ezért mára univerzális lett/hadikutya volt az ókori Rómában, innentől kezdve hadd ne magyarázzam, h ösztönös a védő szándék/vadászkutya, ill kísérőkutya volt Franciaországban eredetileg, mert vizslaféle, de ez a szín nem alkalmas rejtőzködésre ezért az eredeti felhasználás elmaradt, emellett nem mondanám agresszívnek/szinén francia vadászkutya, mára luxuseb lett, szintén nem veszett jószág


Természetesen MINDEN AZ EMBERTŐL/NEVELÉSTŐL FÜGG!!!! Ezt sose feledjük, nem szabad kijelenteni, h akármelyik fajta harapós lenne. A hajlam mindben ott van (farkas), kiben erősebb, kiben kevésbé. Láttam már kuvaszt bepisilni, amikor megérkezett a gazdája; dobermann hajtotta a fejét az ölembe; nápolyi masztiff nyálazta össze a ruhám; német juhász, aki mellesleg szétszedi a kerítést, behúzott farokkal közelít, amikor meglát...


Eredendően gonosz kutyának talán a közép ázsiai juhászkutyát, ill a kakukázusit tartják. Bár a melóhelyen is van 2 utóbbi, kézből esznek...

2009. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Vol 2. :

1, boxer - bull típusú kutya, mint a pitbull is. Feladatuk volt a középkor végén a hentesnek lefogni a bikát, h fejbe tudja kólintani. Utána harcikutyák lettek belőle, méretük is jelentősen csökkent. A boxert pedig tovább finomították a német tenyésztők, s végül a német rendőrség kezdte alkalmazni rendőrkutyának, jó taníthatósága miatt. Nem személyvédelemre lettek "tenyésztve"...

A pitbullokkal meg hadd ne mondjam, pl Ausztriában vadásznak is, jó kábítószerkereső, okos állat. Nincs olyan, h "bepöccen". ANNAK MINDIG OKA (!!!!) VAN!

Ha kíváncsi valaki, elmondanám, h a pitbull dolog is mizéria volt a 90-es évek elején. Sokkal látványosabban harcol egy masztiff-rottweiler keverék, mint egy pitbull.

2, kaukázusi - pásztorkutya! Nem medveölésre lett tenyésztve, hanem a nyáj védelmére. Azért volt szükség ilyen termetű ebre, mert Oroszországabn gyakrabban támad medve a nyájra, mint az Alföldön. De egy kuvasz, komondor is képes leteríteni egy medvét/farkast, hiúzzal meg egy kaukázusi sem kezd ki magában. A vérében nincs benne az egresszió - csak egészséges szinten. S mivel ez is egy mizéria, igyekszenek a kisebb ingerküszöbbel rendelkező egyedeket továbbtenyészteni.

2009. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de ez akkora butaság! Bármelyik fajta lehet agresszív rossz kezekben és egy agresszívnak kikiáltott fajta is lehet kezesbárány. Ez gazdától függ.

Persze különböző a fajták temperamentuma, és a cél amire kitenyésztették... De egy-két egyed alapján megítélni egy fajtát?:O (Ez alapján mondhatnám, hogy minden német ember bunkó, merthogy én még csak olyannal találkoztam...)

Valaki írta hogy a dobermannok agresszívak - mert ő ezt tapasztalta. Hát akkor most én írjam le hogy szerintem meg kezesbárányok, mert én meg csak ilyennel találkoztam?

Agresszívitás= természetes dolog + genetikai hajlam (ami minden egyedben előfordúlhat) + nevelés + környezeti hatások.

2009. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Látom ,letisztultak akkor a dolgok, s ennek örülök!

Még annyi, h állatot nem kínzunk - minden jószágnak meg kell adni a minimális életfeltételeket, ami esetemben néha több ennél. Tehát nyulat nem szorongatunk egy 50x50-es ketrecben. Ha füved van, ne vegyél tacskót, mert kapar, emeletre ne vegyél komondort. Ha nagy testű/ugrálós kutyád van, csináltass min 2 méteres kerítést az utcára, vagy az oda eső portarésztől zárd el. Nem a kutya, hanem az EMBEREK miatt.

Kutyát nem tartunk kennelben, mert a tenyésztés nem ipari tevékenység. Persze, vannak kivételek, amikor vemhes/szoptatós szukát el kell zárni a kantól, vagy ha vendégek jönnek, és domináns a kutyus nagyon, valahogy elzárjuk.

2009. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Tudom hogy nevelés kérdése, és hogy minden kutya olyan amilyen a gazdája, csak kiváncsi voltam, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak egyes fajtákkal, kiváncsi voltam a véleményetekre.

Én is találkoztam agresszív bobtailekkel akik ha nem lett volna kerítés biztos nekemmennek. Sőt van egy bolognese kutyusom, ahonnan vetük, ott az egyik kutya olyan agresszív és ugatós volt, h nem lehetett megsimogatni.

nyilvánvaló: MINDEN A NEVELÉSEN, SZOCIALIZÁCIÓN FÜGG!!

De érdekelt, hogy ti milyen fajtákat tartotok agresszívnek!

Természetesen én sem általánosítok, a tascit egyáltalán nem gyűlölöm azért mert 2-3 válaszolónak rossz élménye volt vele.

Nekem mint mondtam a bobtaillel volt rossz élményem, mégis a kedvencem a kutyák között!

Köszi mindenkine, tényleg sokat segítettetek!:))

2009. júl. 18. 15:10
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

valaki amúgy itt tisztában van azzal h mit jelent a harci kutya?!?!? nem úgy néz ki! a harci kutyát más kutyákkal harcoltatták és azt amelyik a gazdáját vagy más embert megtámadott azt kivonták a tenyésztésből!! így egy olyan kutyát kaptunk amelyik a leg embercentrikusabb kutya. alapjába véve nincs agresszív kutya fajta, csak olyan gazdi aki elrontja, rosszul neveli a kutyáját!!

ha mégis ilyet keresnél akkor kicserélném az agresszív szót arra hogy: "idegeneket nem tűri meg, csak a családját szereti = fila brasileiro"

sajnos azért találkozunk idegbeteg kistestű kutyákkal, (de ugyanúgy naggyal is) mert a gazdik elfelejtik megnevelni őket, mert ugye azt hiszik h kistestűek, nekik minden szabad, itt tisztelet a kivételnek.

2009. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: Teljesen igazad van szerintem!

Sokan azt hiszik, hogy azért mert nekik egy 2 kilós yorki kutyájuk van, mindent megengedhetnek neki, mivel "Úgysem tud senkit bántani olyan kicsi, meg olyan cuki, meg ártatlan".

Köszi mindenkinek!

2009. júl. 19. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!