Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talán hülye ötlet, de benne...

Sippara kérdése:

Talán hülye ötlet, de benne lenne valaki pár közös sétában?

Figyelt kérdés

Szóval, a helyzet a következő:

Van egy szörnyen (vagy inkább sehogy) szocializált, nem domináns, inkább rettegős-szubmisszív kis hercegem. Úgy gondolom (és rajta is úgy látom), hogy legjobban falkában tudna szocializálódni, viszont a környéken élő általunk ismert kutyások három kategóriára oszlanak: 1. bunkók, 2. agresszív, neveletlen kutyát sétáltatók, 3. kedves, szimpatikus emberek, akik tőlünk abszolút eltérő időben járnak le. Hétköznap háromszor (reggel, délután és este), hétvégén négyszer-ötször sétálunk Budapest harmadik kerületében. Nincs a környéken valaki, akinek lenne kedve közös sétákhoz? Nem szeretném megfosztani a hercegem a fajtársak jelenlététől (és őszintén megvallva én is nagyon vágyom kutyás társaságra).


2012. aug. 2. 20:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kb 10 perc múlva indulunk...de szerintem most rohanok haza. Ha gondolod írj privátot ;o)
2012. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha esetleg szánnál rá időt és energiát akkor kijöhetnétek a Cerberos kutyaiskolába szocis órákra. :)

(minden szombat és vasárnap délután 1-től, kivéve most vasárnap, vizsga miatt nem lesz szoci!)


Persze jó ötlet a közös séta, de sajnos olyan ritka, hogy más normális kutyásokkal tudjon az ember időpontot egyeztetni. Meg a suliban van ugye oktató is, aki tudna ebben is, másban is tanácsot adni. :)

2012. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A budakalászi válaszoló vagyok.

Mennyi idős és milyen fajta (vagy keverék) a kutyád? Az enyém 1 éves múlt, menhelyről hoztam haza. Kint van a kertben és őrzi a házat. Ugat, jelez, játszik, sétálunk nagyokat (még keresztbe megy a pórázon, de napról napra szebben). Két heti ismerkedés után adták csak oda.

2012. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Bocs, még annyit, hogy első éjszaka a viharban behoztam a házba, az előszoba kövére pisilt és szörnyen szégyellte a dolgot. A menhelyen járt kutyaiskolába.
2012. aug. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mindenképpen cerberosba fogunk járni legkésőbb szeptembertől, már beszéltem is velük, de addig megpróbálnám a más kutyákkal való szocializációt, ugyanis a probléma gyökere az, hogy iszonyú kevés ismerettel rendelkezik a világról, és ennek a kevésnek is a nagy része negatív élményből származik (a pofáján például ott van egy cigicsikk nyoma).
2012. aug. 3. 18:56
 16/21 anonim ***** válasza:
Előző kutyánkat az Illatos útról hoztuk el. Nem volt még fél éves sem, de csak itthon derült ki, hogy tele van a teste ütésnyomokkal. A seprűnyélre azonnal támadott (de nálunk senki nem ütötte), belekapott sokszor a kezünkbe, állatorvost megharapta. És falkavezér akart lenni, mindenáron. Fél évi nevelés után lett belőle kiváló házőrző, akit nagyon megsirattunk, amikor örökre elment.
2012. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm, hogy leírtad a történeteteket, nagyon sok erőt ad a folytatáshoz (most épp hullámvölgyben vagyunk, és nem tudom eldönteni, én szúrtam-e el valamit, vagy csak beütött a kamaszkor... jövő szombaton lesz nyolc hónapos)
2012. aug. 3. 19:54
 18/21 A kérdező kommentje:
Egyébként husky-jagd (és még ki tudja, mi - anyu altatás elől mentett jagd jellegű keverék) mix, jövő csütörtökön lesz itt egy hónapja (leírni is furcsa, rövidebb időnek tűnt :)). A nevelésével haladunk, nyilván az elmúlt nyolc hónap problémáit nem tudom belőle ilyen rövid idő alatt kinevelni, de sajnos most egyik napról a másikra iszonyúan visszaesett... :(
2012. aug. 3. 19:57
 19/21 anonim ***** válasza:

Na most ne add fel, tarts ki! Szinte minden kutya esetében tapasztalható egyszer-kétszer visszaesés, de ez nem a te hibád.

Tök jó, hogy mentek a Cerbibe szeptembertől, az én szememben máris szimpi vagy, hogy mentett kutyád van. :)

2012. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Alig egy hete van nálam, ma elhangzott a nyünyü (valamelyik őse vadászkutya lehetett) és a mély hangú óóó. Ez pedig kizárólag a gazdinak járó kedveskedés. Nem az első kutyám, vannak tapasztalataim, ennek ellenére tegnap meglepett: a járdán egy másik kutyára akart támadni, ágaskodott. De rövidre vett póráz, határozott NEM és ÜL vezényszóra leült és már csak morgott. Amikor újra elindultunk, lapított, lehajtotta a fülét, mit aki tudja, ezt nem szabad. Aztán szépen nyugodtan sétáltunk tovább.
2012. aug. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!