Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt nem hiszem el. Tényleg én...

Ezt nem hiszem el. Tényleg én vagyok a hibás vagy a többi ember agyilag nem 100?

Figyelt kérdés

Ma reggel 8kor elvittem a kutyámat sétálni. Jelzem, megszokott időben, megszokott helyen, pórázzal. Nem kis termetű kutya, de nem is túl nagy. Szuka, még a légytől is fél így szájkosár felesleges. Sétálunk az utcában, erre egy nő kinyitja az ajtót, kijön az utcára a kapuja tárva nyitva és a bazi nagy keverék kutyája(aki 4 lábon kicsit feljebb ér, mint a derekam, pedig nem vagyok törpe...) Nekiront az én kutyámnak. Vicsorít, morog meg támad. A nő meg vigyorogva nézi. Fogtam magam, belerúgtam a kutyába amennyire csak bírtam. Megkapott a kutya, rúgtam mégegyett, még erősebbet. Erre a nő odajön, megsimizi a kutyáját, beküldi engem meg úgy leszidott, hogy mit képzelek, szemét vagyok, állatkínzó, kihívja az állatrendőrséget, mert bántalmazom a kutyákat. Elküldtem a pi_csába a nőt. Fél órával ezelőtt ment el tőlünk az állatrendészet. Leszidtak, hogy felelőtlen gazda vagyok és megtesznek mindent, hogy el tudják venni a kutyámat, mert nálam csak jobbat érdemelhet. Ezt nem értem..Megvédem a kutyám és még én vagyok a szemét? Anyám és nagyanyám is leszidott, hogy nem hitték volna, hogy ilyenre képes vagyok és mindenki azt állítja, hogy az én hibám. De mi? Az hogy nem engedtem hogy az utcán szétcibálják a kutyámat?


mellékesen egy velem egyidős kiscsaj jött ki a rendészettől és nem úgy tűnt, mint akit nagyon meghat, hogy a kutyának akkor is ki volt téve friss víz, kaja, egy bazi nagy kertben volt, ahol szaladgálhat és a kutya akkor békésen aludt a macskámmal.


Mit lehet tenni ilyenkor? Komolyan ennyire hülyék az emberek? Vagy nekem kellett volna hagyni a kutyát, hogy bántsa az enyémet?


- mellékesen, imádom az állatokat, de ha választani kell, akkor csak a sajátom az első.


Bocsánat a hibákért, de tiszta ideg vagyok.


24/N


2012. aug. 4. 12:23
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Gondolom az a büdös K*rva kiszínezte a történetet ..
2012. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Mutattak iratot, hogy ők kicsodák és honnan jöttek. A vád, amiért kijöttek "kutya bántalmazása" és "hanyag körülmények között tartott kutya" meg valami olyasmit mondtak még, hogy a nő, aki feljelentett, azt mondta, hogy az én kutyám vad és ugyebár szájkosár nélkül bárkit megtámadhat... Az enyém? Aki még a kavicstól is megijed? Ugyan, kérem.
2012. aug. 4. 12:50
 13/43 Tyler913 ***** válasza:
100%

Figy,nincs saját tapasztalatom az ilyen ügyekben,DE:

Annak,hogy Te megrúgtál egy másik kutyát az utcán (amit csak egy tanú vallomása bizonyít) semmi,de semmi köze nincs ahhoz,hogy Te hogy tartod a saját jószágodat. Ha Te teljesíted az önkormányzat által megállapított tartási feltételeket,akkor nem vehetik el a kutyádat. Valószínű a kiscsaj annak az ismerőse volt, aki Rád küldte,és egy kicsit meg akartak ilyeszteni. De az alapján,amit írtál,nincs jogalapjuk arra, hogy elvigyék a kutyádat. Állj a sarkadra, Te nem tettél semmi rosszat.

2012. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Tyler913 ***** válasza:
100%
Ja,és még valami: azt sem tudják bizonyítani,hogy Te szájkosár nélkül sétáltattad a kutyádat. Ergo semmi bizonyíték nincs a kezükben,ami miatt eljárás indulhat,nyugi.
2012. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Biztos is hogy kiszínezte, de láthatták a nemnormális állatvédők is, hogy a kutya hogyan van tartva... Nem akkor pakoltam hirtelen oda neki kaját meg innivalót, meg nem akkor vettem le a fél méteres láncról... (mellékesen nincs se kennelje se lánca.) De felháborít, hogy még az állatvédők is ennyire hülyék... Nem látták, hogy minden ok? Mutattam a sebet, erre jöttek azzal, hogy biztos én csináltam a kutyának. Ja hobbiból a kutyám nyakát vágdosom.. Még tán őket is fel kéne jelenteni...
2012. aug. 4. 12:52
 16/43 anonim ***** válasza:

Vannak elmebeteg emberek..

Nagyon durva hogy még téged tartanak felelősnek. Megvédted a kutyádat mert ezt KELLETT tenned.

Amit én tennék és nagyon ajánlom neked is:

Még ma elmenni ügyeletre , látleletet vetetni (bármekkora is a seb) és beadatni egy tetanuszt. Elmenni a nőhöz elkérni a kutya oltási könyvét és bejelenteni hogy feljelented veszélyeztetésért. Vagy ha nem akarsz hosszadalmas pereskedést akkor fenyegesd meg hogy vagy visszavon mindent amit mondott a rendészeknek vagy feljelented. Ez a te döntésed. Nézz körül ha már ott vagy hogy láthatta e valaki az esetet.

Ha még egyszer kimernek jönni akkor pedig be se engedd őket. Nincs joguk bemenni hisz a kutyádat nem bántottad ezt ők is láthatják, jó helye van. Ha pedig okoskodnak hogy márpedig elveszik a kutyádat(?) akkor pedig egyetlen kérdést tegyél fel. Van bizonyíték? Gondolom nincs . Bizonyíték csak arra van hogy téged tényleg megmart a kutya.A te szavad az övé ellen. Akkor pedig ne okoskodjanak vannak jóval nagyobb gondok Magyarországon mintsem azért akarjanak elvenni egy kutyát a gazdájától mert az megvédte.

Felháborító hogy milyen emberek vannak.

2012. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nyugodtan feljelentheted őket rágalmazásért.
2012. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 Tyler913 ***** válasza:
Szerintem ne jelents fel senkit, nincs értelme belemenni a papírháborúba. Csak legyél tisztában a jogaiddal, és azzal, hogy semmijük sincs ellened. Szóval ne idegeskedj.
2012. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
Mindenképp fényképezd le a sebeket, jó, ha a dátum is rajta van. Nem tudom, milyen az az állatrendőrség, egyáltalán hatóság-e, milyen jogköre van? Az ebrendelet településenként más. Kérdés, hogy te sétáltathattad-e a kutyádat szájkorár nélkül. Ha igen, akkor minden oké. Viszont nincs olyan hely, ahol póráz nélkül lehet közterületre engedni a kutyát, ezért amikor a nő kutyája kijött a házból, ő követett el szabálysértést, mikor kiengedte, ami akár 50 ezer forinttal is büntethető. Bármilyen hatóság, ha kivizsgál egy ügyet, jegyzőkönyvet kell felvennie, amit el kell olvasnod és aláírnod, ha egyetértesz az abban foglaltakkal. Jelen esetben a nő elmondott egyfajta verziót, ezzel szemben áll a te elmondásod. A tiédet alátámasztja a másik kutya által okozott sérülések. Az eseted az új jogi meghatározás szerint a jogos védelem kategóriába esik, a másik kutya akár úgy is megtámadhatott volna, hogy nálad nincs is kutya. Te saját és a tulajdonodat képező kutya (mondjuk, hogy értéktárgy) épségét védted meg jogosan. Az állatvédőnek a kutyáját póráz nélkül utcára engedő nőszemélyt kellene vegzálnia.
2012. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
Szia!Mivel a hölgy kutyája szabadon volt az utcán ráadásul rád is támadt bátran tehetsz ellene feljelentést!!!Mellesleg ha az én kutyámat támadták volna meg és a támadó kutya gazdája így viselkedik biztos hogy rá is rúgtam volna néhányat!Sok szerencsét!!!!!
2012. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!