Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igaz, hogy csippet...

Mennyire igaz, hogy csippet kell Januárig beültetni a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Hány éves kor kell eszt beültetni? Kötelező? Az én kutyám Decemberbe lesz 10 éves egy kistestű kutya és panelbe lakik velünk.

2012. aug. 8. 10:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni fog a kutyádba chip. 4 hónapos kor felett minden kutyát kötelező lesz chipeztetni.
2012. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
"Magyarország Kormányának 2012. júniusában elfogadott Kormányrendelet módosításai szerint 2013. január 1-től kezdődően a 4 hónapos életkort elért kutyák már csak mikrochippel megjelölve tarthatók!"
2012. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
bármikor be lehet adni a kutyusnak csak egy szuri és kész max 3500 ft odba kerül ha nincs a kutyusban chip, aakor 50 e ft a bírság...
2012. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
39%
A 3500 Ft sajnos még mindig kamu, az állatorvosom sem tud róla, és az Állatorvosi Kamara sem a weboldaluk szerint, pedig azt már kiírták, hogy az új törvények szerint kötelező lesz a chip, szóval naprakészek.
2012. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
35%

Milyen formában ellenőrzik ezt? A veszettség elleni oltáshoz hasonlóan nyilvántartásba veszik és leadják a jegyzőnek?

Amúgy ez pont olyan értelmetlen dolog, mint az ebadó. Juliska néni a két tacskóját a tanyán be fogja chip-eztetni?

Vagy azok a szegények, akiknél még kerítés sincs, de folyton fialó kutyák tömkelege igen...?

2012. aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%
Jó ötlet ez a chipeztetés, csak már megint a normális kutyatartók fognak ráb@cni. Ellenőrizni nem fogják. Akik még kutyát sem oltatnak, azok eddig is csak röhögtek rajtunk, 'hülye kutyásokon', hogy foglalkozunk velük, állatorvoshoz rohangálunk és fizetünk, fizetünk, fizetünk...
2012. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

"Jó ötlet ez a chipeztetés, csak már megint a normális kutyatartók fognak ráb@cni."


Szvsz. a normális kutyatartók kutyáiban van chip. És nem azért, mert kötelező.

2012. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező lesz január 1-től a chip, ezt el kell fogadni. Nem mondom, hogy január 2-án, reggel 7 órakor minden 4 hónapos kort betöltött kutyában regisztrált microchip lesz, de idővel javulni fog a helyzet ezen a téren is.


Az állatorvosok nem láthatnak el chip nélküli kutyát, tehát veszettség elleni oltást sem kaphatják meg. "Elvileg" az önkormányzatok vezetnek valami féle adatbázist, tehát kisebb-nagyobb sikerrel történnek összeírások, bár ezek nyilván nem 100%-os pontossággal, de jobb, mint a semmi.


A jövő évi veszettség elleni oltásnál előbb a chipnek kell bekerülni a kutyába, és csak utána kaphatja meg a veszettség elleni oltást.


Én bízom benne, hogy a következő 3-5 évben a kutyák 90%-a már el lesz látva chippel. Ezt csak hatékony ellenőrzésekkel, és kőkemény büntetésekkel lehet elérni.


Mint arra már többen is rájöttek, az ebadó nem oldja meg a kóbor kutyák problémáját, hiszen minden szakmai hozzáértés nélkül alkották a törvényt.


A chip meglétét hatóságilag kell ellenőrizni, és komoly büntetést kell kiszabni azokra, akik nem hajlandóak beültetni kutyájukba a chipet.


Törvény szabályozza (már két éve), hogy kutya csak chippel ellátva cserélhet gazdát...ehhez képest meg lehet nézni a hirdetéseket, a tk. nélküli kutyákat csak elvétve jelölik chippel, mielőtt gazdihoz adják. Sokan nem is tudják, hogy ez az eladó kötelessége.


Ezeknek fontos információk, sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni arra hogy mindenkihez eljussanak, hiszen sem az önkormányzatok, sem az állatorvosok, sem a tv-ben, sem az újságokban, sem a rádiókban nem lehet hallani a mindenkit érintő dolgokról.


A chip ára állatorvosonként változik, elviekben 3500 ft-ban maximalizálják az árat, bár ez nem sok hasznot tartalmaz az állatorvosok számára, ezért ők jelenleg magasabb áron ültetik be a chipet. Ez egyszeri befektetés, ennyi mindenki tud áldozni kutyájára....


Hívjuk fel mindenki figyelmét arra, hogy ha kutyát vásárol, azt kizárólag chippel ellátva tegye.

2012. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

Én falun lakok, és tavaly találtam egy kutyust, és elvittem a helyi állatorvoshoz chipet nézetni. Fél órát kotorászott, mire megtalálta a chip olvasót, amit akkor használt először. Képzelhetitek akkor mi lesz itt a kötelező chipeléskor! Nagyon jó ötletnek tartanám, de nem most, nem így. Ugye az lenne a lényege, hogy az alja népség ne dobálja ki a kutyáját. De kérdem én, ha tetet bele chipet, akkor jobban fogja szeretni? És ha nem akkor, hogy fog megszabadulni tőle? Vagy jobb, ha az ilyen aljas embernél ottmarad a kutya? Nem altathatja el, nem dobhatja ki, akkor mégis mi lesz vele? Vagy elintézi "házilag", vagy addig sanyargatja még ki nem nyúlik magától. És a megszületett kiskutyák persze ugyanúgy az út szélén fogják végezni, mert gondolom nem chipezi be őket, mielőtt kiteszi.

Az ivartalanítás körül kellett volna valami intézkedést hozni, mert ennek így semmi értelme, még ennyi kutya van. Nem vagyok ellene, az enyémek is chipezve vannak, még így is, hogy tudom, hogy itt senkinek sem jutna eszébe leolvastatni. De ennek nagyon rossz vége lesz.

2012. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

A chippeztetésnek az is lényege lenne,hogy ha meg hal a kutyája azt is be kell jelenteni és aki pld. agyon veri vagy bántalmazza az akkor nagyon rácseszik.

Szerintem sem rossz ötlet csak,tényleg azokat érinti akik amúgy is szeretik az ebeiket és nem bántalmazzák stb..

2012. aug. 8. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!