Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igaz, hogy csippet...

Mennyire igaz, hogy csippet kell Januárig beültetni a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Hány éves kor kell eszt beültetni? Kötelező? Az én kutyám Decemberbe lesz 10 éves egy kistestű kutya és panelbe lakik velünk.

2012. aug. 8. 10:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
64%

"De pl. egy nyugdíjas nénit, akinek van egy 12 éves kutyája, aki még sosem szökött el, nem biztos, hogy kötelezni kéne rá."


Akkor hol a határ? Hol húznád meg? Értem én amit mondasz, de az a kutya még elveszhet. Akkor ugye jó lenne a chip? Vagy, ne adja Isten, de kóborkutyaként megtámadja egy hozzátartozódat, akkor jó lenne ha be lenne chipelve, ugye?


Nem ezzel van baj. Hanem megint a töketlenkedés megy. Nem lesz itt országos ebnyilvántartás a büdös életben sem. Versenybe lehet állítani a négyes metróval, vagy az az egyéni számlás nyugdíjrendszerrel.


De mint mondottam, normális kutyatartónak érdeke, hogy a kutyája chipelve legyen és regisztrálva, függetlenül attól, hogy kötelező-e vagy sem.

2012. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nincs igazad. Természetesen nálam is mindenkiben van chip. De úgysem fogja soha, senki ellenőrizni, mert nem érdekel senkit
2012. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem ment át:

Nem mondtam, hogy nincs igazad. Természetesen nálam is mindenkiben van chip. De úgysem fogja soha, senki ellenőrizni, me

2012. aug. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem hiszem el...

Nem mondtam, hogy nincs igazad. Természetesen nálam is mindenkiben van chip. De úgysem fogja soha, senki ellenőrizni, mert nem érdekel senkit...sajnálatos módon. És aki nem oltat, nem chipeztet, pl. a szaporítók ugyanúgy fogják tovább csinálni a dolgaikat, mint eddig, minden következmény nélkül... és ez nagyobb probléma, mint a nyugdíjas néni 100 éves kutyája.

Ettől függetlenül azt hiszem nagyjából egy állásponton vagyunk a témával kapcsolatban. :)

2012. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

szia!


Ez, ha utána olvasol, úgy tűnik, hogy így lesz. De csak úgy tűnik. Én is kivárok, pedig normális kutyatartó vagyok 1 kannal, nem pároztatok, a kutyám soha nem szökött, és nem is fog, jól nevelt, okos.

Viszont: amíg a városomban élő összes roma, (és olyan ember, aki kiengedi a kutyáját) összes kutyáját össze nem szedik, és be nem chipeztetik, nem ivartalanítják, és nem kobozzák el tőlük, addig én nem fizetek ilyesmiért.


Ugyanis, nem az én kutyám okoz problémát a városban.....Nem az enyémmel vannak gondok, nem az enyém lebzsel az utcán egész évben stb.


Tegyenek az ő kutyáikba chipet az okosok.

2012. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy a chipnek semmi köze nincs a problémákhoz :))
2012. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Akkor sincs értelme egy olyan kutyába chipet tenni, aki nem fog eltűnni soha!

Abba van értelme beletenni, amelyik állandóan az utcán mászkál, és a "gazdái" letagadják, hogy az övék az kutya!

2012. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem fog eltűnni soha. Kaphat életében először epilepsziás rohamot, és mire magához tér, azt sem tudja, hol van. Történhet vele valami olyan séta közben (elütheti autó, vagy becsaphat mellé egy villám, ez kertben is megeshet pl.), amitől sokkos állapotban elrohan, és megint csak mire magához tér, nem tudja, hogy jusson haza. Ezer olyan eset van, amit nem lehet megelőzni, és eltűnhet a kutya.
2012. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Az én kutyám már nincs séta közben elengedve sajnos...nincs rá mód, mindenhol tilos. A múltkor lemerészkedtünk a tóhoz, fél perce volt elengedve, és már elzavartak. Pórázon van mindig, amúgy nem szökik (nem is tud), egy mudi nem is csinál olyat. Zárt, jó kerítésünk van, nagy udvar, jól nevelt, nyitott kapun nem megy ki, akkor sem, ha kóbor kutya van. Nem az első kutyám már, értek hozzájuk valamicskét.


De ha tényleg úgy lesz, hogy addig nem adják be a veszettség elleni oltást, míg a chip nincs benne, akkor belerakatom. De amúgy felesleges. Erre várhatok jövő augusztusig, mert Csili akkor kapja a veszettség ellenit.

2012. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!