Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igaz, hogy csippet...

Mennyire igaz, hogy csippet kell Januárig beültetni a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Hány éves kor kell eszt beültetni? Kötelező? Az én kutyám Decemberbe lesz 10 éves egy kistestű kutya és panelbe lakik velünk.

2012. aug. 8. 10:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Persze, be kell jelenteni, de nem kell bevinni a hullát, és senki nem csinál boncolást.
2012. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

kedves akumi!

A Maok honlapján egyértelműen fent van, hogy egységesen 3500.- Ft. a chip! [link]

2012. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
21%
Ostoba paraszt? Hát gratulálok... Lehet, hogy a paraszt emberek okosabbak mint te. Nem tudom, mitől hiszed magad ennyire nagy valakinek. Azért, mert egész nap a gép előtt ülsz és öntöd magadba a sört meg a popcornt?
2012. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
60%

szerintem meg ingyen kéne csinálni az ivartalanítást és a chip beültetést és akkor többen elvinnék , az oltások alapján pedig ki kéne menni az emberekhez és ellenőrizni mindent!!! Majd Mari néni biztos 25-30 ezreket kiad a kutyája ivartalanítására és chipezésér..sajnos elég drágák.. nem tudja ezeket mindenki megfizetni, lehet hogy egy adott kutyának mindene meg van de ennyit egyszerre lehetetlen kifizetni ebbe a helyzetbe!


a mi kutyáinknak is minőségi tápot veszünk,de ivartalanításra nincs pénz, a chipet se tudom hogy fogjuk kifizetni :S

2012. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

'Szvsz. a normális kutyatartók kutyáiban van chip. És nem azért, mert kötelező.'


Igen, van. Igen, jó ötlet a chip, mint már írtam.

De pl. egy nyugdíjas nénit, akinek van egy 12 éves kutyája, aki még sosem szökött el, nem biztos, hogy kötelezni kéne rá.

2012. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

#13

Én máshol néztem, oldalt a menüben, ahol még azt írják, hogy

"A mikrochip beültetés ára rendelőnként igen változó, függ a beültetett mikrochip típusától és árától, az adott rendelő általános szolgáltatási díjaitól, és a regisztrációs díjtól. A Magyar Állatorvosi Kamara –többek között- már korában ajánlást tett közzé a mikrochip beültetés árára, azonban ennek a betartása az állatorvosok számára nem kötelező!"

És amit linkeltél, ott sincs benne a felsorolásban a mikrochip ára, csak a beültetés, ellenőrzés és regisztrálás. Tehát gyakorlatilag ez alapján is lehet drágább.


#14: a "paraszt" szót egy bizonyos emberi stílusra, viselkedésre használtam, nem a lakóhely vagy foglalkozás tekintetében gondoltam sértegetni embereket. Ostoba paraszt az, aki nem akarja tisztességesen ellátni a kutyáját, élhet akármekkora városban és lehet vezérigazgató egy bankban.

2012. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Aha, megvan a megoldás. Elegem lett a bizonytalanságból, írtam a MÁOK-nak, idézek a válaszukból.

"Egyrészt, a törvényben a 3500 Ft-os összeg mellett fel van sorolva, hogy ebbe mi tartozik bele (chip ára, beültetés költsége és az állami adatbázisba történő regisztráció díja). Ebben a felsorolásban nincs említés arról a nagyon fontos szakmai feltételről, hogy a chip beültetése előtt az állatot illik is, meg néha szükséges is megvizsgálni." - tehát vizsgálati díjat is felszámolhatnak, és elkérhetik az árát.

"A másik fontos kérdés az adatbázisba történő regisztrációs díj összege, ami a törvény szerint szintén része a 3500 Ft-nak. Itt azonban a törvény szerint felállítandó állami eb adatbázisról van szó, ami nem azonos az egyéb chipregisztrációs helyekkel, többek között a MÁOK Petvetdata rendszerével sem. Az állami eb adatbázis viszont a mai napig nem készült el, nem elérhető, oda adatokat nem lehet bevinni. Így tehát hiába határozta meg egy Kormányrendelet 200,-Ft-ban az ide történő regisztráció díját (ami a 3500 Ft-ban benne van), ezt a regisztrációt ma még nem lehet megvalósítani. Amennyiben tehát az állatorvos kolléga (az állami adatbázis hiányában) felajánlja a chip Petvetdata rendszerben történő regisztrálásának lehetőségét, és ezt az ajánlatot a tulajdonos elfogadja, kéri, ill. megrendeli, akkor ezzel azt is elfogadja, hogy ennek a regisztrációnak a díja eltérő az állami adatbázisba történő regisztrálástól." - tehát az állam meglop minket 200 Ft-tal egy nem létező szolgáltatásért, az állatorvos viszont van olyan rendes, és egy működő rendszerbe extra szolgáltatásként regisztrálja a kutyát, ha kifizetjük.

2012. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
igen köütelező. Végre egy normális jogszabály.
2012. aug. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez gáz...

Ez is úgy működik országunkban, mint minden más...

2012. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ja és köszi, hogy utána jártál. :)
2012. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!