Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya sétáltatás nem sport?...

A kutya sétáltatás nem sport? Nem elég jó testmozgás?

Figyelt kérdés

Én azt hittem az, mikor meg kérdezte az orvosom, hogy mi van a test mozgással, én büszkén mondtam, hogy napi minimum 3x sétálok a kutyámmal 3/4-ed órát, és néha még labdázok is vele, meg futunk kicsit.

Na erre jött amire nem számítottam: az orvos nem hogy azt mondta volna, hogy "na, ennek örülök, jó dolog is az..." Neeem ennyi volt a válasza: "Csak ennyi? Hát, ez nem sok... Miért nem megy úszni? Vagy valami sportot űzni"


Nem értem, a kutyával való sétálás miért nem jó?

Azért valljuk be, csak többet mozgok m int az aki a 5 percre lévő közértbe is autókával megy...

Vagy nincs igazam?



2012. aug. 9. 09:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy alig fél éves kutyának bőven tudnia kellene, mi az a tiltás és az irányíthatóság. Hogy most nem rohansz után, most nem rántasz el, most visszajössz és rám figyelsz. Minél tovább hagyod, hogy rángasson, annál jobban fogja csinálni. Addig neveld, amíg még többé-kevésbé kezelhető méretű, mert később sokkal nehezebb lesz.
2012. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én orvosom azt mondta:

"Napi 8 km intenzív séta a természetben? Az igen! Bárcsak minden ember mozogna legalább ennyit!"

2012. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
# 9, egy évesen kezded el tanítani? Hát én a most 9 hetes kutyámmal 1 éves korára kb. egy E/4-es vizsgát tervezek letenni és már most is póráz nélkül sétáltatom. Dehát mindenkinek mások a céljai. Az első kutyámmal 10 hónaposan kezdtem el megfelelően foglalkozni, előtte sajna rossz sulit választottunk. Az új kutyusnál nem követem el azt a hibát, hogy "ráérünk még a tanítással". Persze egész más a követelmény egy babakutyával mint egy felnőttel szemben, de pont ez az időszak az, amikor szivacsként szív be mindent a kiskutya agya és ezzel lehet megalapozni a későbbi komoly elvárásokat.
2012. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Theia, már miért ne lehetne tempósan sétálni a kutyával? A kutya azt csinálja amit te akarsz már ha jólnevelt. Miután elvégezte a dolgát, simán lehet vele "tempósan sétálni"

Kérdező, a kutyasétáltatás valóban nem sport (a szomorú az, hogy egyes beképzelt emberek a kutyás sportokat sem hajlandók sportnak nevezni!), viszont az orvosod buta ha nem értékeli. Ez nagyon egészséges elfoglaltság.

2012. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nekem úgy tűnt, hogy egy átlagos kutya kényelmes, alap séta tempója nagyjából egy kezdő kocogó ember sebessége. És még így is marad ideje előre futni, lemaradni, oldalra szaglászni. Ha eröltetett tempóban sétálunk, azt a kutyánk meg se érzi, ugyan úgy jön-megy kering mindenfele, mintha kézenfogva andalognánk a párommal.
2012. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
9-es vagyok.: mi nem járunk se oviba, se suliba(könyvekből próbálok tanítgatni neki pár egyszerűbb, de azért fontos dolgot), és nem rajtam múlik, mert anyám nem hajlandó felhívni azt a nyomorult kutyaiskolát. pedig azt is felajánlottam, hogy én érdeklődök, de az se jó neki. meg igazából mindenkinek van dolga, és nem tudunk annyit törődni vele, ahogy kéne( ne kérdezzétek, hogy akkor miért van kutya, mert anyám hozta ide, hogy legyen)
2012. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Aki szerint nem elegendő testmozgás, az mutassa be, hogy megsétáltatja a kutyáját, azon kívül még mozog valamit azon kívül elvégzi a munkáját és törődik a szeretteivel, barátaival. Mutassa csak szépen be!! Így elég nehéz hinni neki.


Szerintem bőven elég mozgásnak ennyi. Kicsit fuss vele maximum.

2012. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Aki lepontozott, melyik résszel nem ért egyet?


Ma sokan 10-14 órát dolgoznak, hogy el tudják látni a családot pénzzel. Miután hazaestek a munkából, hulla fáradtan, még törődni kellene a családdal. Hétvégén megpróbálják ellátni a házimunkát, és esetleg elmennek valahova közösen.

De álombéli esetben is elvesz egy csomó időt a munka, a család ellátása, a házimunka és a gyermekekkel töltendő idő.


Nem otthon végzett testmozgás másfél - két - három órát is elvehet a napból. Ezen kívül a kutyasétáltatások mondjuk kettőt. Aludni is kellene, ez vegyen el zuhanyzással mindennel együtt 8 órát. Ez már 14. Ha valaki 8 órát dolgozik csak, ami álom manapság, akkor is úttal együtt 9-10. Hupsz, asszem 24 óránál tartunk és az illető nem evett, nem szólt hozzá a szeretteihez és nem csinált semmit a lakással, lakásban.

2012. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Aki szerint nem elegendő testmozgás, az mutassa be, hogy megsétáltatja a kutyáját, azon kívül még mozog valamit azon kívül elvégzi a munkáját és törődik a szeretteivel, barátaival."


He? :D Nem arról beszélünk, hogy kinek mennyi szabadideje van, hanem arról, hogy a séta lehet e testmozgás?

Senki nem mondta, hogy sportolnod kell, ha nincs rá időd.

2012. aug. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Pont azért lehet testmozgás a séta, főleg, hogy lehet kocogni is közben, néha kell húzni is közben, mert másra úgysincs ideje egy átlagos embernek. Szerintem.

Lehet mondani, hogy nem elegendő testmozgás, de aki mondja, az bizonyítsa is be, hogy a nap 25-26. órájában tud még ezen felül is mozogni...

2012. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!