Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne a legjobb?

Melyik fajta lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Családi házba 2kutya mellé (német juhász keverék, csivava) kinti-benti kutya mindegyik.

Olyan kutyát szeretnék amelyik jól kijön más kutyákkal,könnyen szocializálható, nyugodt de ugyanakkor élénk és játékos. Szeretnék vele minden sportot de legalábbis a legtöbbet kipróbálni, a frisbee-t pedig verseny szinten űzni, valamint rengeteg trükköt tanítanék neki, legyen könnyen tanítható. Napi 1 óra intenzív mozgást biztosítok neki, +egy min. félórás séta a többi kutyával szabadon, +1 óra szellemi foglalkozás.

Magamról annyit hogy nagyon szeretem a kutyákat, sportos típus vagyok heti 1x lovagolni járok ahova ezt a kutyust vinném (a nj keverék a páromé de mindig viszem őt is a közös sétákra, a csivava pedig az én gyerekkori kutyám már 14éves), szeretek úszni, reggelente futni kutyástul(canicross), állatorvosi aszisztens vagyok és van egy kutyakozmetikám ahová a csivava és ez a kutyus is elkísér(ezért akarok olyan kutyát aki nyugodt így megnyugtatva a klienseket, de szeretném ha nagyon játékos és atletikus is lenne egyben).

Már rengeteget olvasgattam a fajták után az álmom egy border collie, de talán túl sok lenne nekem ahogy itt is olvasgattam elég időigényes kutya.

A másik amit nemrég találtam az a rövidszőrű collie(skót juhászkutya).

Mit gondoltok a kettő közül melyik felelne meg vagy ha tudtok más fajtát ajánlani azt megköszönném :)



2012. aug. 9. 11:19
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Elég ritka a rövidszőrű collie tenyésztő.

A border collie szerintem sok nekem nem akarok olyan kutyát vállalni aminek nem biztosíthatom a neki járó életet. Bár tény hogy ez a kutya az álmom gyönyörű kutya és nagyon okos, de a husky a kedvenc fajtám külsőre de nekem nem ilyen önálló típusú kutya kell. Talán egyszer ha máshogy lesznek a dolgaim akkor lehet mindkettő de most nem vállalok ilyen rizikót. Arra is gondolnom kell ha majd jó pár év múlva mikorra már ez a kutya idősebb lesz de még mindig igényeli a sok foglalkozást akkor lesz talán gyerek a háznál és akkor egy border nem kapná meg azt amit megérdemel, bár a leírtakat szeretném akkor is tartani de hát ezt így előre nem lehet tudni mi lesz akkor még.

[link] ezek a kutyák tetszenek :)

2012. aug. 9. 12:02
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
A mudi képes a végtelenségig nyugodtan feküdni, aztán pörögni ha kell. Tapasztalat. Az a különbség, hogy neki a gazda a mindene, míg a bordernek a munka. Kinek mi a szimpi. Én még nem láttam olyan bordert amelyik képes volt sokáig nyugodtan maradni. Van aza tpipkus testtartása amivel terel, na azzal képes egy labdá bámulni egész nap, vagy ha megpillant egy kerítés mögött 500 méterre 1 darab birkát akkor ott fog fel és alá rohangálni amíg hőgutát nem kap. Járunk munkakutyák közé, és hát én ezt vettem észre. Nekem ez nem jön be, de nem kell rám hallgatni, én elfogult vagyok a mudival szemben. :) A rövidszőrű skótjuhászt is ajánlom, de szerintem az elég ritka lehet.
2012. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Na igen ami leginkább megfogott a mudiban az az volt hogy sok helyen azt olvastam hogy nagyon gazdás, ami nagyon tetszik és igen a borderben nekem sem tetszik az hogy ha labdát lát akkor a gazdi már nem annyira lényeges.

A fehér mudi nagyon tetszik :)

A rsz collie meg tényleg elég ritka és sokkal kevesebbet tudok róla mint a többi fajtáról.

Mindenképp valamilyen terelő fajtát szeretnék, mert azok könnyen taníthatók és szeretnek tanulni, általában elmondható hogy pörögnek ha kell de nyugodtak is ha ez kell hisz a terelés során is mikor terelni kell akkor mindent beleadva terelték a nyájat de ha a juhász úgy kívánta akkor vártak a következő feladatra nyugodtan.

Melyik mudi kennel lenne jó szerintetek?

[link] Nekem az ő kutyái tetszenek tudom h nem a tipikus mudit tenyészti de nekem a nagyobb nem annyira göndör szőrűek tetszenek.

2012. aug. 9. 12:13
 14/37 anonim ***** válasza:
Róluk még nem hallottam, az oldal alapján viszont munkára nem tőlük vennék, lehet csak rég frissítették és vannak már eredményeik, ennek utána kéne járni. A netboardon van külön mudis fórum ott kérdezz körbe vagy csak olvass vissza.
2012. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
51%

Ha jó idegrendszerű, egészséges mudit szeretnél, akkor innen:

[link]


Vannak más tenyésztők is ahol születnek jó kölykök, de sokkal nagyobb lutri. Náluk homogén az állomány, egészséges és stabil kutyáik vannak. Munkában láttam már nem egy kölyküket és garantáltan szuperek.


Munkavonalú rsz. collie meg szerintem nincs mivel magát a collie-t sem tenyésztik már egy ideje munkára. Én akivel eddig találkoztam rsz. collie mind lagymatag volt.


Kedves mudis: egy border - akár hiszed akár nem - tud nyugis lenni ha kell. Azokkal akikkel te találkoztál vagy neveletlenek vagy a gazdájuk nemtörődöm vagy idegrendszerileg nem stimmelnek. Egy jó border fekszik, pihen ha kell, és dolgozik ha a gazda kéri. Az más kérdés, h nem egygazdás. De mint mondtad kinek mi a szimpi. Ám az nem igaz h labdát lát és megszűnik a gazda. Egy border a munkáért dolgozik ez így van. Nála az a kihívás h azt elérd h ő csakis veled együttműködve szeressen dolgozni. Ilyen szempontból sokkal nehezebb dió mint egy full handler-fókuszos kutya.

2012. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Azt nem én mondtam, hogy megszűnik neki a gazda. Én úgy értettem, hogy képes akár egy labdáért megbolondulni egész nap. Arról pedig, hogy mit tapasztalok, nem én tehetek. Én csak elmondtam a tényt amit láttam. És nem neveletlen kutyák voltak. Versenyzők, tenyésztők, iskolába járók kutyái stb... Nem minden kutya ilyen, de ott ahova én járok csak egyet ismerek aki számomra elfogadható ilyen szempontból. Ő terelő világbajnok...
2012. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Én agilityzek ahol azért elég sok és sok helyről származó border van és azért nem jelenteném ki h ilyenek. Tény, van ilyen is, de arra úm. rá van hagyva. Ahogy ismerek olyan mudit is aki meglátja az agility pályát és megszűnik a külvilág számára. És teszem hozzá kva jó kutya! Csak annyit érzek, h ezek a dolgok nem hibák - csupán egyéni preferencia h kinek mi kell. De semmiképpen sem negatívum ha egy kutya ilyen.


Melyik terelő világbajnok edz Magyarországon??

2012. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Nem tudom a nevét és szerintem nem itt lakik csak látogatóban volt.

Persze, hogy mindenki mást szeret de pont a kérdező írta, hogy neki olyan kutya kell aki nyugton tud maradni, ezért említettem, hogy ez gyakori a bordernél.

2012. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Az ember neve nem érdekel, azt kiderítem ha nagyon érdekel, de a kutyára kíváncsi lennék... :o) Mármint a terelő világbajnokéra. De nem Becca az ugye?
2012. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs :/ , nem sokat beszéltünk, azért emlékszek rá mert megdicsérte a kutyámat xD, és utána lettem figyelmes, hogy az ő kutyája valahogy más mint amit megszoktam. De ez 1-2 éve volt már.
2012. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!