Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne a legjobb?

Melyik fajta lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Családi házba 2kutya mellé (német juhász keverék, csivava) kinti-benti kutya mindegyik.

Olyan kutyát szeretnék amelyik jól kijön más kutyákkal,könnyen szocializálható, nyugodt de ugyanakkor élénk és játékos. Szeretnék vele minden sportot de legalábbis a legtöbbet kipróbálni, a frisbee-t pedig verseny szinten űzni, valamint rengeteg trükköt tanítanék neki, legyen könnyen tanítható. Napi 1 óra intenzív mozgást biztosítok neki, +egy min. félórás séta a többi kutyával szabadon, +1 óra szellemi foglalkozás.

Magamról annyit hogy nagyon szeretem a kutyákat, sportos típus vagyok heti 1x lovagolni járok ahova ezt a kutyust vinném (a nj keverék a páromé de mindig viszem őt is a közös sétákra, a csivava pedig az én gyerekkori kutyám már 14éves), szeretek úszni, reggelente futni kutyástul(canicross), állatorvosi aszisztens vagyok és van egy kutyakozmetikám ahová a csivava és ez a kutyus is elkísér(ezért akarok olyan kutyát aki nyugodt így megnyugtatva a klienseket, de szeretném ha nagyon játékos és atletikus is lenne egyben).

Már rengeteget olvasgattam a fajták után az álmom egy border collie, de talán túl sok lenne nekem ahogy itt is olvasgattam elég időigényes kutya.

A másik amit nemrég találtam az a rövidszőrű collie(skót juhászkutya).

Mit gondoltok a kettő közül melyik felelne meg vagy ha tudtok más fajtát ajánlani azt megköszönném :)



2012. aug. 9. 11:19
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Magyar egyáltalán?
2012. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Az én sportos mudim ( mert van egy sportos meg egy terápiás) innen van: Köves-bérci Betyár Kennel, Nyírségfia Pisze babák. Most szeptemberben születnek kölykei megint. Eddig az összes kiképző és agilitys nagyon, nagyon dícsérte a kutyámat, s szerintem is kiemelkedően gyors, pörgős, ám ha nem kell dolgozni, akkor fekszik a kis párnáján, mert egyébként párna-mániás. :D

[link]

Ha sportokat akarsz kipróbálni, a mudi a legjobb, mert a mudival mindent eredménnyel lehet csinálni. E mellett pedig ugyanaz a kutya kiváló családi kedvenc.

2012. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Ki a tiéd? Cserfi vagy Csincsi?
2012. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Csincsi :P
2012. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Hehe, én Cserfit ismerem közelebbről ill. a tenyésztőt. :o))
2012. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Magyar agár. Nem olvastam végig a kommenteket, csak átfutottam már a végét, hogy ezt mondta-e valaki.

Halál nyugodtak, amikor pihenni kell, de egyébként sportosak nagyon. Az angol agarat (=whippet) is mondanám, de a magyar masszívabb, nem annyira törékeny, úgyhogy inkább azt. A fajtamentőknél is vannak gyönyörű kutyák.

2012. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
2012. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Az angol agár nem egyenlő a whippettel!!!

Az angol agár a grey hound ha úgy tetszik. A whippet meg whippet.

2012. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
De az agárral mióta lehet versenyszerűen sportolni frizbit meg ilyeneket (megvédeni még talán megvéd)? Nem azt mondom, hogy az agár nem jó kutya, de nem egy mániákus sportkutya ha nem a futásról van szó...
2012. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, megvédős, az másik kérdésnél volt elvárás. No de a kérdező akkor is frizbizni szeretne.
2012. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!