Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne a legjobb?

Melyik fajta lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Családi házba 2kutya mellé (német juhász keverék, csivava) kinti-benti kutya mindegyik.

Olyan kutyát szeretnék amelyik jól kijön más kutyákkal,könnyen szocializálható, nyugodt de ugyanakkor élénk és játékos. Szeretnék vele minden sportot de legalábbis a legtöbbet kipróbálni, a frisbee-t pedig verseny szinten űzni, valamint rengeteg trükköt tanítanék neki, legyen könnyen tanítható. Napi 1 óra intenzív mozgást biztosítok neki, +egy min. félórás séta a többi kutyával szabadon, +1 óra szellemi foglalkozás.

Magamról annyit hogy nagyon szeretem a kutyákat, sportos típus vagyok heti 1x lovagolni járok ahova ezt a kutyust vinném (a nj keverék a páromé de mindig viszem őt is a közös sétákra, a csivava pedig az én gyerekkori kutyám már 14éves), szeretek úszni, reggelente futni kutyástul(canicross), állatorvosi aszisztens vagyok és van egy kutyakozmetikám ahová a csivava és ez a kutyus is elkísér(ezért akarok olyan kutyát aki nyugodt így megnyugtatva a klienseket, de szeretném ha nagyon játékos és atletikus is lenne egyben).

Már rengeteget olvasgattam a fajták után az álmom egy border collie, de talán túl sok lenne nekem ahogy itt is olvasgattam elég időigényes kutya.

A másik amit nemrég találtam az a rövidszőrű collie(skót juhászkutya).

Mit gondoltok a kettő közül melyik felelne meg vagy ha tudtok más fajtát ajánlani azt megköszönném :)



2012. aug. 9. 11:19
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Bocs de az agarak nem tetszenek, ez van ez ízlés dolga.

Az aussiehoz mit szóltok, nyugisabb mint a border és páran ajánlottatok a bordert akkor az aussienak talán pont elég ennyi???

2012. aug. 9. 22:45
 32/37 anonim ***** válasza:
Tökéletes az is. :) De elég drága...
2012. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó az aussie! Viszont megint javaslom, próbálj munka vonalú kennelt választani, fizikailag is, mentálisan is jobban bírják a kemény munkát.
2012. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs aussieból munkavonalú kennel. De Németországban pl. már találsz ;o)
2012. aug. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Esetleg sheltie?
2012. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
sheltie - kicsit kicsi, meg szerintem neki is több mozgás kell nem??
2012. aug. 15. 14:43
 37/37 anonim ***** válasza:
Szerintem te túlmisztikfikálod ezt a lemozgatás/fárasztás dolgot. Te tökre elbírnál egy borderrel el is. Egy sheltienek meg nagyon nincs nagy mozgásigénye, pláne nem azoknak akiket Magyarországon lehet kapni. De tudod mit, kölcsön adom neked egy hétre a munkaborderemet...próbáld ki. Komolyan. Nem olyan nagy was ist das mint gondolod.
2012. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!