Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskómnak az emlői csordultig...

Tacskómnak az emlői csordultig vannak tejjel, lassan a földig lógnak! Viszont a pocija normál méretű, nem nőtt, szerintünk nincs benne kiskutya. Akkor mi ez?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 09:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
28%
Utolsónak: te is:D
2009. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%
Köszi XD :D
2009. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10.58.

Te egy kis problémának tartod, ha a kutya emlőiből folyik a tej és lassan földig lógnak?

Igenis megéri hamar orvoshoz menni, nekem is többször volt, hogy azzal menten el az orvoshoz, hogy "nem tetszik nekem a kutya", kicsit levertebb mint máskor, nem úgy megy, nem úgy eszik.

És a kivizsgálás után nagyobb baj derült ki, amivel, ha később megyek, akkor a kezelés is nagyságrendekkel többe került volna.

Szerintem az az okos ember, aki inkább beruház néha pár ezer forintot egy kivizsgálásba, mint utána súlyos tíz-százezreket egy későn felismert betegség kezelésébe.

2009. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszönet azoknak a válaszadóknak akik a kérdésre válaszoltak nem pedig modortalanul ítélkeztekegy ismeretlen emberen!Nem sokan tartanak annyi állatot mint én,és olyan körülmények közt mint én!A tacsit is kidobta valaki én fogadtam be!Csak feltettem egy kérdést és nem arra válaszoltak,hanem kiosztottak!

Egy szóval sem mondtam,hogy nem viszem dokihoz!

2009. júl. 21. 11:11
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Az álvemhesség

Mi az az álvemhesség?

Az álvemhesség a kutyákra kifejezetten jellemző állapot, aminek során a szuka kutya szervezetében a vemhességhez hasonló hormonális változások mennek végbe, és ehhez kapcsolódóan az állat viselkedésében és szervezetének működésében is változások következnek be.


Mikor alakulhat ez ki?

Az álvemhesség tünetei rendszerint 6-12 héttel a tüzelés után jelentkeznek. Ha a kutyája már egyszer átesett az álvemhességen, nagyon valószínű, hogy ez többször is megismétlődik, akár minden tüzelés után.


Milyen jelek utalnak az álvemhességre?

Mivel az álvemhesség jelentkezhet enyhébb, illetve súlyosabb formában is, a tünetek intenzitása is igen széles skálán mozoghat. Jellegzetes esetben az alábbi változások jelzik az álvemhesség kialakulását:


Vackolás- a kutya a takarókból, pokrócaiból védett vackot próbál építeni magának.

Játékok szeretgetése- a kutya a labdáit, plüss állatait vagy akár cipőket és egyéb tárgyakat maga köré gyűjti, tisztogatja, úgy viselkedik, mintha kölykei lennének

Az emlők megduzzadása- az emlők változó mértékben megnagyobbodnak, megnyomásukra tej ürülhet belőlük.

Az emlők gyakori nyalogatása .

Mit tegyek, ha a kutyám álvemhes?

Ha az álvemhesség jeleit veszi észre kutyáján, kérjük keresse fel állatorvosát, aki felírja kutyájának a megfelelő gyógyszereket az állapot kezelésére. Még a gyógyszerek alkalmazása mellett is legalább 1-2 hét mire a tünetek teljesen megszűnnek. Az alábbi módszerek alkalmazása meggyorsíthatja az álvemhesség lezajlását:


A labdákat, játékokat átmenetileg vegye el a kutyától.

Kevesebbet simogassa a kutyáját, ugyanis a dédelgetés fokozhatja a tejelváélasztásért felelős anyagok termelődését,és így az állapot rosszabbodásához vezet.

Csökkentse felére kutyája eleség adagját, és éjszakára korlátozza a vízfogyasztást..

A sok mozgás felgyorsíthatja a javulást. Vigye kutyáját nagy sétákra, labdázzon vele többet!

Ha a kutya intenzíven nyalogatja az emlőit gallért szükséges rátenni, ugyanis ezzel stimulálja a tejtermelést.

Ne masszírozza az emlőket, ugyanis ez is csak fokozza a tejtermelést!

Borogatás

Milyen betegségeket okozhat az álvemhesség?

A nagy mennyiségben termelődő, és az emlőkben pangó tej emlőgyulladást válthat ki. Ennek jele az emlők fájdalmassága, kemény csomók megjelenése és az emlők bőrének kipirulása. A folyamatot láz, bágyadtság is kísérheti. Ha ilyen tüneteket észlel, kérjük azonnal keresse fel állatorvosát.


Egyes kutatások azt mutatták ki, hogy a gyakran álvemhes kutyákban gyakrabban alakul ki az emlők daganatos elváltozása, és a méhgyulladás is.


Az ivartalanítással megszüntethető az álvemhesség?

A már kialakult álvemhesség lefolyását nem változtatja meg az elvégzett ivartalanítás, azonban a későbbi álvemhességeket biztosan megelőzi. Emellett a méhgyulladás és az emlődaganatok kialakulásának valószínűsége is csökken az ivartalanított kutyákban. Így mindenképpen érdemes megfontolni az ivartalanítást (nemcsak) a gyakran álvemhes kutyák esetében, ugyanis a néhány napig tartó kellemetlenséggel esetleg súlyos betegségeket előzhet meg.

2009. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%
Álvemhes. Nálunk a dobdermann elrabolta cicamama kölykeit és megpróbálta szoptatni őket. Érdekes volt!
2009. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
29%

Az összes idiótának, akik szerint nem probléma és a kérdezőnek is:

ha a ti melleitekből folyna a tej és egyre nehezebbek lennének, az sem lenne probléma????

A kérdezőnek: hát remélem is, hogy ilyen körülmények között nem tartanak sokan kutyát, mint te.

ORVOS. Míg délelőtt fél 10- től a hülye kis kérdésedet írogatod, nyugodtan elhúzhatnád a segged a dokihoz, hogy időben sorra kerülj.

2009. júl. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
41%

Ez a főttkrumplis hozzászólás a legidiótább. Ez lassan vicc kategória.

utolsó voltam.

2009. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
46%
Hát igen, a főtt krumplis szerintem is tragikusan ostoba volt. Ennyi erővel haribó gumicukorral is diétáztathatnánk a daganatos kutyánkat. Jézus!!!
2009. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
43%

Én nem tudom miért kell most így felháborodnotok.

Nekem is volt álvmemhes kutyám. Be is szartam. Az orvosunk igazándiból semmit nem csinált. Kapott egy gyulladássökkentő inekiót mert begyuladt az egyik csöcse. De szépen lecsengett,nem halt bele,nem lett méh gyulladása.


Nem feltétlen szükséges dokihoz rohanni szerintem. Bár mindenki maga dönt,és normális ha félti a kutyáját.


Egyébként halottam már én is ezt a főtt krumplis dolgot,de nem alkalmaztam mert hülyeségnek tartottam. :)

De ezek szerint csak lehet benne valami.

2009. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!