Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tetszik a kutyám?

Hogy tetszik a kutyám?

Figyelt kérdés

Őszinte véleményeket várok. :)


Szerintem gyönyörű kutya, teljesen odáig vagyok érte. :) 1 éves múlt nemrég a Drágám :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2012. aug. 15. 18:07
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy törzskönyv nélkül is elviheted kiállításra! Mi is így jártunk a kutyánkkal amíg kölyök volt és a Meoe éppen nem törzskönyvezett. De utólag megkaptuk :)
2012. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
#10: igen, én írtam azt a kérdést, de igazából csak kíváncsiságból. Nem tervezek a kutyával sem szaporítást, sem kiállítást, mindössze arra voltam kíváncsi, hogy valóban nj-k lehettek-e az ősei, tök mindegy, hogy a szomszédé, vagy éppen tenyésztett munkakutya, de német juhász-e az őse. Megkaptam a választ, most pedig tetszésnyilvánításra vagyok kíváncsi :))
2012. aug. 16. 11:56
 13/33 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem szeretem őket, de a gazdinak biztosan jó és szép:)
2012. aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
én különlegeset nem látok benne, mindegyik kutya szép számomra :) de persze enyém a legszebb :DDDDDDDD
2012. aug. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Igeeeen, olyan kis szépséges, és okos, ügyes, egyszerűen imádom *.* Nem lehet rá haragudni, vagy csak 2 másodpercig :) És már kezd kialakulni köztünk a kötelék is, egyre jobban engedelmeskedik nekem, és bújik, szeretget, óó, én is hogy meg szoktam dögönyözni *.* :)))
2012. aug. 17. 10:46
 16/33 anonim ***** válasza:
mióta a tiéd amúgy? csak kíváncsiságból :))
2012. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Szeptemberben lesz egy éve, hogy hozzánk került :))
2012. aug. 18. 11:28
 18/33 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen saját kutyám. Nekünk a 2 kutyánk a családé közösen. Nincs egyetlen egy gazdája, az egész család a gazdája, és ezt ők is tudják. ;) Én sem rajongok a németjuhászokért, mert ért egy baleset e fajtával. Az a kutya még most is él, igaz már 15 éves, de akkor is olyan mint egy 7 éves, és rettegve megyek el a kerítésük előtt. De a Te kutyád biztosan nem olyan, gratulálok hozzá! ;)
2012. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Nem bántja az embereket, de kicsit vehemensen megy oda szaglászni, meg felugrál... Pörgős egy egyed, szóval ez az oka, de akkoris ijesztő, mikor rohan oda az éppen bejövő vendéghez... :D Nem szeretném soha, ha megharapna valakit, akkor teljesen kiábrándulnék a kutyából, és az sem érdekelne, ha kínok között szenvedve aludna el... Fú, de ne is beszéljünk ilyenekről, szerintem nem fog soha bántani senkit. :)
2012. szept. 6. 21:17
 20/33 anonim ***** válasza:
78%

Ne istenítsd soha a kutyádat. Engedd meg, hogy kutya legyen, kutyaösztönökkel.

Abból vannak nagy tragédiák, hogy némelyik gazda emberiesíti a kutyáját. Mert akkor fel nem tételeznéd, hogy az a kis aranyos megharapna bárkit is. Aztán jön a hír, hogy szétszedtek kutyák csecsemőt, stb...

Tudomásul kell venni, hogy ha a kutyában van vadászösztön, akkor bizonyos lényeket zsákmányállatnak nézhet: ilyen a csecsemő, nem teljesen kutya kinézetű kutya (pl. ezek a kis kitenyésztett játékkutyák, csivavák, stb...), részeg ember, bottal botorkáló ember...

Szomszédban van egy nagy maci bernáthegyi, a légynek se ártana, de én már rohantam ki hozzá amiatt, mert nyitva hagyták a kaput és neki akart menni egy bottal araszoló néninek. NEM EMBERNEK NÉZTE, HANEM ÁLLATNAK. Ennyi.

Kezeld a kutyádat kutyaként és akkor nem fogsz csalódni benne. Óvatosabb leszel.

Én szörnyű áron tanultam ezt meg. Egy menhelyen egy fél éves kutya leharapta egy egész pici kutyának a fejét. Én addig csak azt tapasztaltam, hogy az anyai ösztön még akkor is felébred a kutyákban, ha más fajhoz tartozó kölyökállatról van szó. Láttam is, ahogy a macskagyűlölő kutyám babusgatta a hozzánk bedobott pici cicát.

Sose hittem volna, hogy egy alig fél éves szuka kölyök kutya megölhet egy pici kutyát. A baj az volt, hogy valami szörnyűségesen csúnya kis csivavaszerű kiskutya volt, aki inkább nézett ki patkánynak, mint kutyának, és biztos vagyok benne, hogy a nagykutya tényleg nem kutyának hitte. Nem tudom mással magyarázni. Ha nem istenítem annyira a kutyákat, tudnom kellett volna, hogy zsákmánynak nézheti. Megakadályozhattam volna ezt a szörnyűséget. Igazából én öltem meg a picit, mert kiengedtem a kis ketrecéből és egy időre felügyelet nélkül hagytam a többi kölyök kutya közt.

Azóta tudom, hogy ugyanez megtörténhet csecsemővel is. Abszolút nem emberszerűek, főleg nem a sírásuk.


Másik eset, amikor haraphat a kutya, ha fél, ha sarokba szorítják. Főleg, ha nem elég kiegyensúlyozott, szocializált. A gazda felelőssége, hogy tudja, a kutya hogy reagál váratlan emberekre, helyzetekre. Nekem van olyan kutyám, akinek a közelébe pici gyereket is lehetne engedni (de felügyelet nélkül nincs az a kutya), viszont van olyan, akinek még a közelébe se engedném a gyereket. Bár ez gyerekfüggő is. Egy érett, állatszerető kisgyerek még ezt a kutyámat is megközelítheti, volt már rá példa, de közben folyamatosan felügyeltem a kislányt.

Nem a kutya hibája, ha tragédia történik - legalábbis nem ezt tapasztaltam.

2012. szept. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!