Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan állatorvos, aki...

Serenity-cica kérdése:

Van olyan állatorvos, aki Kistarcsára most kijönne? Vagy valaki a környéken, akinek kifizetem a benzint és elvisz? Akár holnap?

Figyelt kérdés
szulunk eppen. 2 oraval ezelott a testhomerseklet 36.8. azota vajudunk is, tolas, feszites, szapora legzes, rangatozas, neha felakadt szemek, de ennyi.... kicsi sehol es most mar komolyan aggodok. autonk most nincs, en nem tudom elvinni. vagy valaki a kornyeken akinek kifizetem a benzint es elvisz?

2012. aug. 20. 00:14
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
megirom es koszonom a jo tanacsokat. amugy meg utannaolvastam, de mindenki mast mond meg mindenhol mast irnak... folyasa csak atlatszo van, de az mar par napja. neha az atlatszo tejszeru es nem budos. holnap mar lesz az en dokim is, de o is turelemre intett. ha legalabb tudnam mikor parzott be... :-( rakok fel majd kepeket ha vegre meglesznek :-) ja! es stafford kiskutyakat varunk.
2012. aug. 20. 09:45
 12/30 A kérdező kommentje:

[link]

amugy eddig ezt talaltam a legjobb oldalnak a legtobb tanaccsal.

2012. aug. 20. 09:46
 13/30 A kérdező kommentje:
amit most kaptam leirasbol: neki 0,4-el kevesebb a homerseklete, mint az alsohatar, de ejszaka mertem. 2x-is. nem jarkal meg mocorog. csak fekszik es most neha morog is (nyugosen. enni nem eszik vagyis csak nehany falatot. oklendezes volt, de hanyas nem. feszket nem epit. amit en alateszek azt is elrugja maga alol es inkabb a hideg jarolapon feszik... elles folyamata: hasizom feszules volt szerintem (mintha pumpalna). ezt nem ertem: a vízhólyag megjelenése a pérarésben. Problémák az ellés során: az anya hirtelen elesetté, bágyadttá válik (- ez is volt, de aztan aludt egy kicsit es semmi baja nem volt utanna. viszont folyamatosan rofog es nyoszorogni is szokott.
2012. aug. 20. 10:01
 14/30 anonim ***** válasza:

A vízhólyag megjelenése a pérarésben szerintem a magzatburok lesz, általában burokban jönnek a világra a picik,és valóban úgy néz ki, mint egy vízhólyag. Írtam már, ez többször visszahúzódhat, majd egyzserre csak már nem húzódik vissza, hanem a szuka folyamatosan nyalogatni fogja magát, és világra segíti. Ne ilyedj meg, a magzatburkot a fogaival szakítja fel, és rögtön meg is eszi, a picinek nem lesz baja. A köldökzsinórt is szépen elrágja majd, ez is durvának tűnik kívülről.

Ja!

Sajnos, fel kell készülnöd a rosszabbik esetre is, ha az anyai ösztönök nem megfelelőek, vagy a kutya túl fiatal-öreg, vagy esetleg sokkban van a szülés miatt, akár a kölyköt is megeheti:(

Figyeld folyamatosan, ma már biztos szültök!

Mégegy:Annyira meleg van,szerintem ezért nem akar pokrócra feküdni, de a kicsiket mindenképpen tedd majd törülközőre, vagy pokrócra, ha meglesznek. Infra most nem kell, 35 fok meleg van kinn is, a lakásban is biztos lesz vagy 28, úgyhogy nem fognak megfázni, csak ne a puszta földön feküdjenek.

/amúgy az infrát nem nagyon értem, hiszen vannak a kóbor kutyusok, télen a szabad ég alatt ellenek, a kicsiknek meg az égegyadta világon semmi bajuk nem lesz./

2012. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Jaj, nem írtad, megkérdezem: A kutya nyalogatja a péráját?

Szerintem EZ a legmegbízhatóbb jele az ellés elindulásának!

Akár órákkal előre is nyalogatja már, a tágulást könnyíti vele, de ha elkezdi, az biztos a szülés jele. Ha még nem nyalogat, pihenj kicsit, hosszú lesz a nap.:)

2012. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Hogy hogy nem tudod mikor párzott?


Egyébként az infra nem azért kell, hogy meleget adjon, hanem azért, mert az infravörös fény fertőtlenít, és kiszárítja a tüdőbe került vizet.


Jó lenne, ha csinálnál a kutyának egy állandó helyet, pl. egy nagyobb fialóládát, mert fontos, hogy legyen egy háborítatlan, nyugodt hely, ahol világra hozhatja a kölyköket. Később is fontos, hogy ezen a helyen legyenek a kölykök, ne csak úgy szabadon. Az infralámpa beszerzése is fontos lenne a fentiek miatt.


Nem akarlak bántani, de valóban elég felkészületlenül ért a dolog. Remélem van valaki aki tud majd segíteni, mert nem csak az interneten, de itt is elég ellentmondásos válaszokat fogsz kapni.


A fialáshoz, a kiskutyák neveléséhez kell egy bizonyos szintű anatómiai ismeret, és nevelési rutin. Bízzunk benne, hogy minden rendben lesz.


Majd oszd meg velünk, hogy mi történt.

2012. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
elküldtem neked p.ü.-ben a doki számát. Megbizható, és korrekt. nekem amikor ellett a szukám volt, hogy pizsamában jött ki:))))
2012. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Hahóóó, mi van veletek? Én már itt tűkön ülök, biztos a többiek is.Írj, ha lesz egy kis időd.
2012. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
71%

Első válaszoló vagyok újra, én javasoltam a taxit.

Szólnék még egyszer a kérdés kiírójához, és előre kérem, hogy ne sértődjön meg, nem az a célom, hogy megbántsam, még ha néha a hangvétel nem is lesz túl barátságos.


Azt írtad, hogy nem jó megoldás a taxi mert nagyon drága. Hát ezen nem kicsit meglepődtem, mert olyan kétségbeesve és tanácstalanul írtad le a kérdést meg azt, hogy kifizetnéd a benzint csak valaki vigyen be titeket... hát tudod ez nálam úgy működik, hogy ha ne adj' Isten úgy látom, hogy a kutyámon én már egyedül nem tudok segíteni és sürgősen dokira volna szükségünk akkor bizony nálam pénz nem számít, csak minél előbb legyünk hozzáértők kezében.

Hidd el marhára nem vagyok eleresztve anyagilag, de ha ezen múlik a kutya élete akkor hónapokig csak zsíros kenyeret majszolok, de kicsengetem az árát.

Szóval ha nagy a gixer, fogalmad sincs, hogy mi történik és azt látod hogy a kutyád nem lélegzik rendesen hanem csak piheg, és egyáltalán nem vagy biztos benne, hogy ezt a kutyád túléli akkor ne legyen szempont, hogy mennyit fog a doki kérni.


Másfelől írtad, hogy nem rég költöztetek ide és szül a kutyád. Elmesélem, hogy ez nálam hogy megy, hátha segíthet: ha én valahova utazni készülök a kutyámmal pár napra akkor már itthon tájékozódom az ottani ellátási lehetőségekről, elérhetőségekről. Leülök a net elé és kiírom a számomra fontos infókat. Ugyanígy ez történik akkor is amikor költöztünk. Már költözés előtt két héttel kinéztem, hogy hova fogunk járni a kutyámmal, és elmentem lemeózni a helyet, meg váltottam pár szót az új orvosunkkal, tudod amolyan kis jópofizás, bemutatkozás, ilyesmi. Az egész cirka 5 perc volt, elmondtam, hogy két hét múlva költözünk a környékre és szeretném ha onnantól kezdve ő lenne a kutyám orvosa, belefér e az életébe? Elmondtam még, hogy hány éves, milyen fajta és hogy hála az égnek semmi baja, egészséges, de oltás ugye rendszeresen kell, és sosem lehet tudni, hogy mikor üt be a ménkő.. Az én kutyám ugyan kan, de ha szuka lenne és tudom, hogy ellés előtt állunk akkor hatványozottan így menne nálam. Tudnom kell előre, hogy kit lehet akár hétvégén éjszaka is felhívni ha kell.

Nem, nem vagyok paranoiás, nem zaklatom a dokinkat, még sosem zavartam rendelési időn kívül, de tudom, hogy jönne vagy mehetnék hozzá ha a szükség úgy hozná bármikor, és ez számomra biztonságérzetet ad.


Na nem húzom tovább, leírom a lényeget mert már így is túl hosszú lett, elnézésedet kérem érte.

A lényeg, hogy sajnos nem nagyon tűnsz a szememben tudatos és felelősségteljes gazdinak.. írtad, hogy fogalmad sincs, hogy mikor akasztott be neki a kan, lehet, hogy még azt sem tudod, hogy ki az apja a kölyköknek?

Tehát van egy stafford szukád, akit egy ki tudja milyen kan valamikor felcsinált, aki szülés előtt mindenórás de az új környéken lövésed sincs, hogy hol vagy ki segíthetne, és nekem ez itt a lényeg.

Születik most megint egy halom kis keverék, akiknek talán sosem lesz szerető gazdájuk...

Véleményem szerint ivartalanítani kellett volna már akkor a kutyát amikor megtudtad, hogy vemhes, mert ennek így nagyon "szaporító" szaga van..

Azért remélem minden rendben a kutyáddal és a kicsikkel.

2012. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
meg mindig semmi. semmit nem nyalogat. olyan mintha nyalogatna, de nem eri el. kedves kotekedonek: mert ivartalanitsak egy olyan kutyat, amelyiknek nem lehet kolyke??? mert figyeljek arra, hogy mikor illetve ne parozzon be, ha nem lehet kolyke??? nem is tuzelt eddig, ezert sem gondoltam hogy gond lehetne. egy honapja jottunk ide es akkor meg nem latszott szerintem rajta semmi. talan kicsit dagibb volt. es nem szamitana a penz, ha az elete mulik rajta, de most nekunk sincs annyi, mivel osszetortem az automat, amivel a parom dolgozik, igy most amig meg nincs csinaltatva nincs munkaja. meg persze maga a kocsi is penzbe kerul. de ha eppenseggel tudni akarod onnan lesz penzem arra, ha csaszarozni kell, hogy ide a szamitogepszerelohoz beviszem a laptopomat es fel aron eladom neki. utanna elmegyunk autot berelni es elvisszuk a dokihoz. a segitseget arra kertem, hogy ha ejszaka tortenne vagy tortenik valami esetleg ma. holnaptol mar nem kell. 3 kutyank van es eddig sosem tortent semmi ilyesmi. nekem ok az eletem. de mint mondtam nem szamitottam ra, hogy kolyke lesz, mert a regi orvosunk szerint nem lehet neki... ne itelkezz, ha nem tudod a hatteret. ja es szaporitas... volt egy dijnyertes rotweilerem torzskonyvvel. egyszer lettek kolykei, de akkor is egy ismerosom vigyazott ra, mert nem ertek ehhez. es a kolykoket nem eladtam, hanem ajandekba adtam! meg magamnak sem tartottam meg eggyet sem. aztan beleszerettem a staffikba. osszesen 4 van beloluk, de az egyik kan apukamnal. megsem voltak eddig kiskutyak, mert a masik szukanal figyelek. de egy szuka ivartalanitasat ha nem szukseges allatkinzasnak tartom. ha muszaj, mert egeszsegugyi oka van, akkor termeszetesen legyen. humanusabbnak tartom a kant ivartalanitani, mert ott csak elkotik es nem kipakoljak. hogy kiszokik? nem azert rakunk 1 milliot egy keritesbe, hogy utanna kiszokjon rajta. eleve csak miattuk lesz megcsinaltatva jovo honapban. Ja! es kepzeld! macskam is van, amit befogadtam. es kandur es ivartalanitva van. van egy fajtiszta maine coon cicam is. kb. 3 vagy 4 eves o is. azert vettem meg a volt osztalytarsamtol, mert szegeny suket es emiatt kivertek annal a balhet, akitol vettek. de a cicaval mar nem foglalkoztak es o itta meg a levet mindennek. inkabb kifizettem a "karat" es elhoztam a cicat. lany, de meg neki sem volt kolyke. havi szinten csak a kajajuk egy kilo korul mozog. szoval szerintem sokkal tobb penzt aldozok rajuk, mint egy atlag ember. az a kutyam amelyik apamnal van 2 eves koraig volt 2 es fel millioba. utanna mar nem szamoltam. es most sem lenne semmi gond, ha nem tortem volna ossze a kocsim. szoval inkabb hagyjuk az okoskodast meg a zsiroskenyeret!
2012. aug. 20. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!