Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvos azt mondta,...

Az állatorvos azt mondta, hogy kötelező lesz január elsejétől szájkosarat, vagy egyéb harapásgátlót használni a közterületeken. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem ?

Figyelt kérdés

-Ez tényleg igaz?Elég furcsa lenne,ha az utcán mindenhol szájkosaras kutyák sétálnának..

-Minden kutyára kötelező?(az igazságtalanság lenne,ha mondjuk a zsebkutyáknak nem kellene)

-Mire gondolt egyéb harapásgátlók alatt?Mi mással lehet helyettesíteni a szájkosarat?



2012. aug. 20. 19:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, hogy ők mit gondolnak arról, hogy mi él. Amint ez a rendelet hatályba lépett, a korábbi helyi rendeletek ezen kitételei érvényüket vesztették. Akárcsak az egy háznál tartható kutyák darabszámára vonatkozó korlátozások. Ezért mondtom, hogy kinyomtatom és viszem magammal. Nem mintha a mi városunkban előírás lenne a szájkosár a kutyámra, mert eddig sem volt az, de mégis hasznos volt, hogy a helyi rendeletet is magamnál hordom, mert állított már meg rendőr azzal, hogy miért nincs szájkosár a kutyámon! Kb. 10 perc magyarázkodás, jogszabály értelmezés, kutyaútlevélben fajta ellenőrzés után sikerült elérnem azt, hogy békén hagyjon! És még akkor sem ismerte el, hogy nekem van igazam, bepróbálkozott azzal is, hogy "de ez olyan fajtának a keveréke, amire kell". Komolyan gondolkoztam rajta, hogy a származás lap másolatát is magamnál kell tartanom, mert már az ultlevélbe beírt fajta nevet se hiszik el.
2012. aug. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

eddig is az lett volna, de csak buszon szoktam olyat látni, hogy szájkosár van a kutyákon, még Budapesten se szoktam látni, pedig ott nagy a tömeg, és szerintem törvény, de m1. nem hiszem, hogy mindenki fog a kutyájára szájkosarat adni, mert nekünk ilyen van: [link]

belül nagyon meleg, nem bírja a kutya 5 percig se ivás nélkül, ezért nem is szoktuk ráadni, csak buszon...és mi is már találkoztunk rendőrökkel miközben sétáltunk, nem csináltak semmit...

2012. aug. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

[link]


csak az 50 cm nél magasabb marmagasságú kutyákra + roti, pitbull...

2012. aug. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
# 23, te olvasol is, vagy csak írsz?
2012. aug. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 compactegon ***** válasza:

23-as eddig csak 50 centinél magasabb pit bullt látott :)

kérdező milyen fajta kutyád van? itt a VIII-ban csak egyszer szólt rám rendőr szájkosár miatt (amstaffunk van), én meg néztem bárgyún. itt tényleg kötelező ezekre a fajtákra, de hamarosan a bull típusú terriereket törlik a veszélyes kutyák listájáról.

2012. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
A pit már elég régóta nincs listán. Nincsenek kimondottan veszélyes fajták. Főleg az új törvény szerint. A törvény szerint csak egyedileg lesz veszélyes besorolás. Olvasd el az oda vonatkozó szabályozást.
2012. aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

ma 00:12

Én is kinyomtatom valakivel .A kerületünkben él a szájkosaras rendelet még sajnos. Nem vagyok ellene, mert énnálam van mindig a kosár. Az a nylonzacsi és a labdák tartója. És nagy gyalogos forgalmú helyen rá is teszem a kutyámra. Nagy és ordas. Szóval, nem hal bele. De sima lakótelepi mászkánál ne balhézzanak a rendőrök.

2012. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!