Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvos azt mondta,...

Az állatorvos azt mondta, hogy kötelező lesz január elsejétől szájkosarat, vagy egyéb harapásgátlót használni a közterületeken. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem ?

Figyelt kérdés

-Ez tényleg igaz?Elég furcsa lenne,ha az utcán mindenhol szájkosaras kutyák sétálnának..

-Minden kutyára kötelező?(az igazságtalanság lenne,ha mondjuk a zsebkutyáknak nem kellene)

-Mire gondolt egyéb harapásgátlók alatt?Mi mással lehet helyettesíteni a szájkosarat?



2012. aug. 20. 19:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves, nagyon barátságos kutyára miért kellene szájkosár? Különösen ilyen melegben állatkínzás, mert a kutya lihegve hűti magát. Buszon úgy tudom kötelező.
2012. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő"


Ez tényleg így van? Nagyon jó lenne! Legutóbb még azt láttam, hogy " ha külön jogszabály a szájkosár használatát nem írja elő"


De ha a Te verziód a hatályos, akkor az önkormányzati rendeletekkel nem lehet előírni a kötelező szájkosár használatot, és akkor az eddigi helyi korlátozó rendeletek hatályukat vesztik! Be tudod linkelni a forrást? Mert akkor megy ez is kinyomtatva a kutyasétáltató táskába és egy újabb papír lesz, amit a rendőr orra alá tudok nyomni, ha okoskodik!

2012. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat,szerintem a mi városunkban nem kötelező.(Ez amúgy is egy kisváros). Vagy ha mégis,senki sem tartja be.Volt már,hogy rendőrök mellett mentünk el,nem szóltak.Egy-két pitbullon,vagy amstaffon szoktam csak látni,viszont azok olyan kutyák,hogy parancsra fára másznak,támadnak..stb.
2012. aug. 20. 22:36
 14/27 anonim ***** válasza:

Én és a barátom is ilyet használunk a nagytestű kutyáinkra, nekünk bejött :)

[link]

2012. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

21.29

Ezen agyalok én is. A kerületi rendeletek nem egyenlőek a törvényben írtakkal.

Itt a hatályos jogszabály:

[link]


Jobb felül, ha rákatt a linkre, a jövő januártól élőt is lehet olvasni.

2012. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Azért ez a szöveg megint egy jó kis vitára adhat okot:

"kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

Piszkálni fogják kísérlet képen a kutyát, és ha az kitámad netán, akkor már mehet is a büntetés a kosár hiánya miatt?

2012. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

ma 22:40

Ez halti. Ha valami hivatalos ezt kosárnak fogadja el, szerencsések vagytok:))

2012. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

[link]


igazságtalan ha valakinek nem kéne??:D Én kutyámnak max ekkora az orrész,erre mit adnék rá?:)

Jó mondjuk múltkor buszsofőr is beszólt hogy kilóg a feje a táskából miért nincs rajta szájkosár,aztán leküldött a buszról,de ez lényegtelen tettem ellene panaszt.

Én csak azt mondom nem igazságtalan ilyen kutyákra lehetetlen lenne szájkosár,vagy szájszíj.

2012. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Piszkálni fogják kísérlet képen a kutyát, és ha az kitámad netán, akkor már mehet is a büntetés a kosár hiánya miatt?"


Nem. Ha korábban volt baj a kutyával amiből rendőrségi ügy lett, akkor egy igazságügyi szakértő megvizsgálja a kutya viselkedését és eldönti, hogy veszélyes-e vagy sem. Tehát nem a zöldfülű közrendőr fogja hergelni a kutyádat az utcán, hogy vajon harap-e!


22:56, köszönöm, ez nagyon jó hír! :) Ezekszerint az általam ismert korábbi változatot egyértelműsítették.

Mivel az önkormányzati rendelet egy alacsonyabb szintű

jogszabály, mint a kormányrendelet és a kitételek között nem szerepel, hogy ezt a kérdéskört az önkormányzati rendelet szabályozhatja, így szerintem (bár nem vagyok jogász) az önkormányzatok fajta vagy testméret alapján a továbbiakban nem írhatják elő a kötelező szájkosár használatot.

2012. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Így gondolom én is.

De vajon mikor ér el hozzájuk ez? Mert a mai napig a különböző egyedi állattartási szabályozások élnek minden önkorinál. Nálunk is.

2012. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!