Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék valami kötödést...

Hogyan tudnék valami kötödést kialakítani vele?

Figyelt kérdés

3 hónapja került hozzám menhelyről, kb. 1 éves,törpe schnauzer keverék

Otthon a kertben csak kergetni bírom, ha kiszabadul véletlenül akkor fél óráig futok utána a környéken amíg megáll (én vagyok a környék futóbolondja). Ha kaja van a kezemben és észreveszi akkor én vagyok az isten, de nem szaladgálhatok folyamatosan csirkecombokkal a kezemben.

Sétálni csak pórázon merek vele. Azt hinném a másik két kutyával együtt marad ... de ha elengedem akkor valami bekattan és írány világgá.

Fog ez változni? Fog normálisan kötödni hozzám? Valami ötlet hogyan lehetne ezt erösiteni benne?

A másik két kutyának én vagyok az "isten"... pedig az egyik szintén felnőtten került hozzám. Olyan fura hogy ő meg semmi érdeklődést nem mutat.



2012. aug. 24. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ne kergesd a kutyát, semmi értelme. Ha látja, hogy mész utána úgyis, miért állna meg? Vagy játéknak veszi a kergetőzést, vagy annak, hogy ő vezet, te meg követed, egyik sem vezet eredményre hosszú távon. Állj meg, vagy fuss el az ellenkező irányba, hagyd ott a fenébe. Ha van már köztetek elég erős kapcsolat, akkor követni fog.

Sétához meg rakj rá hosszú pórázt, és tanítsd meg arra, hogy ha hívod, vissza kell jönnie. Ezt úgy érheted el, hogy használod a kezedben lévő pórázt, addig-addig terelgeted vele a kutyát, miután egyszer (!) rászóltál, hogy "gyere", amíg be nem érkezik, akkor aztán nagy dicséret és mehet útjára. Otthon ugyanez, nem ciki pórázt használni, ha egyszer szükség van rá. A lényeg a sok-sok gyakorlás és a következetesség.

2012. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a "kiszabadul véletlenül" elkerülése érdekében jó lenne tisztázni a kis fejében, hogy nyitott kapu nem azt jelenti, hogy lehet világgá menni. Kinyitod résnyira a kaput, a lábaddal pedig elállod az útját, ha elindulna, és hátrébb küldöd. Aztán kicsit jobban nyitod, ugyanez, egész addig, amíg ki nem tudod tárni teljesen anélkül, hogy megindulna. Ez is sok-sok gyakorlás, meg odafigyelés.
2012. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

még nem tudott megbízni benned, vannak kutyák akik a poklot is megjárják még is megbíznak az emberekben,viszont vannak olyan kutyák akik nehezen tudnak újra bízni és idő kell nekik,lehet,hogy neki is több idő kell..


ha úgy álltok anyagilag esetleg vidd el a kutyasuliba és ott tudnak segíteni,tanácsot adni,hogy mi lenne a legjobb módszer erre..

2012. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kutyasulizunk már (kettővel nem egyszerü). 10 méteres pórázon már túráztunk is :)

Minden hasonlót próbáltam már ... de minden kisérletezésemet elöbb adom fel mint ő :D

Egyébként imádom: mégegy ekkora szemétládát :DDD Halál jófej.

2012. aug. 24. 16:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"minden kisérletezésemet elöbb adom fel mint ő"

Akkor meg mit csodálkozol? Te csinálsz belőle főnököt azzal, hogy végül mindig neki adsz igazat. Nyilván nem fog rád hallgatni, ha egyszer azt látja, hogy nem vagy alkalmas a vezetésre, mert nincs benned se kitartás, se türelem, se kellő mértékű határozottság. Változtass ezen, és nem lesz gáz

2012. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igenis, fönök úr :D

Igazad van .. nem hagyon hogy a fejemre nöjjön :)

2012. aug. 24. 16:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutyasuliban tudnak segíteni ilyen helyzetekben.

Látni kellene, pontosan hogy reagál rád a kutya, a lelki sérülései miatt rohan-e (nem hiszem), és amiatt nem képes még kötődni az emberhez, vagy egyszerűen nagy a pofikája.


Én így csinálnám:

2 napig egyáltalán ne kapjon kaját. (nem fog belehalni, semmi baja nem lesz, csak éhes lesz.)

Utána mérd ki az adagját, és mindig kicsit kevesebbet adj az előírtnál.

CSAK a te kezedből kapjon enni, lehetőleg gazdag ingerkörnyezetben (tehát ne az udvaron, hanem séta közben.) (Ezt amúgy nem árt a többi kutyáddal is megcsinálni, rontani nem lehet vele.:):))

Ezt 5 teljes hétig csináld.

Heti 1 kajamentes napot tarthatsz közben.

Az első 3 hét alatt általában még jobban "elromlanak" a kutyák, a 4.-re olyanok, mint a kisangyal. De itt még abba ne hagyd, mert visszaestek! Az 5 hetet tessék szépen végigcsinálni.:)



Fontos, hogy egyszerre ne akarj mindent.

Tök jó lenne nyilván, ha tárva-nyitva lehetne a kapu, és nem menne el, de ezt még ne most kezdd el tanítani (pláne ne úgy, hogy fizikai korlátot csinálsz a testedből, mert a kutya szemében ez a gyengeség jele... Tehát ne a lábaddal szerencsétlenkedj, majd a hangoddal és a testtartásoddal kell jelezned, ha valami nem kóser, és ilyenkor épphogy nem szabad a kapuban állnod.)



Szóval a másik, amit én tennék a helyedben:

Pórázfegyelem.

[link]

Az első videóban láthatod, tükörmódszerrel hogy tanítják.

Iszonyú fontos, hogy megértsd a lényegét.

Én 3 hétig bénáztam, nem nagyon haladtunk, abbahagytam, feladtam...

Aztán egyszer láttam, Gábor hogy csinálja... kívülről elég brutálisnak tűnt.:D

Hazamentem, kipróbáltam, és konkrétan 30 másodperc alatt a kutyám olyan laza pórázon jött, hogy nem mertem elhinni.

(Gondoltam, a következő sétán majd mindent tanulhatunk elölről, de nem. Ennyi elég volt, bevezettem egy szabályt, és ő be is tartja.)


Szóval így csináld:

Sima nyakörvvel pórázzal vidd ki az utcára a kutyát.

Abban a szent pillanatban, amikor a feje a térded elé kerül, hirtelen fordulj meg és indulj határozottan az ellenkező irányba. Megint eléd akar kerülni? Rögtön hátraarc...

Ha jól csinálod, 5 fordulásból megérti a lényeget.

Ne kíméld, ne húzd magad után, hanem rántsd. (Fontos, hogy ne fojtó legyen rajta!) lehet, hogy kicsit meg is perdül a levegőben... (Oké, nyilván ne törje ki a nyakát, de a lényeg, hogy határozottan, ellentmondást nem tűrően te irányítsd, te vezesd, te mutasd az irányt, amerre mentek.

(A többi kutyád ekkor ne vidd még, mert csak nehezítenék a dolgod.) Mindenkivel egyenként gyakorolj, aztán kettesével is próbálhatod, majd egyszerre a hármat...



Amikor sétáltok, a póráz MINDIG legyen laza. Ha megfeszül, fordulsz rögtön - ne + ránts a pórázon, hanem a fordulásban legyen annyi lendület, hogy nyekkenjen, ha nem követ téged.



Most mennem kell, majd még írok később

2012. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy így neten keresztül mondhatok ezer dolgot, de a kivitelezést nem látom, és az nagy eséllyel rossz - nem azért, mert béna vagy, hanem mert honnan tudnád, hogy kell...

Még a kutyasulin is rengeteg gazdi van, akinek nem esik le azonnal a dolog...(Ami szintén nem az ő hibájuk - ilyenkor az oktató kell, hogy másképp magyarázzon...)

Szóval megint csak azt tudom mondani, hogy tükörsuli.


www.kutyasuli.hu

aki még nem járt oda, azok sokan szidják, aki oda járt, 1000/5 szidja.

Szerintem a legjobb kutyaiskola. Az alapfok lényege ráadásul a kötődés kialakítása, és egy alap engedelmesség tanítása.


szocializáció, beilleszkedés a kutya-közösségbe

lábnál követés pórázon és anélkül (vizsgafeladat)

séta laza pórázon

ültetés (vizsgafeladat)

fektetés (vizsgafeladat)

helyben maradás (vizsgafeladat)

csoportkerülés (vizsgafeladat)

behívás motivációval

kínált és talált élelem megtagadása

városi közlekedés, ingerhez szoktatás

ismerkedés az akadályokkal

kutyás játékok, vetélkedők

válasz a gazdik kérdéseire, javaslat a problémák megoldására

elmélet: a kutya származása, viselkedése, hogyan legyünk jó gazdái, miért fogadjon szót nekünk



Ha kérdésed van, ne fogd vissza magad.:)

2012. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

120 km-re lakunk Bp-től :(


Azaz igazság hogy azért nem vagyok kezdő kutyás ... tényleg tudom mit kellene csinálni hogy én legyek a falkavezér, csak az a baj hogy a menhelyes mult miatt nem merek túl eröteljesen fellépni ellene. Nem azt akarom hogy rettegjen tőlem, hanem azt hogy valami minimális ragaszkodást lássak benne :)

2012. aug. 24. 19:20
 10/15 anonim ***** válasza:
Azzal teszel a legtöbbet a kutyáért, ha normális kutyaként kezeled, függetlenül a múltjától. A múlt maximum megoldandó problémákat hoz, de a megoldást nem módosítja :)
2012. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!